PDA

View Full Version : مبتدی: بهترین برنامه برای ساخت حسابداری قرض الحسنه خیلی ساده

m_e_h_d_i
جمعه 23 آبان 1393, 22:40 عصر
سلام به تمامی دوستان.

بنده قصد دارم برای حسینیه یه برنامه ساده قرض الحسنه بسازم.
متاسفانه برنامه های موجود یه سریشون پیشرفته هستن و هزینه بالایی را میخوان و یه سری از چیزهایی را که میخوام را در یک برنامه پیدا نمیکنم.

برنامه بدین شکله که یه صندوقه که داخلش اعضاء داره (مثلا 200 نفر) که هر کدام مشخصات خودشونو دارن و برای هر کدام یه حساب وجود داره که این اعضاء ممکنه بعضیهاشون برای کار خیر میخوان مبلغی را ماهیانه به صورت حق عضویت پرداخت کنن که باید هر ماه پرداخت کنن و یا اگه پرداخت نکنن برنامه اونو هر ماه بدهکار کنه. و یه سری امکانات ساده حسابداری مثل واریز و برداشت و طلب بدهی و یا موجودی صندوق , گزارشات واریزیها و اعضاء و ... که واقعا همگی ساده هستن را میخوایم.

حالا بهترین راه برای ساخت این برنامه چیه؟

من اولش میخواستم برنامه برای اندروید بسازم (چون با برنامه نویسی جاوا آشنایی دارم) ولی دیدم کارکردن باهاش سخته و مهمترین قسمت, چاپ گزارش و اتصال به پرینتر شاید سخت باشه.
بعد روی اوردم به ساخت با php و پایگاه داده mysql که دارم روش کار میکنم. (چون با php آشنایی دارم و میتونم یه چیز خوب طراحی کنم و کار حسابداریش هم که خیلی سخت نیست!) و بعد برنامه را روی لوکال با wamp روی سیستم پیاده کنم و اجرا کنم. (شایدم روی سرور و آنلاین)

حالا میخوام بدونم که اصلا این کارم درست هست؟! چون شاید خیلیها بخندن که آخه php و حسابداری..!!

گویا بیشتر دوستان برنامه های اینچنینی را یا با #C و یا با مجموعه آفیس انجام میدن.

خوشحال میشم دوستان بهترین روش را پیشنهاد کنن.

ارادتمند/