PDA

View Full Version : شروع برنامه نویسی و سردرگمی من

werewolf0652
سه شنبه 27 آبان 1393, 18:54 عصر
سلام دوستان خسته نباشید
دوستان عزیز
من بعد خوندن خیلی مقاله و بحث هایی زیادی که تو سایر سایت ها شده
واقعا سردرگم شدم
نمیدونم باید از کجا شروع بکنم
چه زبانی واقعا مناسبه
من به بازی سازی علاقه دارم تحت وب و این چیزاش برام فرق نمیکنه فقط بازی باشه:لبخند:
میخام حداقل بتونم باش یه زندگی معمولی برای خودم بسازم
و اینکه من به برنامه نویسی علاقه دارم و مدتیه میخام شروع کنم ولی خب سردرگمم واقعا
و اینکه رشته دانشگاهی نمیدونم برم IT یا برنامه نویسی
حالا موندم چیکار کنم اگه میشه کمک کنید و اطلاعاتی رو بهم بدید که از این گمراهی بیرون بیام
:قلب::قلب:

saeed410
سه شنبه 27 آبان 1393, 19:18 عصر
سلام. اگه به برنامه نویسی علاقه مندی. و واقعاً تصمیم داری. پیشنهاد میکنم قبل از هر چیز الگوریتم و فلوچارت رو مطالعه کنی. بعد مهندسی نرم افزار(روشهای توسعه سبستم های نرم افزاری و...). البته کم کم با یک زیان برنامه نویسی هم آشنا میشی.

werewolf0652
سه شنبه 27 آبان 1393, 20:49 عصر
ممنون سعید جان
میشه کتاب معرفی کنی که من مطالعه کنم درمورد الگوریتم و فلوچارت

saeed410
پنج شنبه 29 آبان 1393, 13:52 عصر
والا من سال 84 با این مسائل سرو کار داشتم. اون موقه هم کتاب در این زمینه خیلی زیاد نبود. کتاب جعفرنژاد قمی برای تمام مهندسین نرم افزار نام آشناست. البته کتابهای پیام نور به دلیل اینکه دانشجوهاش کم سرکلاس میرن به صورتی طراحی شدن که بسیار جامع توضیح میدن و مثال زیاد دارن. یکی از کتابهای پیام نور وقتی میخوندم لذت میبردم. واقعاً خودآموزهای خوبی هستند.

werewolf0652
پنج شنبه 29 آبان 1393, 16:20 عصر
:قلب: اوکی خیلی ممنون داداش

میشه بگید که چه زبانی مناسبه من واقعا بین جاوا و سی پلاس پلاس و سی شارپ گیر کردم
از طرفی هم همشونو دوس دارم

saeed410
پنج شنبه 29 آبان 1393, 20:57 عصر
جاوا رو قبول دارم. سی پلاس پلاس هم خوبه.سی شارپ هم خوبه. :-) .من خودم اول از همه c++ کار کردم. بعدش C# .به نظرم اول با الگوریتم نویسی آشنا شو. بعد c# کار کن. برنامه نویسی شی گرا رو یاد بگیر. بعد هدف دار کار کن. میخای تو زمینه بازی سازی کار کنی. در همین زمینه تحقیق کن. به یک جایی که رسیدی دیگه منابع فارسی نمیتونن کمک کنن.پس روش مطالعه و جستجوی درست در منابع انگلیسی رو یاد بگیر. نیازی نیست خدای برنامه نویسی بشی.ولی وقتی میخوایی یک کاری رو شروع کنی یا به مشکلی برخوردی باید بدونی مشکلتو کجا و چجوری ارائه کنی که زود به جواب برسی. باید بدونی دنبال چی میگردی، چیو باید جستجو کنی ، از چه کلیدواژه هایی استفاده کنی. یکمم خلاقیت داشته باشی حله. راز موفقیت همینه.

werewolf0652
پنج شنبه 29 آبان 1393, 22:09 عصر
اوکی ممنون داداش حتما به توصیه هات گوش میکنم:قلب:

میشه بدونم خودتون تو چه زمینه ای کار میکنید:قلب:

saeed410
پنج شنبه 29 آبان 1393, 22:48 عصر
من تو زمینه طراحی وب کار میکنم.

behnam404
جمعه 30 آبان 1393, 19:35 عصر
:قلب: اوکی خیلی ممنون داداش

میشه بگید که چه زبانی مناسبه من واقعا بین جاوا و سی پلاس پلاس و سی شارپ گیر کردم
از طرفی هم همشونو دوس دارم

برای بازی سازی c++ بهتره.
اما به نظر خودم محاله کسی به سی پلاس پلاس تسلط خوبی داشته باشه اما نتونه به زبان های جاوا و سی شارپ برنامه نویسی کنه