PDA

View Full Version : مشکل در انتقال دیتابیس به هاست

HOSSEINONLINE7
چهارشنبه 05 آذر 1393, 21:08 عصر
سلام دوستان وقتی از دیتابیس بکاپ میگیرم و در هاست ریستور میکنم ارور میده که نمیتونه بازیابی کنه . دیتابیس پروژه ی من در sql server 2014 نوشته شده و نسخه ی sql server هاست 2012 هست . آیا مشکل از اینه ؟

در ضمن دیتابیسم CodeFirst هست . آیا توی هاست خودش میتونه دیتابیس را مثل لوکال بسازه ؟

از دیتابیس اسکریپت گرفتم و با sql server به دیتابیس هاست متصل شدم و اونجا execute کردم ولی خطا میده :

CREATE TABLE permission denied in database 'master'.

دیتابیس من با اسکیما dbo هست ولی توی هاست زده اسکیما نام دامنه ی من . آیا این مشکل ایجاد میکنه ؟

باید اسکیما جداولم را عوض کنم ؟

HOSSEINONLINE7
چهارشنبه 05 آذر 1393, 23:58 عصر
خودم حلش کردم . از دیتابیس اسکریپت گرفتم و اون قسمت هایی که دیتابیس را میسازه پاک کردم . خود هاست نام دامنه را به اول دیتابیسی که میسازه اضافه میکنه و شما تو اسکریپت باید این کار را بکنید و بعد اجراش کنید تا جداول ساخته بشه .

حالا یک مشکل دیگه پیش اومده . سایت باز نمیشه و خطای زیر را میده !
Error. An error occurred while processing your request.

این ارور برای چیه ؟

--------------------------------------------
دوستان توی وب کانفیگ نمایش خطا ها را فعال کردم و خود متن خطا اینه :

Value cannot be null.
Parameter name: source

به هیچ وجه روی لوکال هاست این خطا را ندارم حتی اگر دیتابیس نباشه یا ارتباط دیتابیس قطع شده باشه . چرا روی هاست این ارور را میده ؟

ali_72
پنج شنبه 06 آذر 1393, 07:54 صبح
یه پیشنهاد
برای همه پروژه هاتون
که خودم از وقتی این مورد رعایت میکنم راحت شدم
خوب وقتی ما code first کار میکنیم
چرا باید با db لوکال کار کنیم؟
من از همون اول تو webconfig مسیر db رو سرور رو میدم و درواقع از همون ابتدا db من رو سرور هست
و این مورد برای پروژه های گروهی چقدر برام مفید بوده
و یک مورد دیگه اینکه میتونید از برنامه navicat برای انتقال پایگاه داده local به server استفاده کنید
و مورد آخر اینکه برای publisht، از web deploy استفاده کنید
این طوری چقدر up کردن سایت روی سرور لذت بخش و بدون دردسر میشه
و از این مشکلات که بگیم لوکال مشکلی نیست روی سرور رفت مشکل پیدا کرد رو نداریم
موفق باشید
امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم

HOSSEINONLINE7
پنج شنبه 06 آذر 1393, 09:05 صبح
یه پیشنهاد
برای همه پروژه هاتون
که خودم از وقتی این مورد رعایت میکنم راحت شدم
خوب وقتی ما code first کار میکنیم
چرا باید با db لوکال کار کنیم؟
من از همون اول تو webconfig مسیر db رو سرور رو میدم و درواقع از همون ابتدا db من رو سرور هست
و این مورد برای پروژه های گروهی چقدر برام مفید بوده
و یک مورد دیگه اینکه میتونید از برنامه navicat برای انتقال پایگاه داده local به server استفاده کنید
و مورد آخر اینکه برای publisht، از web deploy استفاده کنید
این طوری چقدر up کردن سایت روی سرور لذت بخش و بدون دردسر میشه
و از این مشکلات که بگیم لوکال مشکلی نیست روی سرور رفت مشکل پیدا کرد رو نداریم
موفق باشید
امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم

یعنی وقتی دارم پروژه را مینویسم و با sql server به دیتابیس سرور کانکت هستم دیتابیس همون موقع روی سرور ایجاد بشه و دیگه روی سیستم من نباشه ؟

خوب شنیدم که Migration روی سرور کار نمیکنه و خودکار دیتابیس ایجاد نمیشه .

من الان با دیتابیس مشکل ندارم و تونستم به سرور انتقالش بدم . در ضمن توی لوکال حتی اگر دیتابیس نباشه هم پروژه بدون خطا کار میکنه .

یعنی من الان با webdeploy پابلیش کنم خطا برطرف میشه ؟

HOSSEINONLINE7
پنج شنبه 06 آذر 1393, 11:40 صبح
این همه برنامه نویس حرفه ایی اینجاست و برای این مشکل پیش پا افتاده راهنمایی نمیکنن ‍!

به هر حال با استفاده از Elmah تونستم دلیل و محل خطا را متوجه بشم و رفعش کنم . نکته ی مهمی که هست اینه که روی لوکال هاست زیاد به نال بودن لیست ها و متغیر ها گیر نمیده و خیلی جاها مشکلی پیش نمیاد ولی وقتی سایت روی سرور پابلیش میشه به همونا گیر اساسی میده و فقط با Elmah و امثال اون میشه فهمید خطا کجا اتفاق افتاده .

پس همیشه حواستون باید باشه که مخصوصا توی حلقه ها و Foreach ها که یک لیستی از کنترلر به ویو پاس داده میشه را میخواید نمایش بدید هر 2 طرف باید چک کنید نال نباشه و هم موقع ارسال و هم موقع نمایش .

منم اصلا فکر نمیکردم مشکل از این باشه و نصف روز وقتم را این مسئله گرفت ولی Elmah جان به فریادم رسید ...

ali_72
پنج شنبه 06 آذر 1393, 11:57 صبح
یعنی وقتی دارم پروژه را مینویسم و با sql server به دیتابیس سرور کانکت هستم دیتابیس همون موقع روی سرور ایجاد بشه و دیگه روی سیستم من نباشه ؟

خوب شنیدم که Migration روی سرور کار نمیکنه و خودکار دیتابیس ایجاد نمیشه .

من الان با دیتابیس مشکل ندارم و تونستم به سرور انتقالش بدم . در ضمن توی لوکال حتی اگر دیتابیس نباشه هم پروژه بدون خطا کار میکنه .

یعنی من الان با webdeploy پابلیش کنم خطا برطرف میشه ؟

من این مورد رو برای کلیه پروژه ها گفتم و به نظرم روش سریع و راه تری است
میدونم که مشکلتون حل شد
اینو یه دوست خوب به من تذکر داد و دوست دارم به همه دوستام اینجا که مثل من رعایت نمیکردن یاداوری کنم

ما خیلی وقتا از امکانات استفاده نمیکنیم و کارهایی که به سادگی انجام میشن رو برای خودمون عذاب آور میکنیم
من از db online استفاده میکنیم و هیچ مشکلی نداره که اگه غیر این بود کار گروهی خیلی برام سخت میشد
و از امکانات پابلیش مستقیم از روی visual کاری هست که وقتی حجم کارهات زیاد باشه تاثیرشو میبینیم
دوستان آپدیت شدن رو فراموش نکنید
همیشه با آخرین ورژن ها کار کنید

موفق باشید

HOSSEINONLINE7
پنج شنبه 06 آذر 1393, 13:07 عصر
من این مورد رو برای کلیه پروژه ها گفتم و به نظرم روش سریع و راه تری است
میدونم که مشکلتون حل شد
اینو یه دوست خوب به من تذکر داد و دوست دارم به همه دوستام اینجا که مثل من رعایت نمیکردن یاداوری کنم

ما خیلی وقتا از امکانات استفاده نمیکنیم و کارهایی که به سادگی انجام میشن رو برای خودمون عذاب آور میکنیم
من از db online استفاده میکنیم و هیچ مشکلی نداره که اگه غیر این بود کار گروهی خیلی برام سخت میشد
و از امکانات پابلیش مستقیم از روی visual کاری هست که وقتی حجم کارهات زیاد باشه تاثیرشو میبینیم
دوستان آپدیت شدن رو فراموش نکنید
همیشه با آخرین ورژن ها کار کنید

موفق باشید

خیلی ممنون از راهنماییتون خیلی مفید بود . از این به بعد سعی میکنم از این روش استفاده کنم .

فقط یک نکته : من تونستم دیتابیس را به سرور انتقال بدم ولی هر کار میکنم سایت به دیتابیس وصل نمیشه . هرجور کانکشن استرینگی بگید تست کردم ولی هیچ کدوم جواب نمیدن .

الان دیتابیسم پر اطلاعات هست ولی سایت بهش وصل نمیشه و هیچ اطلاعاتی را ازش نمیخونه .

برای EfCodeFirst چه کانکشن استرینگی بهتره استفاده کنم ؟

ali_72
پنج شنبه 06 آذر 1393, 13:50 عصر
خیلی ممنون از راهنماییتون خیلی مفید بود . از این به بعد سعی میکنم از این روش استفاده کنم .

فقط یک نکته : من تونستم دیتابیس را به سرور انتقال بدم ولی هر کار میکنم سایت به دیتابیس وصل نمیشه . هرجور کانکشن استرینگی بگید تست کردم ولی هیچ کدوم جواب نمیدن .

الان دیتابیسم پر اطلاعات هست ولی سایت بهش وصل نمیشه و هیچ اطلاعاتی را ازش نمیخونه .

برای EfCodeFirst چه کانکشن استرینگی بهتره استفاده کنم ؟

هر جور کانکشن استرینگ یعنی چی؟
کانکشن استرینگ باید اینطوری باشه

<connectionStrings>
<add name="نام کانکشن استرینگ که باید هم با نامی که در فایل IdentityModels دادید یکی باشه" connectionString="Data Source=*****;Initial Catalog=name of database;user Id=****;password= *****" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

احتمالا دیتاسورس اشتباه میدی . از کجا هاست گرفتی؟

HOSSEINONLINE7
پنج شنبه 06 آذر 1393, 13:53 عصر
هر جور کانکشن استرینگ یعنی چی؟
کانکشن استرینگ باید اینطوری باشه

<connectionStrings>
<add name="نام کانکشن استرینگ که باید هم با نامی که در فایل IdentityModels دادید یکی باشه" connectionString="Data Source=*****;Initial Catalog=name of database;user Id=****;password= *****" providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

احتمالا دیتاسورس اشتباه میدی . از کجا هاست گرفتی؟

منظورم فرمت های مختلفی هست که توی سایتها گفته شده بود .

از اینجا : serverpars.com

دیتاسورس که میشه همون نام دامنه درسته ؟

HOSSEINONLINE7
پنج شنبه 06 آذر 1393, 14:11 عصر
دستت درد نکنه درست شد :لبخند: دستت شفا بود مرسی :قلب:

ali_72
پنج شنبه 06 آذر 1393, 14:11 عصر
خواهش میکنم دوست عزیز
کاری نکردم
زحمات خودتون بود
موفق باشید

ernest...
یک شنبه 11 مرداد 1394, 14:23 عصر
سلام من دقیقا الان مشکل شمارو پیدا کردم میشه دقیقا بگین چه کاری انجام دادین ممنون میشم