PDA

View Full Version : آیا دسترسی همزمان به بانک امکان بروز خطا داره؟

ali_sorouri2005
یک شنبه 14 خرداد 1385, 04:33 صبح
سلام
من می خوام روی پروژه ای کار کنم که در این پروژه اطلاعات باید از طریق صفحه ای از سایت گرفته بشه و در یک بانک ذخیره بشه در همین زمان هم یه برنامه که با vb نوشته شده مرتب در حال چک کردن همون بانک هستش تا رکورد های جدید رو بگیره آیا امکان داره که که زمانی که هر دو همزمان می خوان به بانک کانکت بشن خطا رخ بده یا اینکه یکی به بانک کانکت میشه بعد که کارش تموم شد یک بعدی کانکت رو انجام میده ؟
اگه این کار امکان پذیر نیست لطف کنید راهنمایی بفرمایید در این حالت چه راهی برای حل مشکل وجود دارد؟؟؟؟؟
با تشکر

nazaninam
یک شنبه 14 خرداد 1385, 08:15 صبح
مثلا همین سایت رو در نظر بگیر ( در صورتی که از کش استفاده نکنه) هر بار که کاربری میاد تو سایت باید به بانک وصل شه اگه 1000 تا کاربر بیان تو سایت 1000 بار وصل میشه و هیچ مشکلی هم نداره البیته اینجاس که میگن خدا پدر کش رو بیامرزه
توی کار شما هیچ مشکلی ایجاد نمیشه
فقط یه نکته اگر اتصالاتتون زیاد باز و بسته میکنید حواستون به pool باشه و از catch try finally استفاده کنید یا pool رو clear کنید

ali_sorouri2005
یک شنبه 14 خرداد 1385, 09:30 صبح
سلام
میشه در مورد pool بیشتر توضیح بدین و طریقه استفاده از اون رو هم بگید ممنون میشم
با تشکر

nazaninam
یک شنبه 14 خرداد 1385, 14:50 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=167815&postcount=1
آقای راد همه چیز را درمورد connection pooling توضیح داده اند فقط استفاده زیاد از pool باعث سر ریز شدن آن میشه در مورد استفاده از آن دقت کنید

ali_sorouri2005
یک شنبه 14 خرداد 1385, 17:41 عصر
از شما ممنونم لطف کردید

ali_sorouri2005
یک شنبه 14 خرداد 1385, 17:52 عصر
سلام
من از این مطالب آقای برداشتی که کردم اینه که اگر بانک Sql server باشه به صورت خودکار connection pooling اعمال میشه ولی در مورد بانک access چی؟

nazaninam
دوشنبه 15 خرداد 1385, 08:44 صبح
خیر نداره... این هم یکی از دلایل سریع تر بودن siquel هست

Arminizer_88
دوشنبه 15 خرداد 1385, 10:42 صبح
سلام
من از این مطالب آقای برداشتی که کردم اینه که اگر بانک Sql server باشه به صورت خودکار connection pooling اعمال میشه ولی در مورد بانک access چی؟
عزیزم دیتابیس اکسس رو که اصلا بریز دور حرفش رو هم نزن. تا وقتی SqlServer و Oracle و InterBase زندن اکسس کیه ؟
جدی میگم از اکسس استفاده نکن. مخصوصا برای WebApp. در ضمن همونطور هم که دوستان اشاره کردند مشکلی تو کارت پیش نمیاد به شرطی که مفهمو استفاده درست از Caching و ConnectionPooling رو فهمیده باشی. اگر از SqlServer هم استفاده کنی که خودش برات Pooling رو انجام میده.
اتفاقا یه سری متد های جدید برای Cahing اینجور چیز ها توی Atlas و Ajax ارایه شدند که کمک میکنن :متفکر: .

iekrang
دوشنبه 15 خرداد 1385, 21:05 عصر
عزیزم دیتابیس اکسس رو که اصلا بریز دور حرفش رو هم نزن. تا وقتی SqlServer و Oracle و InterBase زندن اکسس کیه ؟
نباید به این شدت برخورد کرد!!!خیلی از موارد هست که بانک اکسس نیاز مشتری شما رو رفع میکنه و نیازی به هزینه اضافی برای بانک های Sql , ... نیست.

ali_sorouri2005
دوشنبه 15 خرداد 1385, 23:43 عصر
سلام
از همه دوستان عزیز ممنونم درسته دیگه access به درد نمی خوره ولی خوب به قول iekrang وقتی نیاز مشتر رو جواب میده چرا باز پول هاست sql بره بده

mzjahromi
سه شنبه 16 خرداد 1385, 06:15 صبح
سلام
از همه دوستان عزیز ممنونم درسته دیگه access به درد نمی خوره ولی خوب به قول iekrang وقتی نیاز مشتر رو جواب میده چرا باز پول هاست sql بره بده
این رو به صورت قطعی نمیشه گفت.
میشه گفت تو بعضی از کارها.
هنوز برای یه سری از کارها اکسس انتخاب مناسبتری هست تا SQL Server

Arminizer_88
سه شنبه 16 خرداد 1385, 07:13 صبح
درسته منم قصد برخورد نداشتم :لبخند: ، وقتی که نیاز کاربر برطرف میشه نیازی نیست. ولی کلا دیتابیس جالبی نیست.

ali_sorouri2005
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 04:38 صبح
سلام دوستان
مزیت های sql نسبت به اکسس از لحاظ کارایی چیه؟
مثلا تعداد رکورد هایی که هر کدوم می تونه جواب بده وغیره
با تشکر

ali_fbi
یک شنبه 19 آذر 1391, 01:10 صبح
سلا م دوستان

دو برنامه با C#‎‎ و asp.net نوشتم ارتباط با دیتا بیس از طریق linq ایجاد شده و نوع دیتا بیس
Microsoft SQL Server Database File (SqlClient) می باشد ولی در هنگامی که دو برنامه هم زمان با دیتا بیس در گیر هسند یکی از آن ها ارور می دهد و اجرا نمی شود

راه حلی و جود دارد ؟

ali_fbi
یک شنبه 19 آذر 1391, 17:50 عصر
راه حلی نیست ؟