PDA

View Full Version : اخرین تاریخ فیلد را در فیلد تاریخ جدا کنیم

lplnhg
شنبه 13 خرداد 1385, 21:04 عصر
سلام دوستان
من میخواهم آخرین تاریخ فیلد تاریخ را که اعضا ء قسط داده اند جدا و در فرم تنظیمی نمایش داده شود لطفا کد یا هرچه میتوانید راهنمائی کنید

دیگر اینکه تابع که برگردان تاریخ میلادی به شمسی میکند در روزهای 29و30و31 اردیبهشت ایراد میگرفت و تاریخ یکم خرداد درست عمل نمود لطفا راهنمائی فرمائید

lplnhg
دوشنبه 15 خرداد 1385, 07:25 صبح
لطفا راهنمائی فرمائید که چگونه میتوان اخرین تاریخ واریزی هر حسابی را لیست کرد با تشکر

moustafa
دوشنبه 15 خرداد 1385, 09:04 صبح
اگه منظورت با یه کوئری در قسمت total فیلد تاریخ بهmax تنظیم کن

lplnhg
سه شنبه 16 خرداد 1385, 18:23 عصر
سلام از پاسخ گویی اقا مصطفی سیاسگذارم امتحان میکنم

karmand
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 12:43 عصر
اگر میخواهید اخرین رکورد وارد شده که در مورد یک موضوع را داشته باشید مثلا تاریخ- باید فرم را به یک کواری که بر اساس فیلد مورد نظر سورت شده وصل کنید سپس در form loadدستور زیر را بنویسید
docmd.gotorecord,,aclast
یک متغیر را مساوی فیلد مورد نظر قرار میدهی سپس فرم را با دستور مثل دستور بالا یک رکورد جدید ایجاد میکنی و از متغیر استفاده می کنی

moustafa
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 16:27 عصر
فکر کنم منظور ایشون بزرگترین بود نه اخرین رکورد فرض کنید ثبت یکی از اقساط در مورخه 20/10فراموش شده ورکوردهای فعلی به تاریخ 20/12/84 ثبت میشند حال اگر این رکورد به تاریخ 20/10 ثبت بشه اخرین رکورد محسوب میشه در حالیکه اخرین پرداخت به تاریخ 20/12 میباشد
اگر از فرم استفاده می کنی کوئری بالا را بساز وسپس فیلتر مربوط به اخرین پرداخت را به ان تنظیم کن

Docmd.Applyfiltre "querymax"
یا با تابع Dmax در یک تکس باکس ان راقرار بده

lplnhg
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 17:58 عصر
سلام اقا مصطفی راهنمائی شما را عمل کردم متنها نتیجه گرفته نشد و برنامه را ضمیمه میکنم شاید مطلب روشن تر بیان شود برنامه دارای حساب ها و واریز ها است که پس از کوئری تمام رکورد حسابها لیست میشود درحدود 2200 رکورد درصورتیکه من میخواهد برای هر حساب 1 رکورد و اخرین واریز لیست شود

از دیگر استادان هم متشکرم راهنمائی شما را نیز عمل خواهم کرد ونتیجه را بیان میکنم با تشگر

lplnhg
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 18:03 عصر
امید وارم فایل اپلود شده باشد

moustafa
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 06:35 صبح
درtotal
شماره حساب را به GroupBy
بقیه را به last تنظیم کن

karmand
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 09:04 صبح
جواب آقا مصطفی ضمنا تاریخ را max کن

moustafa
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 12:05 عصر
جواب آقا مصطفی ضمنا تاریخ را max کن
اگر به max تنظیم کنه رکوردی با دادهای متفاوت ممکن نشان بده مثل مثال بالاکه گفتم
اگر میخواهد با max بشه باید فقط ازدو فیلد شماره حساب با group by و تاریخ با max استفاده کنه که اطلاعات دیگر نشان داده نمیشه

lplnhg
جمعه 19 خرداد 1385, 07:39 صبح
با سلام
از اقا مصطفی کما ل تشکر و دیگر استادان مشکلم حال شد منتها 3 سوال است که امیداوارم راهنمائی فرمائید
1- اگر بخواهیم فیلدهای بیشتری را معرفی کنیم چه باید کرد
2- تاریخ بصورت بدون / بنمایش در می اید علتش و رفع ان چکونه است
3- شرح فیلد به صورت max of date است اگر بخواهیم بصورت فارسی بنویسیم (اخرین پرداخت ) تا گویا تر باشد چگونه عمل کنم با تشکر

moustafa
جمعه 19 خرداد 1385, 11:19 صبح
1-اگر last تنظیم کنی تمام فیلدها به نمایش در می اید
2-روفیلد تاریخ راست کلیک کن ودر پراپارتیز اینپوت ماسک 00/00/00 ببین نوع تعریف تکس
3- باز روی ان راست کلیک ودرکپشن اون هر چی می خواهی وارد کن

lplnhg
یک شنبه 21 خرداد 1385, 14:11 عصر
اقای مصطفی استاد عزیز سلام
از راهنمائی شما کمال تشکر
بند 2و 3 عمل شد ممنون
بند 1 نمیدانم چرا در بعضی از حسابها درست و بعضی از حسابها تاریخ درست عمل نشد ومغایرت نشان داد باز هم متشکر

moustafa
یک شنبه 21 خرداد 1385, 15:33 عصر
گفتم که اخر بودن دلیل بر بزرگترین نمی باشد
بهتر با تاریخ ثبت کار کنی نه با تاریخ پرداخت
یا از دو کوئری یکبار از last که تمام فیلدها نمایش داده میشه
یکبار از max که فقط دو فیلد نشون داده میشه