PDA

View Full Version : سوال: موجود و ناموجود بودن محصولات

hamidrzm
سه شنبه 04 آذر 1393, 10:17 صبح
سلام دوستان من میخواستم یه حالت موجود و ناموجود توی فروشگاه موبایل درست کنم که توی پنل مدیریت بشه با یه checkbox یا منو select حالت موجود و ناموجود بودن اون رو انتخاب کنم.
خوب توی table اولیه که میسازم چه گزینه ای اضافه کنم ؟؟؟
اینم عکس
http://up.wikivb.ir/images/le1cpqknng60ilog2lb.png

Mohammad_dn
سه شنبه 04 آذر 1393, 11:25 صبح
یه فیلد بگیر از نوع bit اگه موجوده..True و اگه نیست False

hamidrzm
سه شنبه 04 آذر 1393, 12:20 عصر
یعنی به جای int , nvchar , ... اینا bit قرار بدم ؟

Mohammad_dn
سه شنبه 04 آذر 1393, 13:26 عصر
آره از نوع Bit بگیر

hamidrzm
سه شنبه 04 آذر 1393, 13:43 عصر
ولی اینجوری فکر نکنم بشه من میخوام یه کنترلی بزارم که دو تا نوع به نام موجود و ناموجود داشته باشه و توی پنل مدیریت هر کدوم رو انتخاب کنم اون به نمایش در بیاد
این true و false فک نکنم بشه متنشو تغییر داد به موجود و ناموجود و همچنین من میخوام واسه هر کدوم cssclass تعریف کنم
به نظرت میشه ؟

hamidrzm
سه شنبه 04 آذر 1393, 15:07 عصر
من میتونی دو تا lable به نام موجود و ناموجود بسازم و در صفحه کد بنویسیم که وقتی اون checkbox چک باشه lable یک رو نمایش بده ولی متاسفانه id ها شناخته نمیشه در این صفحه کد (نمیدونم چرا ولی شاید چون با datalist فراخونی شده اینجوریه )

if (CheckBox1.Checked)
{
Label1.Visible = true;
Label2.Visible = false;
}
else
{
Label1.Visible = false;
Label2.Visible = true;
}

Mohammad_dn
سه شنبه 04 آذر 1393, 17:50 عصر
خوب عزیز من ...شما موقع واکشی اطلاعات نگاه میکنی اگه اون فیلد true بود جلوی محصول مینویسی موجود و اگه False بود مینویسی لا موجود:لبخندساده:

hamidrzm
سه شنبه 04 آذر 1393, 18:59 عصر
من نمیخوام بنویسم - میخوام یه حالت check box یا ... باشه که وقتی checkbox تیک خورده باشه نوشته موجود فراخونی بشه و وقتی checkbox تیک خورده نباشه
ناموجود فراخونی بشه
این کار رو با یه کد checkbox و دو تا lable (موجود و ناموجود) انجام دادم کاملا درست کار میکرد ولی وقتی میخوام این کار رو توی datalist مربوطه انجام بدم behand code ای دی لیبل ها و چک باکس ها رو نمیشناسه

if (CheckBox1.Checked)
{
Label1.Visible = true;
Label2.Visible = false;
}
else
{
Label1.Visible = false;
Label2.Visible = true;
}

saeed410
سه شنبه 04 آذر 1393, 23:38 عصر
میتونی از طریق کد بیهایند هم این کار بکنی. و یا میتونی قالب datalist رو عوض کنی. از کد نویسی inline اگه استفاده کنی هم نیار به کدنویسی نداره.

hamidrzm
چهارشنبه 05 آذر 1393, 11:52 صبح
میشه در مورد تغییر قالب datalist و همچنین کدنویسی inline بیشتر توضیح بدی
کد های بیهایند ای دی ها رو نمیشناسه و ارور میده

hamidrzm
چهارشنبه 05 آذر 1393, 16:32 عصر
دوستان کسی نیست به ما کمک کنه ؟؟
کلا کسی اگه ایده ای واسه موجود و ناموجود بودم محصولات داره که بشه از دیتا بیس کنترلش کرد خبر بده

Mohammad_dn
چهارشنبه 05 آذر 1393, 16:54 عصر
دوست عزیز من دو بار دیگه گفتم...شما باید یه فیلد بگیری از نوع bit موقعی که این محصول موجود بود اون فیلد رو توی بانک True کن و وقتی موجود نبود اون فیلد مربوط به این محصولو False کن
در آخر موقع واکشی اطلاعات اگر این فیلد True بود جلوی محصول بنویس موجود اگه False بود جلوش بنویس نا موجود...به همین سادگی

hamidrzm
چهارشنبه 05 آذر 1393, 18:04 عصر
دوست عزیز من دو بار دیگه گفتم...شما باید یه فیلد بگیری از نوع bit موقعی که این محصول موجود بود اون فیلد رو توی بانک True کن و وقتی موجود نبود اون فیلد مربوط به این محصولو False کن
در آخر موقع واکشی اطلاعات اگر این فیلد True بود جلوی محصول بنویس موجود اگه False بود جلوش بنویس نا موجود...به همین سادگی
ممنونم ولی میشه اینو یه مقدار بیشتر توضیح بدی

در آخر موقع واکشی اطلاعات اگر این فیلد True بود جلوی محصول بنویس موجود اگه False بود جلوش بنویس نا موجود
و یه چیز دیگه من میخوام واسه موجود و هم ناموجود کلاس css تعریف کنم تو این روش شما میشه ؟؟؟
موجود رنگ سبز باشه و ناموجود قرمز

sadegh.te
چهارشنبه 05 آذر 1393, 19:25 عصر
بله از روش آقای Mohammad_dn میشه بهش css داد اون دیگه به خودتون بستگی داره که چطور بهش css بدین.

Mohammad_dn
چهارشنبه 05 آذر 1393, 19:32 عصر
ممنونم ولی میشه اینو یه مقدار بیشتر توضیح بدی
در آخر موقع واکشی اطلاعات اگر این فیلد True بود جلوی محصول بنویس موجود اگه False بود جلوش بنویس نا موجود

کجاشو مشکل دارید..کاملا مشخصه که...بله css هم میشه داد

hamidrzm
چهارشنبه 05 آذر 1393, 19:42 عصر
واکشی اطلاعات یعنی چی ؟

shahram176
چهارشنبه 05 آذر 1393, 20:04 عصر
با روش دوستمون Mohammad_dn کار کنید
دستور select که واسه datalist مینویسید و اونا بایند میکنید براش شرط بزارید که اگه true بود بنویسه موجود در غیر این صورت موجود نیست

hamidrzm
چهارشنبه 05 آذر 1393, 20:20 عصر
خوب همین شرط دیگه توی کد های بیهایند که میخوام شرطشو بنویسیم id ها رو نمیشناسه و زیرش خط ارور میکشه فک کنم چون جدول از دیتابیس لود شده ایننطوریه
وقتی کدی رو دستی مینویسم id شناسایی میشه

hamidrzm
چهارشنبه 05 آذر 1393, 23:52 عصر
دوستان بنده کار رو با موفقیت انجام دادم
همون اول که روش bit رو جناب Mohammad_dn گفتن انجام دادم منتها مشکل بنده استایل دادن به هر کدوم از true , false ها بود که یه راهی واسش پیدا کردم ممنون

saeed410
پنج شنبه 06 آذر 1393, 11:01 صبح
اون ID ها داخل دیتالیست هستند. داخل CodeBehinde باید با استفاده از ID دیتالیستت بهشون دسترسی داشته باشی. در مورد برنامه نویسی inline هم به مراجع زیر رجوع کن :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms178135%28v=vs.100%29.aspx
http://support.microsoft.com/kb/976112
http://www.808.dk/?code-aspnet-inline
یا از واژه inline asp.net coding و embedded Asp.net coding در جستجو استفاده کن.