PDA

View Full Version : سوال: نحوه نوشتن الگوریتم رمزنگاری اطلاعات که مختص خودمون باشه کلیدش

night-wolf
دوشنبه 26 آبان 1393, 11:51 صبح
با سلام و وقت بخیر

دوستان من میخوام مثل الگوریتم های رمزنگاری مثل HASH md5 و امثال اینها اطلاعاتمو رمزنگاری کنم جوری که خودم کلیدشو تعیین کنم و بر اساس اون چیزی

که من میخوام رمزنگاری بشه یه استادی داشتیم وقتی دیتابیسش رو بهم نشون میداد تمامی اطلاعاتی که رمزنگاری کرده بود وسطش اسم خودش درج شده

بود به این صورت :

DLSJF546FSJFJVMF611FSKJD/A/L/I/FGDFAFAFDGE

کلید رمز هم فقط خودش میدونست در کل سوالم اینه چطور میتونم یه الگوریتمی تولید کنم مختص خودم باشه ؟؟؟

یه مثال کوچیک بزنید که واضح باشه بقیش رو خودم دنبال می کنم...:قلب::قلب::قلب::قلب::قلب:: قلب:

download69
دوشنبه 26 آبان 1393, 15:27 عصر
سلام
شما می توانید از روش های جایگزینی یا جابجایی یا تلفیق هر دو استفاده کنید. اگر در موردشون سرچ کنی مطالب خوبی پیدا میکنی یا اگه میتونی کتاب سی جعفرنژاد رو گیر بیار یک فصل با عنوان رمز گذاری داره که یکی از مثال های جایگزینی اش به این صورت هست :

simple text= meet me at sunset

encryption text = phhhw ph dw vxqvhw

به جای حرف m از p و به جای e از h و... استفاده شده که به جای اسپیس هم بسته به الگوریتم خودتون میتونید یک کاراکتر یا حرف خاصی رو جایگزین کنید و در کلید خودتون همه ی این تغییرات تعریف شده باشه که بتونه کانورت کنه

ahmad156
دوشنبه 26 آبان 1393, 16:08 عصر
الگوریتم های رمز نگاری خود دات نت به اندازه کافی امن هستند و مطمئناً الگوریتم هایی که خودمون مینویسیم به امنیت اونا نمیرسه.پس کلاً بیخیال این موضوع شین:لبخندساده: