PDA

View Full Version : یه مشکل در یاد گیری برنامه نویسی اندروید

capitan_nemesis
چهارشنبه 28 آبان 1393, 16:12 عصر
با سلام
من هر کاری میکنم یه سری از کد ها رو یاد نمیگیرم
همین آخری که کار با sql بود
یک سری اصلا یاد نگرفتم
هر کاری میکنم نمیرم
تو مغزم
چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

capitan_nemesis
چهارشنبه 28 آبان 1393, 21:56 عصر
کلا خسته نباشین

storm_saeed
چهارشنبه 28 آبان 1393, 22:34 عصر
نمیشی جواب درستی داد چون برا هر کس فرق داره مثلا من خودم چیزی رو نفهمم میرم داکیومنت هاشو کاملا میخونم که ببینم از بیس داره چیکار میکنه و... اینکار خیلی بهم کمک کرده . و تو بعضی موارد مثل همین sql سعی میکردم یه سری کد از قبل اماده داشته باشم هر دفه اگه یادم میرف با اونا نگاه میکردم یا اینکه از اینترنت سرچ میکردم که همین تکرار باعث میشد ملکه ذهن بشه

Abbas Naghdi
چهارشنبه 28 آبان 1393, 23:36 عصر
با سلام
من هر کاری میکنم یه سری از کد ها رو یاد نمیگیرم
همین آخری که کار با sql بود
یک سری اصلا یاد نگرفتم
هر کاری میکنم نمیرم
تو مغزم
چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آقا کلا من تحت تاسیر قاراگرفتم که شما خیلی ساده و روان میگی نمیفهمم و بهونه نمیگیری :)
لازم نیست همه چیز بره تو مغزتون ... نگران نباشید کم کم کم کم کم کم
چنتا پروژه باز کنید و نهوه کارشون رو ببینید
چنتا فیلم آموزشی دانلود کنید در این مورد ... فیلم های آموزشی یاد گیریشون خیلی بهتره
چنتا فیلم در مورد نهوه یاد گیری از سری پک های عباس منش تهیه کنید که تو سایتش هم برای دانلود گزاشته
از دیگران بپرسید خط به خطشو در مورد sql هم یه کتاب یا یه فیلم آموزشی در موردش تهیه کنید خیلیم زیاده ... کلا sql یه syntax خیلی جالب داره و خیلیم با منطق جور در میاد و خیلیم شیرینه
اصلا هم نگران نباشدی اگرم یاد نگرفتید برید مبباحث بعدی و بعدی و چند وقت بعد دوباره تلاش کنید برای یاد گیری اون مبحث ی که یاد نگرفتین
در تمام مراحل لاززمش اعتماد به نفس و تلاشه و بدون استرس و نگرانی
موفق باشی

pbm_soy
پنج شنبه 29 آبان 1393, 01:12 صبح
اولا در این مورد من کتاب خوب و جامع برای آندورید پیدا نکردم چه فارسی و چه انگلیسی! بیشتر آمدن به چندتا از کاربردها و روشهای برنامه نویسی با یک یا چندمثال اشاره کردند!
دلیلش هم گسترده بودن آندروید است و سبک متفاوت برنامه نویسی در آن است

مشکل یادگیری بیشتر خاطر اینه که بیشتر افراد بدون پشت سرگذاشتن پیش نیازها میرن سراغش آندروید و بعداز مدتی زحمت دلسرد میشوند!

برای یادگیری برنامه نویسی آندروید موارد زیر باید رعایت شود
1- یادگیری برنامه نویسی با زبان جاوا (دقت کنید گفتم یادگیری برنامه نویسی نگفتم خود زبان جاوا را بلد باشید) یعنی در مرحله اول باید برنامه نویسی بلد باشید بعد زبان جاوا را یادبگیرید یا اینکه درموازات هم یادبگیرید
2- حتما برنامه نویسی را بصورت شیء گرا یادبگیرید (در بیشتر موارد کتابهای تالیف شده فارسی شئ گرا نگفتن مثل کتاب آقای قمی اگرهم گفته به مفاهیم تاکید نداشته!) چون برنامه نویسی در آندروید شدیدا شیء گرا است!
3- روشهای برنامه نویسی خاص مانند برنامه نویسی چند نخی که در آندروید زیاد استفاده میشود! که خودش یک بحث مفصل دیگریست!
4- آشنائی با شبکه و اینترنت و سرویسهای موجود در آن (درصورت نیاز)
5- آشنائی با آندروید و امکانات و سرویسهای استاندارد آن
6- حالا شروع به یادگیری برنامه نویسی آندروید باید کرد (البته بصورت اصولی) خیلی ها را دیدم شروع کردن سورسهای مختلف را خوندن البته بد نیست ولی بهتراست اول که یکسری اصول و مفاهیم یاگرفته بشه مثل Activity life cycle و یا شناخت زیر ساختها مثل شناخت کلاسهای اصلی و هر کلاسی که در آینده میخواهی استفاده کنید
7- استفاده از http://developer.android.com به عنوان مرجع
8- مطالعه سورس آندروید این مورد را شدیدا به دوستانی که در برنامه نویسی آندروید پیشرفت کردند تاکید میکنم (خیلی مفید است) البته بخشهایی که لازمتون میشه نه جاهای دیگه مثل هسته و بخشهای مدیریت حافظه را نمیگم مثلا سورس کلاس Activity و یا سورس کلاس dialog که خیلی زیاد در برنامه از این کلاسها استفاده میشود

برای یادگیری در هرصورت کتاب خوبه مخصوصا کتابهای غیر فارسی بعد آموزشهای ویدئوی که یک ترتیب خوب داشته باشد (یعنی یک سرفصل خوب داشته باشد و یا براساس یک کلاس و یا کتاب خاص باشد) البته با خوندن یک کتاب یا ویئوی یک کلاس به همه چی تسلط پیدا نمیکنید
مثلا
مجموعه ویدئوی زیر از پایه شروع کرده
Lynda.Android.App.Development.with.Java.Essential. Training.Ful
ولی این یکی فقط به مفاهیم طراحی لایوت پرداخته و خوب است
Pluralsight.Android.Layout.Fundamentals.Full
وهمینطور احتمالا کتاب یا ویدئوهای تخصصیتر موجود است مثل
برنامه نویسی گرافیک و یا بازی و یا شبکه و یا حتی دیتابیس

capitan_nemesis
پنج شنبه 29 آبان 1393, 10:49 صبح
ممنون از دوستان
من در کرج دارم میرم کلاس برنامه نویسی
ولی قسم میخورم همین sql که مثال زدم کد استاد کپی میکنم تو نرم افزار خودم حالا ورودی هاشو به مال خودم تغییر میدم
بقیشو خودم مینویسم
بهترین چیزی تا حالا یاد گرفتم html بوده
xml خود اندروید هم باهاش حال میکنم
ولی قسمت جاواش رو اعصابم خوشکل قدم میزنه
بیشتر کداش فراموشم میشه
مجبور به کپی میشم
این که ایراد نداره ؟؟

tux-world
پنج شنبه 29 آبان 1393, 20:13 عصر
ایراد نداره چرا باید داشته باشه؟ من بیش از پونزده ساله دارم کد نویسی میکنم هنوز هنوزه دارم یاد میگیرم این اشکال داره؟ :قهقهه:

hamedg1366
پنج شنبه 29 آبان 1393, 22:38 عصر
وقتی یکی اومده چرخ رو اختراع شده نیاز نیس دوباره اون رو از نوع بسازیم

شما در همین حد که کد هاتون رو درک کنید ، پیش برید براتون کافیه ، بعد از یه مدت میبینید که دارین کد هاتون رو میزنید بدون هیچ مشکلی...

tux-world
پنج شنبه 29 آبان 1393, 23:05 عصر
اگه چرخ بهینه تری باشه اختراع اون هیچ اشکالی نداره. در هر صورت فقط تمرین و حوصله و تلاش هستش که برنامه نویس رو جلو میبره. البته عبارت کد نویس با برنامه نویس خیلی فرق داره ولی به هر حال شرطش تمرین هست و حوصله