PDA

View Full Version : سوال: تغییر مسیر دیتابیس مشکل در دیتاست

elahe1393
دوشنبه 03 آذر 1393, 11:03 صبح
سلام
هنگام کدنویسی برنامه ایتدا برای لود شدن دیتا توی یکی از دیتاگریدها توسط راهنمایی یکی از دوستان برنامه نویس که میگفتند سرستون یکی از ستونها قاطی کرده بود مجبور شدم دیتابیسم که اکسس هست رو ببرم توی یه پوشه غیر از مسیر برنامه، کارها همه خوب پیش رفت ولی الان که برنامه تموم شده میخوام از برنامه یه فایل اجرایی بسازم حالا سوالم اینه که وقتی میخوام ستاپ بسازم چیکار کنم دیتابیس اکسس به همراه ستاپ نصب بشه و داده هام ذخیره بشه و هنگام نیاز دیتا توی دیتاگرید لود بشه چون الان وقتی ستاپ میسازم حتما باید فایل اکسسم تو اون مسیر مثلا d:\db باشه تا دیتا ذخیره کنه و لود کنه؟
اومدم دیتابیسمو اوردم تو مسیر برنامه و دیتاستمو دوباره نویسی کردم و همچنین دیتا گریدهام رو هم برحسب همین دیتابیس لود کردم ولی وقتی برنامه اجرا میشه اصلا هیچ دیتاگریدی پر نمیشه و هنگام ذخیره دیتا درست کار نمیکنه چیکار کنم؟

connectionstring وقتی دیتابیسم توی مسیر d:\db هست اینه

//ocn.ConnectionString = @"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=D:\db\SportDatabase.accdb";

میخوام به این ocn.ConnectionString = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=" + Application.StartupPath + "\\SportDatabase.accdb";
تغییر کنه البته میدونم مشکلم دیتاست هست ولی وقتی دوباره میسازم هیچ داده ای توی دیتاگرید لود نمیشه
آیا حتما نیاز هست موقع ساختن ستاپ دیتابیسم توی مسیر برنامه باشه یعنی اصلا توی ساخت ستاپ برای اینکه دیتابیس اکسسم درست کار کنه چیکار باید بکنم؟