PDA

View Full Version : معکوس کردن ListView

badname
دوشنبه 03 آذر 1393, 16:09 عصر
سلام دوستان خسته نباشید :لبخندساده:
من یه ListView دارم میخوام معکوس نشونش بدم ، یعنی آیتم های جدید که اضافه میشه نره زیر لیست ، همون بالا لیست شه به عنوان آیتم اول(arg گزینه هم بهم نریزه ) ، همچین امکانی هست ؟

storm_saeed
دوشنبه 03 آذر 1393, 20:11 عصر
بله ,مثلا فرض کنید دیتا هاتون رو تویه arraylist ذخیره کردید کافیه دیتا های جدید رو به اول آرایه اضافه کنید و لیست ویو رو اپدیت کنید

badname
دوشنبه 03 آذر 1393, 20:28 عصر
بله ,مثلا فرض کنید دیتا هاتون رو تویه arraylist ذخیره کردید کافیه دیتا های جدید رو به اول آرایه اضافه کنید و لیست ویو رو اپدیت کنید
راه دیگه ای نداره ؟ اگه نخوام به آرایه دست بزنم چیگار کنم ؟

storm_saeed
دوشنبه 03 آذر 1393, 20:34 عصر
راه دیگه ای نداره ؟ اگه نخوام به آرایه دست بزنم چیگار کنم ؟
طبق oop شما دارین یک سری شی با یک سری ویژگی مشترک رو تویه Listview قرار میدید و منطقا این ها باید تو یه جایی به ترتیب قرار گیرند مثل لیست ارایه . میشه مثالی بزنید که از ارایه استفاده نکردید چون حالت های مختلف داره ؟

badname
دوشنبه 03 آذر 1393, 20:45 عصر
طبق oop شما دارین یک سری شی با یک سری ویژگی مشترک رو تویه Listview قرار میدید و منطقا این ها باید تو یه جایی به ترتیب قرار گیرند مثل لیست ارایه . میشه مثالی بزنید که از ارایه استفاده نکردید چون حالت های مختلف داره ؟
درسته ولی اگه میتونستم ترتیب قرارگیری شونو معکوس کنم خیلی خوب میشد .... آرایه من از رو یه فایل json بصورت آنلاین خونده میشه

storm_saeed
دوشنبه 03 آذر 1393, 21:18 عصر
یه راهش اینه که از اخر جیسون به اول دیتا رو ست کنید ولی بهتره از ارایه استفاده کنید و یه کلاس درست کنید که از هر ابچکت جیسون یه ابجکت بسازید جون مثلا هر بار قراره جیسون رو کلش رو باز کنه و i امین ابچکت رو تو صفحه قرار بده که هزینه بره و بهینه نیست

badname
سه شنبه 04 آذر 1393, 12:39 عصر
بله ممنون راه های زیادی هست ، مثلا دیتای جدید رو از انتها وارد json نکنم. از اول وارد کنم ... گفتم اگه بشه list view رو معکوس کرد بهتره .... در هر صورت ممنون:لبخندساده: