PDA

View Full Version : (طراحی کارتکس) یک برنامه خیلی ساده - کمک کنید طراحی کنم

smderfan
یک شنبه 14 خرداد 1385, 13:20 عصر
دوستان و اساتید عزیز سلام
من خیلی کم با برنامه نویسی کار کردم و حالا می خوام شروع کنم ... در حال حاضر هدفم طراحی برنامه ای با آیتم های زیر هستم ... ممکن است ساده به نظر برسد ولی من تجربه کاری ندارم ...
اساتید محترم اگر نمونه و یا راهنمایی در این زمینه دارند منو یاری دهند.
------------------------------------------
برنامه مورد نظر یک کارتکس هست که شامل فیلدهای زیر هست
کد – نام قطعه - تاریخ – کالای وارده به انبار – کالای صادره از انبار - موجودی انبار
حالا می خوام :
1- یک محل رو برای ثبت کالا ها داشته باشم به این صورت که هر کالا با یک کد ذخیره شود
مثلا خودکار کد : 1
2- یک گزینه جهت ثبت کارتکس:
کد که داده شد نام کالا در محل فیلد کالا درج بشه و ما بقیه رو کامل و ذخیره کنیم ...
2- یک گزینه جهت گزارش گیری :
چون تعداد کالاها مختلف هست می خوام بصورت فیلتر مرتب بشه و موجودی یک کالا رو بده
بعنوان نمونه ممکن هست بیش از 100 کالا وارد بانک شده باشه و یکی از این کالا ها خودکار باشه حالا می خوام فقط کارتکس خودکار رو نمایش بده و موجودی فعلی خودکار موجود در انبار رو نمایش بده ...
و این قابلیت بصورت دادن کد عملیات جستجو و بازکردن کارتکس رو داشته باشه و همچنین قابل چا پ شدن باشه ...
----------------------------------------------
با تشکر

moustafa
دوشنبه 15 خرداد 1385, 08:55 صبح
اول یک جدول تعریف کالا با فیلدهای "کدکالا" و"نام کالا" ایجاد کن
فیلد کد ونام قطعه جدول را بایک کمبو باکس به جدول تعاریف بوند کن
یه کوئری ایجاد کن در ان یه فیلد کالای وارده -کالای صادره :exper1

smderfan
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 21:40 عصر
نمونه ای داخل سایت با این عنوان وجود نداره ...
اگر هست ... راهنمایی کنید.
با تشکر

moustafa
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 23:08 عصر
دوست عزیز سلام
من عنوان تاپیک شما را در بخشهای مختلف مثل وی بی یا دلفی دیدم توصیه میکنم که بهتر از این سایت وزین ماهیگیری یاد بگیری تا یه ماهی کوچولو اگه اونم یکنفر بتورت بنداز ببری
کتاب خود اموز اکسس نوشته جعفر نژاد قمی را بگیر ومطالعه کن واین سایت هم زیپ کن که هزینه ات بالا نره کلی توش مطلب هر جا مشکلی داشتی مطرح کن دو سه ماهی طول میکشه عوضش دیگه گلیمتو از اب درمیاری واون چیزهای که مورد نیاز خودت پیاده میکنی وبه کسی هم وابسته نمیشی والا یه برنامه ناقص انبار داری یکی بت بده دو روز دیگه با مشکل مواجه شدی کی می خواهد پشتیبانی کنی
بهر حال کمبودها ونیاز که ادم به یه چیز سوق میده

smderfan
جمعه 19 خرداد 1385, 08:36 صبح
مصطفی جان سلام
منو ببخشید از این که شما رو ناراحت کردم ...
یادگیری ننگ نیست .. حالا اگر مثل شما یکی به من کمک کنه کفر خدا نشده ...
اگر من این موضوع رو در چند تاپیک بیان کردم .. می خوام ببینم با کدام برنامه بهتر ایجاد می شه ...
خلاصه اگر .... شما رو مجبور کردم جواب بدید معذرت می خوام

moustafa
جمعه 19 خرداد 1385, 11:07 صبح
دوست عزیز
سلام
اگه اقای زواری بود تمام تاپیکاتو تو بخشهای مختلف حذف میکرد وحتماهم بهت اخطار میداد که اینجا سایت یادگیری ورفع اشکال نه در خواست برنامه وپروژه و....
من به شما راه رانشان دادم واگر شما برنامه ات خودت شروع کنی وقتی با مشکلی مواجه شدی حتما بخاطر خودم اگر بلد باشم جوابت میدم