PDA

View Full Version : ایجاد منوی راست کلیک برای آرایه از کنترل ها و ایجاد رویداد آن ها در asp.net

hesam_mahmoodi
پنج شنبه 29 آبان 1393, 13:46 عصر
درحال ساخت یک ماژول مدیریت فایل هستم که در آن فایل های موجود در یک پوشه، بصورت آرایه ای از ImageButton نمایش میدهد که میخواهم قابلیت راست کلیک را به آن اضافه کنم که با کلیک راست بر روی هر کدام بتوانم آن را حذف و تغییر نام و... بدهم.

در نت سرچ کردم همه بصورت جاوا اسکریپی بودن که نمیتواند یک رویدادی را که در قسمت کد نوشته شده را اجرا کند و نمیتوان تشخیص داد که روی کدام کنترول کلیک راست شده است.

یک چیزی شبیه به کلیک راست در سایت one drive ماکروسافت میخواهم که با کلیک راست کردن روی فایل های موجود بتوان روی آن ها کار هایی انجام داد.
125887

ghossein
پنج شنبه 29 آبان 1393, 14:48 عصر
سلام
1- شما اول باید یه آرایه تعریف کنید که آیتمهای انتخاب شده در اون نگه دارید این آرایه باید در سشن ذخیره بشه. 2 - سپس یه کلاس درست کنید و متدهای که مد نظر تونه رو در اون پیاده کنید مثل : حذف - ویرایش - بارگذاری و ... . 3- ساخت منوی راست کلیک ، که اکثرا با جاوا و جی کوئری براحتی می تونید پیادش کنید. 5- هدایت کاربر به صفحه موردنظر با استفاده از لینکی که شما تولید می کنید برای آیتمهای منوی راست کلیک (آدرسی که تولید میشه باید شامل کوئری استرینگ بعلاوه عمل موردنظر باشه مثل : حذف - ویرایش - بارگذاری و ...). 6- خوب از اینجا به بعدش مربوط به کدنویسی سمت سرور میشه و شما باید از همون آرایه ی که به منظور ثبت آیتمهای انتخاب شده در نظر گرفته اید استفاده کنید.