PDA

View Full Version : سوال: رفع خطای Access denied for user

mehran6764
پنج شنبه 06 آذر 1393, 05:11 صبح
وقتی کد پایین رو اجرا می کنم. خطای SQLSTATE[42000] [1044] Access denied for user 'mehran'@'localhost' to database 'myDBPDO' ظاهر میشه . به نظرم دلیلش اینکه یوزر مهران تمام دسترسی ها رو نداره ، اما یوزر ورود Cpanel ام همینه !
اطمینان دارم یوزر و پسورد رو درست می نویسم . چطوری باس این خطا رو رفع کنم ؟

<?php
$servername = "localhost";
$username = "username";
$password = "password";
$dbname = "myDBPDO";

try {
$conn = new PDO("mysql:host=$servername;dbname=$dbname", $username, $password);
// set the PDO error mode to exception
$conn->setAttribute(PDO::ATTR_ERRMODE, PDO::ERRMODE_EXCEPTION);

// sql to create table
$sql = "CREATE TABLE MyGuests (
id INT(6) UNSIGNED AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
firstname VARCHAR(30) NOT NULL,
lastname VARCHAR(30) NOT NULL,
email VARCHAR(50),
reg_date TIMESTAMP
)";

// use exec() because no results are returned
$conn->exec($sql);
echo "Table MyGuests created successfully";
}
catch(PDOException $e)
{
echo $sql . "<br>" . $e->getMessage();
}

$conn = null;
?>

خطای SQLSTATE[42000] [1044] Access denied for user 'mehran'@'localhost' to database 'myDBPDO' ظاهر میشه . به نظرم دلیلش اینکه یوزر مهران تمام دسترسی ها رو نداره ، اما یوزر ورود Cpanel ام همینه !
اطمینان دارم یوزر و پسورد رو درست می نویسم . چطوری باس این خطا رو رفع کنم ؟

HaZeM+
پنج شنبه 06 آذر 1393, 08:47 صبح
وقتی کد پایین رو اجرا می کنم. خطای SQLSTATE[42000] [1044] Access denied for user 'mehran'@'localhost' to database 'myDBPDO' ظاهر میشه . به نظرم دلیلش اینکه یوزر مهران تمام دسترسی ها رو نداره ، اما یوزر ورود Cpanel ام همینه ! اطمینان دارم یوزر و پسورد رو درست می نویسم . چطوری باس این خطا رو رفع کنم ؟
خطای SQLSTATE[42000] [1044] Access denied for user 'mehran'@'localhost' to database 'myDBPDO' ظاهر میشه . به نظرم دلیلش اینکه یوزر مهران تمام دسترسی ها رو نداره ، اما یوزر ورود Cpanel ام همینه ! اطمینان دارم یوزر و پسورد رو درست می نویسم . چطوری باس این خطا رو رفع کنم ؟ شما باید یک دیتابیس بسازید دوست خوبم ، و نام کاربری ، نام و رمزعبور دیتابیس را در اینجا وارد کنید ... از mysql wizzard اقدام کنید

mehran6764
پنج شنبه 06 آذر 1393, 12:08 عصر
شما باید یک دیتابیس بسازید دوست خوبم ، و نام کاربری ، نام و رمزعبور دیتابیس را در اینجا وارد کنید ... از mysql wizzard اقدام کنید

مممنونم . با شیوه ای که شما گفتین هیچ مشکلی نیست و کد اجرا میشه اما من کنجکاوم بدونم که تو PHP دیتابیس زمان اجرا و با کد چطوزی ساخته میشه ، یعنی حتما" دیتابیس و یوزر از اول ساخته بشن ؟
وقتی من با یوزر Mehran وارد Cpanel میشم و می تونم دیتابیس درست کنم ، چرا با کد نمی تونم بیشتر این منطق رو درک کنم

HaZeM+
پنج شنبه 06 آذر 1393, 12:22 عصر
مممنونم . با شیوه ای که شما گفتین هیچ مشکلی نیست و کد اجرا میشه اما من کنجکاوم بدونم که تو PHP دیتابیس زمان اجرا و با کد چطوزی ساخته میشه ، یعنی حتما" دیتابیس و یوزر از اول ساخته بشن ؟
وقتی من با یوزر Mehran وارد Cpanel میشم و می تونم دیتابیس درست کنم ، چرا با کد نمی تونم بیشتر این منطق رو درک کنم
اگه منظورتون اینه که با php دیتابیس بسازید

$sql = "CREATE DATABASE myDB";
if ($conn->query($sql) === TRUE) {
echo "Database created";
} else {
echo "Error: " . $conn->error;
}