PDA

View Full Version : دو سوال مهم

baran.f.a
پنج شنبه 29 آبان 1393, 05:06 صبح
با سلام به بچه های برنامه نویس من دو تا سوال داشتم که می خواستم لطف کنید و جوابشو بدید:
1. ما تو asp صفحه ای داریم با فرمت master که مثل یه صفحه ی پویا عمل می کنه طوری که با فراخوانی تو صفحات دیگه این صفحه نمایش داده می شه و فقط اطلاعات اون صفحه خاصه ما بقی به خاطر صفحه master مشابه صفحات دیگست می خواستم بدونم این کارو چه طور می شه تو php انجام داد؟
2. من Wamp استفاده می کنم و آدرس پورتو از 80 به 81 تغیییر دادم ولی هر بار که کدی رو تو dreamweaver می زنم و می خوام تو مرورگر نتیجشو ببینم باید تو نوار آدرس 81 و وارد کنم می خواستم بدونم چه طور می شه این مشکل حل بشه واز من یه آدرس صحیح بگیره ؟
ممنون می شم اگه جواب بدید.

arash691
پنج شنبه 29 آبان 1393, 08:29 صبح
1 - اگه PHP خام کد میزنید باید خودتون یکی درست کنید و اگه از فریمورک خاصی استفاده می کنید به مستنداتش رجوع کنید
2 - شماره پورت دیفالت 80 هستش وقتی تغییر میدین باید مقدارش رو ذکر کنید ... البته خود dreamweaver ادرس پایه رو ازتون میگیره تا با F12 بتونید خروجی کار رو ببینید

hamedarian2009
پنج شنبه 29 آبان 1393, 11:40 صبح
1- تو پی اچ پی هیچی آماده نداریم باید خودتون درست کنید مگه مثل asp از فریمورک استفاده کنید
2- بهترین راه اینه IIS رو غیر فعال کنید و بعد دوباره wamp رو نصب کنید

MMSHFE
جمعه 30 آبان 1393, 10:27 صبح
1- یک مثال خیلی ساده:

require_once 'header.php';
echo $content;
require_once 'footer.php';
2- پورت پیشفرض پروتکل HTTP پورت شماره 80 هست که اگه از اون استفاده نکنید، باید حتماً شماره پورت رو توی آدرس مشخص کنید. اگه نمیخواین این کار انجام بشه همونطور که دوستان گفتن باید برنامه هایی که پورت 80 رو اشغال میکنه غیرفعال کنید (مثل IIS و Skype و...) و Apache رو دوباره نصب کنید.

baran.f.a
شنبه 01 آذر 1393, 09:58 صبح
خیلی ممنون از جوابتون می خواستم بدونم اگه بخوام سیستمی رو طراحی کنم که بعدا بخوام روی شبکه بزارمش باید چیکار کنم ؟ در واقع می خوام تمام اطلاعات wamp روی شبکه قرار داده بشه
در مورد masterpage باید برای هر کدام که بخش های صفحه ی master باید از دستور require_once استفاده کنم ؟
سوال بعدیم اینه که چه فریمورک هایی برای php وجود داره ؟ استفاده از فریمورک آماده بهتره یا طراحی صفحه master page?

hamedarian2009
شنبه 01 آذر 1393, 12:49 عصر
خیلی ممنون از جوابتون می خواستم بدونم اگه بخوام سیستمی رو طراحی کنم که بعدا بخوام روی شبکه بزارمش باید چیکار کنم ؟ در واقع می خوام تمام اطلاعات wamp روی شبکه قرار داده بشه
در مورد masterpage باید برای هر کدام که بخش های صفحه ی master باید از دستور require_once استفاده کنم ؟
سوال بعدیم اینه که چه فریمورک هایی برای php وجود داره ؟ استفاده از فریمورک آماده بهتره یا طراحی صفحه master page?
بله همینطور که استاد شهرکی مثال زدن میتونید کدهای بخش قالب سایتتون رو تو صفحات مجزا که حداقل میتونه یک header و footer باشه رو کدنویسی کنید و تو هر صفحه که به قالب نیاز دارین require کنید

فریمورک های زیادی وجود داره(Symfony, yii, laravel, codeigniter, cakephp, ...) اما ظاهرا شما مبتدی هستین و پیشنهاد نمیشه فعلا سمت فریمورک برین چون باید سطحتون از متوسط به بالا باشه تا بتونید ساختار فریمورکها و کار باهاشون رو یاد بگیرین