PDA

View Full Version : مشکل ذخیره داده های فارسی از excel به wamp

baran.f.a
یک شنبه 02 آذر 1393, 11:13 صبح
سلام دو تا سوال داشتم لطفا کمکم کنید:
1. من داده هایی تو excel دارم با محتوای فارسی ولی موقع import داده به Wamp داده های فارسی تو جدول wamp نیستند انگار اصلا import نشدند لطفا کمکم کنید ضروریه . اینم باید بگم که من فایل excel امو با فرمت csv ذخیره کردم .
2. من می خواستم از فرم پویا استفاده کنم می خواستم بدونم چطور باید داده های اونو تو پایگاه ذخیره کنم یعنی چطوری query بنویسم ؟ منظورم از فرم پویا همون فرمایی که از جکوئری استفاده کردن با یه دکمه فرم اضافه می شود .
ممنون اگه راهنماییم کنید .

MMSHFE
یک شنبه 02 آذر 1393, 12:43 عصر
کدتون رو بگذارین. ندیده نمیشه گفت مشکل چیه.

Unique
یک شنبه 02 آذر 1393, 12:57 عصر
اصلا جدا از گذاشتن کدتون ! چرا نوشتین انتقال اطلاعات از excel به wamp !؟ wamp که پایگاه داده نیست و فقط یک برنام هبرای کسانی هست که apache و php و mysql را راحتتر نصب کنند. لطفا دیگه از این واژه برای هر کدوم از تکنولوژی هایی که ذکر کردم استفاده نکنید. یه جایی میگید و برای خودتون بد میشه. شما باید بگین mysql نه wamp. من ملا لغتی نیستما اما شما کلا دارین اشتباه میگین و ممکنه این غلط یه جورایی مصطلح بشه که خیلی برای جامعه برنامه نویسی وب بده !

baran.f.a
یک شنبه 02 آذر 1393, 13:29 عصر
ببخشید من متوجه منظورتون نمی شم مگه wamp برای دسترسی راح تر به SQLنیست مگه بعد از نصب wamp لازمه که sql server نصب کنیم مگه wamp شامل sql نیست ؟ لطفا راهنمایی کنید شاید من بد متوجه شدم چون می خوام رو پروژه ای کار کنم که نیاز به SQL خیلی ضروریه .
در ضمن کدی نبوده من از طریق wamp اومدم فایل excel و import کردم . یه پایگاه داده ساختم با همون فیلدهایی که در exel داشتم. بعد از طریق دکمه import داده های فایلمو وارد کردم . داده های انگلیسی وارد wamp شد اما داده های فارسی نه . کدی در کار نبود.

MMSHFE
یک شنبه 02 آذر 1393, 13:51 عصر
WAMP مخفف چهار کلمه Windows - Apache - MySQL - PHP هست که باعث میشه این چهار ابزار در کنار هم کار کنن و اون بخشی که وظیفه مدیریت دیتابیس رو بعهده داره MySQL هست.

id1385
یک شنبه 02 آذر 1393, 14:51 عصر
اگه درست متوجه شده باشم منظور دوستمون اینه که میخواد یک فایل اکسل رو توی دیتابیس ایمپورت کنه و اونم مشکلش اینه که با utf8 ذخیره نمیشه یا هم اصلاً کدشو نمیتونه بخونه یا اصلاً نمیتوه بشناسه و وارد کنه

خب برای این کار حداقل یه بخشی از فایل اکسل رو ضمیمه کنید همچنین تو تنظیمات پایگاه داده یونیکد رو تنظیم کنید