PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد غبر فعال کردن چرخش لی اوت به هنگام چرخاندن گوشی

dalmif
چهارشنبه 05 آذر 1393, 13:04 عصر
سلام.
من وقتی برنامه هام رو روی گوشی نصب میکنم اگه گوشی رو روی حالت افقی بذارم. برنامه هم برعکس میشه.
من میخوام اینطور نشه و همون طور ثابت بمونه مثل بقیه برنامه ها..
باید چه کار کنم.
ممنون از پاسخ هاتون که قرار بدید

lastcoder
چهارشنبه 05 آذر 1393, 13:17 عصر
برای اینکار باید برید به android manifest و در قسمت مربوط به هر اکتیویتی که می خواهید orientation ثابت داشته باشه کد زیر را بنویسید:

< activity
"android:screenOrientation="portrait
>

dalmif
چهارشنبه 05 آذر 1393, 13:21 عصر
آقا قربون دستت.
خدا خیرت بده

dalmif
چهارشنبه 05 آذر 1393, 13:34 عصر
ببخشید.من یه جا دیگه هم گیر دارم.میگم وقتی برنامه ام رو روی گوشی های دیگه اجرا میکنم نصفه نشون میده و توی تبلت ها هم خیلی کوچیکه.و فقط اندازه گوشی خودمه.باید چه کنم که توی همه جا یه اندازه باشه

lastcoder
چهارشنبه 05 آذر 1393, 23:24 عصر
شما باید کنترل هاتون رو از لحاظ عرضی در قسمت properties در قسمت width به 0 dip تغییر بدید بعد در قسمت weight بهش وزن بدید مثلاً شما 3 تا Button داریدکه می خواهید اینها را بغل هم قرار بدید. برای اینکار تنظیمات 3 تا دکمه را بصورت زیر انجام بدید:
width:0dip
weight:0.33
حالا اگه بخواید سه تا کنترل را بصورت افقی مرتب کنید باید خصوصیت height را برابر 0dip قرار بدید و دوباره weight را با مقدار 0.33 پر کنید.
حالا چرا 0.33 ؟ چونکه باید مجموع اندازه ای که در قسمت weight به کنترل هاتون می دید 1 بشه. در واقع وقتی 3 تا 0.33 را با هم جمع کنید مجموع اونها میشه 0.99 که نزدیک به 1 هست.
در واقع با اینکار دارید می گید که کنترل های من از لحاظ عرضی، هیچ عرضی ندارند بلکه به اندازه 0.33 از فضای صفحه نمایش را اشغال کرده اند.

hamedg1366
پنج شنبه 06 آذر 1393, 13:41 عصر
ببخشید.من یه جا دیگه هم گیر دارم.میگم وقتی برنامه ام رو روی گوشی های دیگه اجرا میکنم نصفه نشون میده و توی تبلت ها هم خیلی کوچیکه.و فقط اندازه گوشی خودمه.باید چه کنم که توی همه جا یه اندازه باشه

دوست عزیز شما باید علاوه بر Layout فعلیتون باید چهار Layot دیگر هم بسازید و برای هر کدوم از فایل های XML درون آنها یکی بسازید البته باید هم نام هم باشن

به تصویر نگاه کنید گویاست

126083

hamedg1366
پنج شنبه 06 آذر 1393, 13:42 عصر
البته برای درک بهتر فایل زیر را دانلود کنید :

http://www.download.sokanacademy.com/android/14th%20Session,%20Designing%20for%20Multiple%20Scr eens.zip

همچنین سایت زیر را هم نگاه بندازید :

http://www.sokanacademy.com/courses/programming/android/tutorials/