PDA

View Full Version : دوتا سوال در مورد برنامه نویسی اندروید؟؟؟

nilidelphi
پنج شنبه 29 آبان 1393, 07:20 صبح
با سلام خدمت دوستان

من بالاخره تونستم برا اندروید در دلفی xe7 داخل دستگاه واقعی خروجی بگیرم یعنی از شبیه ساز استفاده نکردم و مستقیم دستگاه رو به کامپیوتر وصل کردم و خروجی گرفتم

با کمک دوستان تونستم برنامه ای فارسی هم بنویسیم(البته بدون bidi)

در بین انجام کار دوتا سوال برام پیش اومد :

1- خروجی فایل apk برای اندروید در کجاست؟ یعنی در کدام پوشه قراردارد؟

2- توابعی مانند postmessage و sendmessage که تو ویندوز خیلی کاربرد دارند برا برنامه نویسی اندروید وجود ندارند آیا کسی جایگزینی برای اینها پیدا کرده؟

با تشکر از دوستان

ابوالفضل عباسی
چهارشنبه 08 بهمن 1393, 15:00 عصر
سلام
جواب سوال یک:وقتی یک راست کامپیوتر رو به اندروید وصل می کنید فایل apk ساخته نمی شه و باید وصل نباشه به کامپیوتر تا بسازه.
بعد عیب بزرگ دلفی Xe7 اینکه اصلا نمی توان دستور form2.show رو بنویسی چون اصلا جواب نمی ده و در ورژن های قبلی جواب می ده.

nice boy
چهارشنبه 08 بهمن 1393, 20:40 عصر
سلام
جواب سوال یک:وقتی یک راست کامپیوتر رو به اندروید وصل می کنید فایل apk ساخته نمی شه و باید وصل نباشه به کامپیوتر تا بسازه.
بعد عیب بزرگ دلفی Xe7 اینکه اصلا نمی توان دستور form2.show رو بنویسی چون اصلا جواب نمی ده و در ورژن های قبلی جواب می ده.
چرا وقتی در مورد چیزی اطلاع دقیق ندارید جواب اشتباه می دید که دیگران هم به مشکل بر بخورن!
1- فایل APK ساخته میشه در مسیر زیر:
[Your Project Path]\Android\Debug\[Project Name]\bin

2-من هم الان یه پروژه با XE7 درست کردم و دو تا فرم هم داره دستور Form2.show به راحتی اجرا میشه!
مگه میشه همچین چیز پیش پا افتاده ای رو تست نکرده باشن. اینا هزاران مشتری توی کل دنیا دارن.

hrkhrkhrk
سه شنبه 30 تیر 1394, 17:08 عصر
ببخشید من این فایل apk پروژه ی من روی هیچی نصب نمی شه ( روی note4 و چند تا گوشی دیگه تست گرفتم)
باید چی کار کنم؟؟؟

pbm_soy
چهارشنبه 31 تیر 1394, 03:45 صبح
من یکی یا دو سال پیش دلفی را برای آندروید امتحان کردم تا جائی که یادم میاد اندازه APK که میداد خیلی زیاد میشد در مقایسه با جاوا مثلا هردو یک برنامه نمایش یک toast بود برنامه جاوا 500 کیلوبایت هم نمیشد در حالی برنامه دلفی بالا 5مگابایت میشد

در ضمن درست یادم نمیاد احتمالا اگه اشتباه نکنم برنامه های نوشته شده دلفی هم نیاز دارند بروی آندروید فریم ورک خودشون نصب باشه مانند Mono برای همین احتمالا کار نمیکرده البته این مورد را شک دارم

یوسف زالی
چهارشنبه 31 تیر 1394, 09:06 صبح
برنامه های نوشته شده دلفی هم نیاز دارند بروی آندروید فریم ورک خودشون نصب باشه

درست نیست.
برنامه های ساخته شده با دلفی برای آندروید های با نسخه پایین قابل اجرا نیست، لااقل بصورت پیش فرض.
ممکنه گوشی شما از نسخه آندرویدی استفاده کنه که ساپورت نمی شه.

hrkhrkhrk
چهارشنبه 31 تیر 1394, 16:28 عصر
درست نیست.
برنامه های ساخته شده با دلفی برای آندروید های با نسخه پایین قابل اجرا نیست،
اندروید 4.4.2 داره گوشی نوت 4 + روی اندروید 4.0 هم تست کردم کار نکرد

لااقل بصورت پیش فرض.

چجوری باید حداقل api رو تنظیم کنم تو دلفی؟
از xe8 استفاده می کنم
برنامه هم چیزی نداره فقط یه لیبل داره
SDK رو هم پیکربندی کردم و موقع کمپایل ایرادی نمی گیره

hrkhrkhrk
پنج شنبه 01 مرداد 1394, 08:55 صبح
رو AVD 4.2.2 هم تست کردم خطای زیرو داد
unable to create process ERORR: device not found

meysam_212
شنبه 03 مرداد 1394, 00:37 صبح
اندروید 4.4.2 داره گوشی نوت 4 + روی اندروید 4.0 هم تست کردم کار نکرد

چجوری باید حداقل api رو تنظیم کنم تو دلفی؟
از xe8 استفاده می کنم
برنامه هم چیزی نداره فقط یه لیبل داره
SDK رو هم پیکربندی کردم و موقع کمپایل ایرادی نمی گیره

فکر کنم باید اول sdk رو آپدیت کنی، تنظیمش باید تو آپشن پروژه باشه

meysam_212
شنبه 03 مرداد 1394, 00:39 صبح
سلام

Form.show داره ولی showmodal نداره که اینم مشکل دلفی نیست و کلا اندروید سازگاری نداره با showmodal که البته یه روش دیگه داره که خودمم ازش استفاده کردم و جالب بود. دستورش رو می زارم

gbg
سه شنبه 06 مرداد 1394, 21:40 عصر
فکر کنم روش کال بک فنکشن هستش

pbm_soy
چهارشنبه 07 مرداد 1394, 01:10 صبح
محیط دلفی واقعا برای اندروید نویسی به نسبت بقیه خیلی خوب و روان است ولی مشکل اساسی حجم بالای خروجی آن است! برای همین من خودم جاوا را انتخاب کرده بودم
نظر دوستان چیست؟

ابوالفضل عباسی
پنج شنبه 05 شهریور 1394, 14:37 عصر
با سلام خدمت دوستان
من هم وقتی با دلفی برای اندروید می نویسم بعد از کامپایل فایل apk فقط رو گوشی هایی که مدل چیپست cpu ان ها ARM و یا mediatek ویا snapdragons باشه نصب میشه امادر xe8.up1 مشکل با sdk 5.0.1 حل شده و روی گلگسی نوت 3 هم به من جواب داد و برنامه ام رو اجرا کرد
دوست عزیز اقای pbm_soy در دلفی انقدر که می توانیم خلاقیت در برنامه نویسی به خرج دهیم و پروژه های بزرگی بسازیم در جاوا نمی توانیم این همه خلاقیت به خرج دهیم
الان من به پروژه بزرگ با Xe8 برای کامپیوتر نوشتم و همون موقع یه کامپایل اندروید هم میگیرم حجم فایل نصبیم از 8 مگ بالاتر نمی ره در صورتی که در کامپیوتر پروژه ام 12 مگ هست و تمام امکاناتی که روی کامپیوتر با برنامه انجام میدم روی اندروید هم انجام میده
به نظر من برای برنامه نویسی در اندروید دلفی بهترینه اگر فارسی نویسی و BiDi اون هم درست بشه و من تمام تلاشم رو میکنم تا اون رو درست کنم.
انشاالله

meysam_212
شنبه 07 شهریور 1394, 12:21 عصر
Form.show داره ولی showmodal نداره که اینم مشکل دلفی نیست و کلا اندروید سازگاری نداره با showmodal که البته یه روش دیگه داره که خودمم ازش استفاده کردم و جالب بود. دستورش رو می زارم

ShowModal کردن فرم ها در اندروید

procedure Button1Click(Sender: TObject)
begin
Form1.ShowModal(
procedure(ModalResult: TModalResult)
begin
if ModalResult = mrok then
begin
بعد از بسته شدن فرم، این قسمت اجرا می شود
end;
end);
end;

یوسف زالی
شنبه 07 شهریور 1394, 12:54 عصر
مودال کردن یک اکتیویتی در اندروید موجب فریز شدن سایر اکتیویتی ها می شود. مگر این که روش دیگه ای داشته باشه که من بی خبرم.
اصولا برای چنین کارهایی از روش های آسنکرون استفاده می شه، یعنی برای بازگشت متدی در نظر گرفته می شه نه این که قطعه کد ساسپند بشه به جایی که درش شومودال کال شده.
البته تمام حرفهایی که زدم تجربه من در اندروید تحت اکلیپس (جاوا) هست، دوستان اگر بررسی بیشتری کردند بگن.