PDA

View Full Version : تشخیص تکراری بودن سایت توسط گوگل

resident
دوشنبه 03 آذر 1393, 19:23 عصر
سلام.
من یه سایت دارم . یکی از دوستان بهم گفتن چون سایت شما هم با www میاد هم بدون اون ، گوگل فکر می کنه سایت تکراریه و شما رو از نتایج حذف می کنه.
من سرچ کردم دیدم راهش استفاده از redirect 301 است.
حالا میخوام ببینم اینو تو کد باید درست کنم یا تو وبمستر تولز یا توی هاست؟
البته توی وبمستر تولز قبلا ست کرده بودم که سایت های ما رو بدون www نشون بده اما ظاهرا فایده ای نداشته

woeful
سه شنبه 04 آذر 1393, 01:07 صبح
سلام
دوست عزیز با توجه به اطلاعات من این گفته شما درست نیست . کلا وب مستر ها این کار رو عمدا انجام می دهند تا لازم نباشه ختما www وارد بشه. شما الان هر سایتی رو بدون www و یا همراه اون وارد کنید باز میشه .
من روی سایت خودم با استفاده از تنضیمات DNS این کار رو انجام دادم ( سرور مجازی) و سایتم هم با www و هم بدون اون باز میشه و در نتایج گوگل هم سایت حذف نشده .

ممنون

resident
سه شنبه 04 آذر 1393, 08:40 صبح
سلام
دوست عزیز با توجه به اطلاعات من این گفته شما درست نیست . کلا وب مستر ها این کار رو عمدا انجام می دهند تا لازم نباشه ختما www وارد بشه. شما الان هر سایتی رو بدون www و یا همراه اون وارد کنید باز میشه .
من روی سایت خودم با استفاده از تنضیمات DNS این کار رو انجام دادم ( سرور مجازی) و سایتم هم با www و هم بدون اون باز میشه و در نتایج گوگل هم سایت حذف نشده .

ممنون

چه مواردی باعث میشه تا گوگل فکرکنه سایتمون تکراریه؟

woeful
سه شنبه 04 آذر 1393, 14:00 عصر
والا من موردی رو تا به حال ندیدم که گوگل به خاطر تکراری بودن سایت بخاد اونو از نتایجش حذف کنه ! به نظرم تکراری اصلا معنی خاصی نمیده . یه سری موارد هست که ربات گوگل اگر اونارو داخل سایت شما ببینه خب جریمه می کنه شمارو . الان شما یه مطلب خیلی پیش پا افتاده توی اینترنت مخصوصا فارسی سرچ کنی از تمامی سایت هایی که در صفحه اول گوگل باز میشه ۸۰ درصدشون یه مطلب تکراریو گذاشتن و میبینید که همشون هم توی رتبه بندی هستند . حتی اون سایتی که مطلب رو برای اولین بار گذاشته رتبش از بعضی سایت هایی که مطلب رو کپی کردن پایینتره!!! از یه نظر دیگه هم اگه نگاه کنی شاید چند نفر یه مطلب رو از چند دیدگاه دیدن یا یه نفری کپی برداری با ذکر منبع انجام داده یا سایت هایی با یک موضوع همسان و من به شخصه ندیدم که هیچ کدوم رو گوگل بخاطر تکراری بودنشون جریمه کنه .

شما اگر سرچ کنید " مواردی کاهش دادن رتبه سایت توسط گوگل" مواردی رو که گوگل سایت ها رو جریمه میگنه به طور مفصل ذکر شده.

یه موضوع دیگه هم که هست اینه که شما بخای چنتا سایت کاملا مشابه با مطالب مشابه فقط دامین هاشون متفاوت باشه درست کنی ! که بازم فک نمیکنم جریمه بشی :لبخند:

آقا آخرش حرفم این نیست که اصلا به دلیل تکراری بودن جریمه نمیشه سایت شاید در مواردی سایت هم جریمه بشه مثلا صاحب یه مطلب بره سایت شما رو به عنوان یه کپی کننده گزارش کنه که اونم من خودم تجربه نداشتم ولی خیلی موارد مهمتری از تکراری بودن هست که میتونه رتبه پایین سایت بخاطر اون باشه به نظر من برو در مورد سئو سایت (بهینه سازی برای متورهای جستجو) یه تحقیقی بکن فک میکنم رتبه بندی سایت شما به این خاطر پایین امده ( اگر درست متوجه شده باشم)