PDA

View Full Version : سوال: چگونه فابل اجرایی C#‎ 2012 را قابل انتقال کنم

jk2002
دوشنبه 03 آذر 1393, 10:21 صبح
سلام
یک برنامه C#‎‎ 2012 نوشتم که قادر به انتقال فایل و اجرا شدن در سیستم دیگر نیست. فریم ورک 4.5 هم روی سیستم مقابل نصبه....
فقط در صورتی اجرا میشود که سی شارپ نصب کرده باشد. حالا من باید چیکار کنم که نیازی به نصب سی شارپ نباشه؟؟؟
لطفا کمک کنید مچکرم

Jean Reno
دوشنبه 03 آذر 1393, 17:12 عصر
برای انتقال یک برنامه اجرایی بهتره براش فایل نصب Setup بسازید که متاسفانه ویژوال استودیو از نسخه 2012 به بعد پروژه Setup که در فهرست پروژه هاش قرار داشت حذف شده و مجبورید از InstallShield استفاده کنید
البته یه راه حل دیگه هم وجود داره به نام گرفتن Publish از پروژه یا اصطلاح فنی اش :ClickOnce
برای این کار کافیه روی پروژه ای که قصد دارید پابلیش بگیرید کلیک راست کرده و گزینه Properties را کلیک کنید
در پنجره تنظیمات پروژه از فهرست آیتم های سمت چپ ، گزینه Publish را انتخاب کنید تا پنجره مربوطه نمایش داده شود
مسیر پابلیش و سایر تنظیمات را اعمال کنید
با زدن کلید Publish Now یا Publish Wizard از پروژه خود جهت انتقال به سایر سیستم ها پابلیش تهیه کنید ...

تو همین سایت مطلب درمورد ClickOnce بسیاره ، کافیه در مورد این موضوع جستجو کنید

jk2002
سه شنبه 04 آذر 1393, 07:58 صبح
ممنون از جوابتون،
ولی بازم نصب نمیشه خطای global assembly cashe
رو میده اگه بتونید جواب بدین سپاسگذار میشم..........

Jean Reno
سه شنبه 04 آذر 1393, 09:19 صبح
یه نکته که در پابلیش گرفتن از طریق روش ClickOnce باید در نظر گرفته بشه همراه کردن اسمبلی ها و DLL های استفاده شده در پروژه با فایل اجرایی هستش
در همون فرم تنظیمات پروژه بخش پابلیش ، بالاتر از دکمه Publish Wizard یه دکمه ای هست به نام Application Files ... که با زدن این کلید پنجره فهرست اسمبلی های فایل اجرایی نمایش داده میشه

بصورت پیش فرض در حالت Include(Auto) قرار دارد
تمام اسمبلی هایی که قابل تغییر وضعیت هستند را به وضعیت Include ببرید و یه پابلیش جدید بگیرید
در صورتی که قبلا نسخه ای نصب شده از این فایل اجرایی دارید Unistall کنید و مجددا نصب کنید

انشالله مشکل تون برطرف خواهد شد