PDA

View Full Version : حرفه ای: اجرای یک تابع در سرور بعد از بستن مرورگر توسط کاربر ؟؟؟؟

blue.web9
جمعه 07 آذر 1393, 16:37 عصر
سلام
وقتی کاربر مرورگر بست امکانش هست یک فانکشن در سمت سرور اجرا بشه ؟ مثلا یک فایل پاک بشه
تو پروژه ای که دارم ثبت نام تو 3 مرحله و تو 3 صفحه جداگانه انجام میشه , به دلیل تعداد فیلد های زیاد و متنوع و با توجه به اطلاعات وارد شده تو صفحه اول، فیلد های صفحه دوم تغییر میکنه از این روش استفاده کردم ، اطلاعات تو سیشن میزارم و در صفحه سوم کاربر چندتا عکس آپلود میکنه و بعد ثبت نام انجام میشه. حالا میخوام اگه کاربر تو صفحه سوم مرورگر بست یه تابع در سرور اجرا بشه و فایل هایی که آپلود کرده پاک بشن.از رویداد onbeforeunload و ایجکس استفاده کردم ولی جواب نگرفتم.
ممنون میشم دوستانی که تجربه دارند راهنماییم کنند.

arta.nasiri
جمعه 07 آذر 1393, 17:07 عصر
۱- شما وقتی تو مرحله نهایی عکس ها رو از کاربر میگیرید اول تو یک مسیر temp ذخیره کنید سپس وقتی ثبت نام انجام شد و موفق بود، عکس ها رو به فولدر مربوطه انتقال بدید.
۲ - وقتی عکس ها توسط کاربر آپلود میشن خودشون به صورت پیشفرض تو یک مسیر temp نگه داری میشن تا شما با استفاده از متغییر $_FILES عملیات validate و save رو انجام بدید و بهتره این مرحله بعد از موفق بودن ثبت نام کاربر باشه. اینجوری دیگه لزومی نداره وقتی کاربر از ثبت نام منصرف شد شما مجبور به حذف عکس ها بشید