PDA

View Full Version : ساخت نرم افزاری تقریبا شبیه اینستارام

Sepehr M
دوشنبه 26 آبان 1393, 00:36 صبح
سلام دوستان...یه سوال دارم چطوری میشه یه نرم افزار ساخت تقریبا شبیه اینستا...البته چیزی که من میخوام کارایی اینستا رو نداره...در واقع من یه گالری میخوام بسازم که توش چندتا عکس هست و وقتی کاربر دانلودش کرد بعدها بتونم با اپدیت جدید به عکسهای گالری اضافه کنم ولی مشکلی که هست اینه که این نرم افزار طبیعتا با هر اپدیت و حجم عکسهایی که به گالری اضافه میشن بالاتر میره...من میخوام در واقع یه پایگاه بسازم که کاربر با استفاده از اینترنت بتونه وارد اپلیکیشن بشه و توش بچرخه و سرچ بزنه و عکسارو پیدا کنه و تو صفحه اول از اخرین عکسها استفاده کنه یا تو قسمت آرشیو به تمام عکسها دسترسی داشته باشه طوری که کاربر برای دانلود نرم افزار فقط بخواد حجم خود نرم افزار رو دانلود کنه نه عکسهای توشو...در واقع عکسهای درون اپلیکیشن رو با استفاده از اینترنت بیاره بالا..چون اگه اینطور نبشاه بالاخره یه روز به خاطر اپدیتهای زیاد حجم برنامه به 200-300 مگابایت هم میرسه...به خاطر همین....کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟؟ ممنون.

Nevercom
دوشنبه 26 آبان 1393, 08:38 صبح
این چیزی که مدنظر شما هست، در مرحله ای بالاتر اگر بهوایم توصیف کنیم، برنامه ی شما ابزاری هست برای نمایش محتوا که از طریق اینترنت دریافت میشه.
حالا این محتوا میتونه عکس، فیلم، موزیک، متن یا همه ی این ها باشه.
این سناریو رو می تونید تو برنامه های مختلفی ببینید، از فیسبوک و اینستاگرام گرفته تا جملک و SoundCloud.

پس تفاوتی نمیکنه چه محتوایی بخواید ارائه بدید، تا زمانی که بستر ارائه ی محتوا رو فراهم کنید.

اصول کار اینه که شما یک وب سرویس آماده می کنید. در این وب سرویس هر امکانی که برنامه تون نیاز داره پیاده سازی شده.
و مثلاً در حالت برنامه ی شما، وب سرویس فقط آدرس عکس رو به برنامه میفرسته.

حالا شما می تونید با همین وب سرویس، محتوای برنامه ی اندروید، iOS ، ویندوز فون، وب سایت و..... رو تامین کنید.

تو برنامه نیاز دارید که تصاویر رو دانلود کنید، و برای بهسازی عملکرد برنامه تون، تصاویر رو کش کنید. خیلی از این کارها رو کتابخانه ی Picasso براتون انجام میده.

Sepehr M
دوشنبه 26 آبان 1393, 13:23 عصر
جایی اموزش ساخت وب سرویس هست؟؟؟
آیا زیاد کار میبره؟
در ضمن من میخوام موقعی که کاربر وارد یک عکس میشه یه دکمه information هم داشته باشیم که یه سری توضییحات رو راجع به عکس به کاربر بده.
ممنون از لطفت.

pbm_soy
سه شنبه 27 آبان 1393, 01:59 صبح
تو همین سایت در مورد وب سرویس صحبت شده (بیشتر مطالب با استفاده از PHP است) شما ASP هم بلد باشید میتونید وب سرویس را با آن بنویسید ( یا با ابزارهای دیگر)
لینک زیر جای خوبی برای شروع است
http://barnamenevis.org/showthread.php?457283-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF

zoncpp
چهارشنبه 11 فروردین 1395, 06:09 صبح
سلام،
آیا میشه سورس کد نمونه ای از یه همیچین وب سرویسی رو پیدا کرد؟
من برنامه نویس VC هستم ولی تازگیها خیلی برام جالب شده که بتونم یک برنامه ی شبکه اجتماعی ساده تحت اندروید بنویسم.