PDA

View Full Version : برنامه نویسی سایت دو زبانه

zoshita
سه شنبه 04 آذر 1393, 09:41 صبح
سلام .
می خوام سایت 2 زبانه بدون استفاده از وردپرس و جوملا بنویسم. آیا امکانش است ؟ ممنوم می شوم اگر جواب بدهید :افسرده:

Unique
سه شنبه 04 آذر 1393, 10:08 صبح
برای دو زبانه نوشتن نیاز به استفاده از wordpress یا Joomla نیست. شما باید دو تا theme داشته باشین یکی راست چین و دیگری چپ چین که با CSS به راحتی قابل انجام هست. برای معادل های متون هم باید دو تا فایل برای معادل های هر زبان داشته باشین و include کنید. با define معمولا انچجام میدهند. البته با آرایه ها و json هم قابل انجام هست. روش کلی همینه ولی اجرا ها متفاوته.

zoshita
سه شنبه 04 آذر 1393, 10:15 صبح
میشه بیشتر توضیح بدهید ، ممنون میشم .
برای درج اطلاعات کاربر ، مدیر سایت باید فقط فارسی وارد کند به طور خودکار به زبان دیگری ترجمه شود؟
برای درج اطلاعات و نمایش آنها به زبان های دیگر چطور می شود کار کرد؟

Amir_Developer
سه شنبه 04 آذر 1393, 10:28 صبح
ببین مثلا توی فایلت اسم سایت رو میذاری

title="سایت من " ;
حالا توی پوشه تم زبان دومت که مثلا انگلیسی هست توی همون فایل اسم رو مینویسی

title="my site";بعد فقط کافیه توی هر تم متغیر هاتو فراخوانی کنی

zoshita
سه شنبه 04 آذر 1393, 12:50 عصر
ببین مثلا توی فایلت اسم سایت رو میذاری

title="سایت من " ;
حالا توی پوشه تم زبان دومت که مثلا انگلیسی هست توی همون فایل اسم رو مینویسی

title="my site";بعد فقط کافیه توی هر تم متغیر هاتو فراخوانی کنی

اگر سایت 4-5 زبانه باشه چی ؟ چطور باید مقدار هی کنم؟
اگر مدیر سایت یک خبر درج کند ، آن خبر را به فارسی وارد می کند چطور می شود به زبانهای دیگر ترجمه شود؟

Unique
سه شنبه 04 آذر 1393, 22:11 عصر
چطور می شود به زبانهای دیگر ترجمه شود؟
چنین چیزی اصلا قابل اجرا نیست. کمی منطقی برخورد کنید. در مورد مطالبی که استاتیک نیستند شما باید پایگاه داده را درست پیکربندی کنید و زبان ها را تعریف و مشتری برای هر زبان خبر یا مطلب مورد نظر را وارد کنه. پاسخ قبلی من مربوط به محتوای غیر جدولی بود ! متن خام که حالا استاتیک یا دینامیک ایجاد و بروز میشه. در حالت هایی که یک جدول باید برای چند زبان باشه و مثلا subject و عنوان و فیلد هایی متفاوتی وجود داره ! به نظر من بهتره کلا برای هر زبان یک جدول اختصاص داده بشه.

موفق باشین.

S a t u r n
سه شنبه 04 آذر 1393, 22:17 عصر
اگر سایت 4-5 زبانه باشه چی ؟ چطور باید مقدار هی کنم؟
اگر مدیر سایت یک خبر درج کند ، آن خبر را به فارسی وارد می کند چطور می شود به زبانهای دیگر ترجمه شود؟

شما دنبال مترجم هستید یا سایت دو زبانه ؟

zoshita
چهارشنبه 05 آذر 1393, 00:19 صبح
ممنون از پاسخ خوبتون، موفق باشید :لبخندساده:

H:Shojaei
چهارشنبه 05 آذر 1393, 00:21 صبح
ببخشید از دوستمون که سوال رو ایجاد کردن بنده هم یه سوال در این رابطه دارم که فکر میکنم سوال ایشون هم همین باشه...
اگه بخوایم کلا سایت هم داینامیک هم استاتیک 2 زبانه باشه اونوقت چی میشه؟؟
باید کلا 2تا دیتابیس جدا داشته باشیم ؟؟
بعد یه سوال دیگه این که اگه مثلا فقط بخوایم بخش استاتیک سایت 2زبانه باشه و احتمال بدیم که شاید بعدها 3 یا 4 و یا هرچندتا زبانه بشه اونوقت بهترین روش چی هست؟؟

Unique
چهارشنبه 05 آذر 1393, 14:01 عصر
برای یخش های استاتیک من از چند تا فایل ترجمه با define استفاده میکنم و این فایل ها را هم توی CMS امکان بروزرسانی میدم ! خیلی راحت میشه CONST ها را خوند و فایل را دوباره نویسی کرد.
برای بخش های دینامیک هم از یک جدول (مثلا برای اخبار) استفاده میکنم و تیو یک فیلد تعیین میکنم مربوط به چه زبانی میشه و در یک جدول زبان ها و عوامل مربوط به زبان مثل چپ به راست و راست به چپ را تعیین میکنم. به نظرم این بهترین روشی هست که میشه پیاد هکردم اما خوب شاید دوستان روش های اجرایی دیگه ای هم داشته باشند.

mahmod2000
چهارشنبه 05 آذر 1393, 14:57 عصر
من این سایت رو دو سال پیش نوشتم
http://uscanadavirtual.com/

یک سایت خیلی خیلی ساده بود که بیشتر میخواست چند زبانه باشه، (از اون موقع هم تو کدهاش دست نزدم دیگه:چشمک: )
یک فولدر در روت سایت به نام Languages ایجاد کردم و توش برای هر زبان یک فایل ایجاد کردم که توش با آرایه برای هر فایل زبان ها رو فرا خوندم.
و در سایت هم هرجا که اسم و کلمه بود به صورت $array['title_name'] انجام میدادم.

در دیتابیس هم اگر مطلبی بود، با یک drop down اون پست رو مشخص میکردم که چه زبانی میخواد این مطلب اضافه بشه.