PDA

View Full Version : اتصال بین لوکال هاست و وب سرور (اصلا میشه؟؟)

H:Shojaei
دوشنبه 10 آذر 1393, 21:19 عصر
سلام
میشه از سیستم لوکال به دیتابیس روی هاست یا سرور دسترسی پیدا کرد؟؟ چطور؟؟
من که هرچی جستوجو کردم چیزی پیدا نکردم... :(

arta.nasiri
دوشنبه 10 آذر 1393, 21:30 عصر
سلام بله میشه.

فقط کافیه پورت ۳۳۰۶ که مربوط به mysql هست باز باشه و همچنین دسترسی ریموت.

من با workbench وصل میشم ولی برنامه های دیگه ای هم هست مثل navicat

دوشنبه 10 آذر 1393, 21:52 عصر
میشه یه مثالی چیزی بزنید ممنون میشم...
البته من میخوام به دیتابیس سرور وصل بشم و فقط داده ردو بدل کنم اونم با کدهای PHP از لوکال..
کلا واسه این میخوام که یه سایت کامل سمت کلاینت و یکی هم سمت سرور داشته باشم و اطلاعاتی که تو سرور لوکال درج میشن بلافاصله تو سرور توی شبکه هم درج بشن...
واسه این چکار باید بکنم؟؟

arta.nasiri
دوشنبه 10 آذر 1393, 23:37 عصر
توی connectionstring بجای localhost آی پی سرور یا هاست رو وارد کنید. البته توجه داشته باشید باید پورت ۳۳۰۶ که به صورت پیشفرض واسه mysql هست باز باشه.
بعدش تو mysql یک یوزر تعریف کنید که دسترسی به اصطلاح ٪ داشته باشه یعنی از بیرون از local هم بشه کانکت شد. همین. اگه همه کارها رو به دسترسی انجام بدین کانکت میشه.

واسه چک کردن پورت هم میتونید از سایت ping.eu استفاده بکنید.

دوشنبه 10 آذر 1393, 23:59 عصر
تونستم وصل بشم ولی کارایی که شما گفتید رو نکردم یه یوزر قبلا بود واسه دسترسی از طریق خود سرور از همون استفاده کردم جواب داد و فک کنم پورت هم که باز بود چون کاری واسه پورت نکردم و خطایی هم نداد فقط پنلم سی پنل بود و من یه remote access درست کردم و آی پی کامپیوتر خودم رو بهش دادم این روش درسته؟؟
مشکلی پیش نمیاد به لحاظ همنیتی؟
این که یه یوزر از دو تا آی پی استفاده بشه مشکلی ایجاد میکنه؟؟

arta.nasiri
سه شنبه 11 آذر 1393, 01:46 صبح
اگه ip static دارین این روش جواب میده ولی اگه ip share دارین بعد از خاموش روشن کردن مودم معمولا ip عوض میشه پس از این لحاظ به مشکل میخورین. اگه امنیت واستون مهمه همون ip static رو بخرین ولی اگه زیاد مهم نیست میتونید بجای ip علامت ٪ رو استفاده کنید تا دسترسی واسه همه باز بشه ولی باید پسورد خیلی strong داشته باشید تا حداقل اینجوری امنیت تامین بشه.

میتونی واسه امنیت بیشتر tunnel بزنی. در اینصورت دیگه نیازی نیست کاربری تعریف کنی که از همه جا بشه بهش دسترسی داشت.

سه شنبه 11 آذر 1393, 09:08 صبح
امنیت فکر ملان یکنم زیاد مهم باشه یه تعمیرگاه قطعات هست که قراره تو هر مرحله به مشتری اعلام کنه که قطعه شما کجاست و حالش چطوره فرض کنیم کل اطلاعات به سرقت بره چی میشه هکر میفهمه فلان مشتری قطعش چی شده و فلان مشتری چی شده...
مگه این که بخوان حذفش کنن که در این صورت هم دیتابیس روی لوکال هست..