PDA

View Full Version : قابلیت update

iut.ali
دوشنبه 03 آذر 1393, 17:59 عصر
سلام سوالی که برام پیش اومده اینه که برنامه ها چطور update میشن یعنی وقتی ما یه برنامه رو کامپایل میکنیم چطوری میتونیم به کامپایل شدش یه سری قابلیت ها رو بعدا اضافه کنیم جوابی که به ذهنم رسید این بود که شاید یه سورس جدیدی دوباره کامپایل بشه ولی بیشتر برنامه ها تو ویندوز open source نیستن و سورسشون موجود نیست از طرفی کل برنامه دوباره دانلود نمیشه پس چطوری این کار امکان پذیره

rm classic
دوشنبه 03 آذر 1393, 18:33 عصر
توی برنامه نیمباز یادمه وقتی میخواست آپدیت شه همه برنامه رو دان میکرد(با ستاپ) بعد ستاپ رو اجرا میکرد و خودش بسته میشد

iut.ali
دوشنبه 03 آذر 1393, 22:47 عصر
توی برنامه نیمباز یادمه وقتی میخواست آپدیت شه همه برنامه رو دان میکرد(با ستاپ) بعد ستاپ رو اجرا میکرد و خودش بسته میشد
یه سری برنامه ها اینطورین مثلا km player هم فک کنم اینطوریه ولی مثلا ویندوزو فرض کن یا ویژوال استادیو برنامه هایی به این عظمت حتما یه راه کاری دارند

python2015
دوشنبه 03 آذر 1393, 23:14 عصر
سلام...من خیلی وارد نیستم...ولی فکر کنم اینطوریه کا که شما در آپدیت...مشخص کنی کدوم بخش قرار به روز بشه....مثلا ویژوال می خواد آپدیت بشه....در این آپدیت شدن شاید فقط بخواد چند تا کتابخونه جدید رو به خودش اضافه کنه...خوب در این صورت چند تا فایل رو دانلود و در مکان مناسب ذخیره می کنه و نرم افزار هم طوری برنامه ریزی شده که فایل های جدید رو بخونه....یا ویندوز می خواد آپدیت بشه و در این آپدیت محیط گرافیکیش عوض بشه...در این صورت مثلا تصاویر و تم ها جدید تنها دانلود و در مکان مناسب ذخیره می شه.....حالا برنامه شما هم باید تشکیل شده باشه از چند قسمت و یا خودت بتونی تمهیداتی بچینه که برنامت از چند تا جزء کوچک تشکیل شده باشه و هر جزء رو اگر خواستی آپدیت کنی،فایل مورد نظر رو دانلود و در مکان مناسب با فایل قدیم عوض می کنی.....دیگه قرار نیست در آپدیت شدن کل هسته برنامه و یا اون فایل اصلی و یا کل برنامه به کل عوض بشه،مثلا ما نمی بینیم که بشه ویژوال 2010 رو مثلا آپدیت کرد و کردش ورژن 2013......حالا افراد با تجربه بهتر می دونن....فقط من یک سوال داشتم اینجا فکر می کنم جاش باشه...ببخشید...از دوستان کسی می دونه خوب چطور حالا فایلی مورد نظر رو از اینترنت دریافت کنیم....مثلا من می خوام برنامه ام رو آپدیت کنم...اون فایل مورد نظر رو از چه ناحیه از اینترنت و به چه طریق می تونم دریافت کنم(از چه کدی می تونم استفاده کنم)....آیا راهی آسون و البته مکانی رایگان در فضای اینترنت برای اینکار هست؟می شه اگر شد به این سوال هم پاسخ بدید

iut.ali
سه شنبه 04 آذر 1393, 01:28 صبح
فک نکنم با دانلود چند تا تم بشه یا چیزای دیگه حل بشه مثلا توی Qt ما push bottom داریم و فرض کنید که بعد از آپدیت یکی دیگه اضافه میشه حالا این push bottom در ظاهر یه چیز خیلی سادس ولی در باطن چیزایی مثل مختصات نوشته ای که روشه همه در نطر گرفته میشه در صورتیکه یه تصویر گرافیکی سادس

iut.ali
سه شنبه 04 آذر 1393, 12:55 عصر
دیگه از این ساده تر پیدا نکردم

old program downloads new program into a temporary location
old program starts new program (possibly with a special parameter) and terminates itself
new program copies itself over old program (it should be ok for a running program to read itself, as long as it doesn't open itself for writing)
new program runs new program (copy) with a special argument, and then terminates itself
new program (copy) deletes new program and resumes normal operations