PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد جاوا

orache
جمعه 30 آبان 1393, 15:15 عصر
سلام من برنامه نویسی اندروید رو میخام شروع کنم به دلیل مشکلاتی قبلا بیخیالش شده بودم الان رفتم اموزششو گرفتم فصل 1 جاوا هست ولی نمیدونم کجا و چطوری برنامه نویسی کنم اکلیپسو دارم ولی نمیشه برنامه نویسی کرد توش
الان داره یاد میده و منم یاد میگیرم ولی باید خودم کد بنویسم و امتحان کنم تا جا بی افته
اگر زحمتی نیست یه اموزش راه اندازیشو بهم بدین یا خودتون بگین
ممنون

parvizwpf
جمعه 30 آبان 1393, 16:27 عصر
androidcode.ir

orache
جمعه 30 آبان 1393, 19:42 عصر
ربطی نداشت !
من میخوام جاوا یاد بگیرم برای اندروید ولی نمیخام وقت بذارم خوب جاوا یاد بگیرم چون نیازی نمیبینم فقط میخوام مقدماتیشو یاد بگیرم این اموزشی هم که دارم اصلا کد نویسی نمیکنه فقط کتابی فرم یاد میده من میخام کد هایی که بلدمو امتحان کنم تو اکلیپس نمیدونم چجوری برنامه ی جاوا بنویسم (اندروید رو راه انداختم )
اگر این براتون سخته یه ide کم حجم 10 -20 مگی که راحت اجرا بشه معرفی کنین مثلا vb6 برای وی بی . ایا برای جاوا هم وجود داره ؟

محمد فدوی
جمعه 30 آبان 1393, 20:21 عصر
من میخوام جاوا یاد بگیرم برای اندروید ولی نمیخام وقت بذارم خوب جاوا یاد بگیرم چون نیازی نمیبینم
منم دوست داشتم آشپزی رو بدون یادگرفتن پوست کندن سیب زمینی یاد بگیرم! نمیشه! برنامه نویسی اندروید با برنامه نویسی جاوا به هم گره خوردن. البته میتونید از #C برای برنامه نویسی اندروید هم استفاده کنید.

برای تست کردن برنامه ها هم باید یه شبیه ساز اندروید نصب کنید...
ما چیزی برامون سخت نیست! سعی بر اینه که مشکل شما حل بشه! IDEهای موجود برای اندروید چندتا هستن که احتمالا اسمشون رو میدونید. البته همگی هم از 20MB سنگین تر هستن.
خود Microsoft Visual Studio 6 هم از 20MB بیشتر بود!...

بهرحال اینجا بخش جاواست و سوالات مربوط به اندروید رو در بخش مربوطه (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?187-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-Android) مطرح کنید.

dasssnj
شنبه 01 آذر 1393, 04:44 صبح
تاپیک به بخش اندروید انتقال یافت ......

orache
شنبه 01 آذر 1393, 10:24 صبح
نت بینزو دانلود و نصب کردم زیاد هم سنگین نیست این اکلیپس واقعا مسخره ترین محیط برنامه نویسی هست که تاحالا دیدم انگار که نرم افزار اموزشی کودکانه
من چون زبان اصلیم c++ هست و چند ساله یادش میگیرم نمیخام حالا چند سال هم وقت بذارم برای جاوا قوانین که همونه اموزش های بهزاد مرادی رو دانلود کردم تا یه چیزایی از جاوا یاد بگیرم بعدش برم اندروید
ممنون از شما !

orache
شنبه 01 آذر 1393, 11:06 صبح
راستی وقتی با اکلیپس یاد گرفتم میتونم بدون هیچ اموزشی به اندروید استادیو مهاجرت کنم ؟

محمد فدوی
شنبه 01 آذر 1393, 19:42 عصر
راستی وقتی با اکلیپس یاد گرفتم میتونم بدون هیچ اموزشی به اندروید استادیو مهاجرت کنم ؟
بهتره توی یه تاپیک چندتا سوال نپرسید.
از نظر زبان جاوا و ساختار یه برنامه ی اندروید هیچ تفاوتی بین IDEها وجود نداره. اما خب بهرحال Android Studio یه محیط جدیده و مدتی طول میکشه که کامل باش آشنا بشید.
ولی اونقدر تفاوت ها زیاد نیست که نیاز به آموزش داشته باشه. حداکثر با چندتا سرچ مشکلاتتون حل میشه.

orache
شنبه 01 آذر 1393, 21:31 عصر
ممنون اخه وقتی نصبش کردم دیدم شباهت زیادی به ویژوال استادیویی که سال ها باهاش کار میکنم داره برا همین خوشم اومد !

+Keyhan
جمعه 29 اسفند 1393, 22:41 عصر
با سلام و احترام و عرض تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن نوروز 94

ببخشید نمیدونم سوالم رو باید کجا بپرسم!! نخواستم تاپیک جدید ایجاد کنم به هرحال اگر تاپیک برای سوال بنده مناسب نیست، ببخشید. :لبخندساده:

اول اینکه با جاوا میشه برنامه های حرفه ای برای ویندوز ویا اندروید ساخت؟؟

دوم اینکه با C++‎‎ میشه برنامه های حرفه ای برای اندروید ساخت؟؟

skiboys
جمعه 29 اسفند 1393, 23:09 عصر
با سلام و احترام و عرض تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن نوروز 94

ببخشید نمیدونم سوالم رو باید کجا بپرسم!! نخواستم تاپیک جدید ایجاد کنم به هرحال اگر تاپیک برای سوال بنده مناسب نیست، ببخشید. :لبخندساده:

اول اینکه با جاوا میشه برنامه های حرفه ای برای ویندوز ویا اندروید ساخت؟؟

دوم اینکه با C++‎‎‎ میشه برنامه های حرفه ای برای اندروید ساخت؟؟
سلام با جاوا برای اندروید برنامه می نویسند و اصلی ترین زبان هم برای برنامه نویسی اندروید جاوا است با C# هم می نویسند با هرچی بنویسید در اخر تبدیل می شود به جاوا با C باید با NDK کار کنیدولی یک سری توابع c را NDK ساپورت نمی کند ویک جاهایی ممکنه به مشکل بر بخورید