PDA

View Full Version : آموزش: نكاتي در مورد نوشتن برنامه هاي كاربر پسند

REZADG
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 11:58 صبح
سلام دوستان
یه مدتی هست که تمام افراد این فروم رفتن سراغ برنامه های گرافیکی و برنامه هاشون رو گرافیکی می کنن اما به طرز خفن خراب این تاپک رو باز کردم تا همه با هم به هم کمک کنیم تا بتونیم برنامه هامون رو جوری تهیه و منتشر کنیم که کاربر پسند باشه و تو چش کابر باشه
در این رابطه من تعدادی سورس در رابطه با استایل های مختلف برای فرم و ابزار فرم جمع کردم که شاید مبتدی باشن اما واقعا خوب هستن اما نمی زارم میخوام اول شما دوستان عزیز نظرتون رو بنویسید تا بعد بتونم سورس ها رو بزارم برای شروع من چند تا سوال می پرسم تا بحث گرم بشه
1. شما کاربر دوست داری فرم تو چه سایزی باشه ؟
2. آیا تا حالا دوست داشتی برنامه تمام صفحه (مانند بازی ها ) باشه ؟
3. آیا دوست داشتی که صفحه ی برنامه که باهاش کار میکنی به رنگ مورد علاقه ی شما باشه ؟
4....
بقیشم شما بپرسین

HjSoft
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 13:27 عصر
یه مدتی هست که تمام افراد این فروم رفتن سراغ برنامه های گرافیکی و برنامه هاشون رو گرافیکی می کنن اما به طرز خفن خراب
سلام ، میشه منظورتون رو از عبارت خفن خراب بگین ؟؟؟
1- معمولا من دوست دارم ، سایز فرم ها کوچیک باشه و بتون خوب پرش کنم نه اینکه بزرگ باشه و مجبور باشم فضا های خالی زیادی داشته باشم !!
2 - نه ، به همون دلیل جواب شماره 1
3- اینم خوبه ، اگه بشه ...

حالا سوالات من :
4- آیا دوست دارید یک استاندارد داشته باشید ، مثلا مشابه سیستم های Office

پیوست :
یک تاپیک قبلا با نام Interface برنامه باز کردم که راجع به این موضوع بحث می کرد /

aryasoft2872
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 16:51 عصر
موضوع جالبیه ولی در باره سوال آقای wolf-sky من فک می کنم طرح آفیس دیگه رسما خز شده و باید به دنبال اینترفیس جدیدی بود...
اما سوالات آقای REZADG
1 - منم فکر می کنم هرچی فرم کوچکتر باشه بهتره و کاربریش راحت تره ولی بعضی جاها مثل حسابداری و بازی ها هر چی بزرگتر باشه چشم پرکن تره.....

2- نچ

3-به شرطی که تک رنگی نباشه یعنی یک استایل به طور کامل به همون رنگ دربیاد و جلوه های خودشو هم حفظ کنه.

REZADG
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 17:31 عصر
حالا خوبه بحث رو گرم کنیم نظرتون درباره ی اسلاید ویندوز ویستا چیه (شیشه ای بودن فرم)

shahmahi
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 17:35 عصر
1-قضيه اندازه فرم بستگي به خيلي چيزا داره مثلا نوع برنامه ،ابزار هايي كه ميخاي تو برنامت باشه ،نحوه چيدمانشون و ...
2-بازم بستگي به برنامه داره همون چيزي كه دوستانم اشاره كردن ولي به طور معمول تمام صفحه نباشه برنامه جالب تره .
3-مسلما برنامه اي كه داراي طرح و رنگ مورد علاقه كاربر باشه جذابيت و مقبوليتش بيشتر كه اين يك حسن براي برنامه هستش.
4-سوال من :شما دوست داريد كه در اول برنامه يك صفحه به عنوان Splash فرم باشه يا اينكه بعد از اجراي برنامه مستقيم بريد سر اصل مطلب و منتظر نمونيد .

ali682344
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 18:34 عصر
با سلام
1- بستگي داره برنامه به چه منظور استفاده ميشه
ولي در بيشتر برنامه هاي تجاري سعي ميشه كه فرم اصلي با سايز بزرگ طراحي بشه
2-اره
3-صددرصد بايد رنگ مورد علاقم تو برنامه باشه

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=46375&stc=1&d=1270132448

HjSoft
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 18:40 عصر
دوستان لطفا دوباره کاری نکنید : در این تاپیک عکس های برنامه هاتون رو بزارید . در اینجا فقط در مورد مباحثی از قبیل طراحی ، استایل و غیره بحث کنید .
اینم آدرس آون تاپیک Interface برنامه (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=120989)

REZADG
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 19:13 عصر
دوستان لطفا دوباره کاری نکنید : در این تاپیک عکس های برنامه هاتون رو بزارید . در اینجا فقط در مورد مباحثی از قبیل طراحی ، استایل و غیره بحث کنید .
اینم آدرس آون تاپیک Interface برنامه (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=120989)
ببین عزیز شما اونجا فقط عکس برنامه های خودتون رو گذاشتین ولی هیچ کدوم در مورد اونی که گذاشتین توضیح نمیدین مثلا این که رنگ بندی برنامه چطوری و یا ...

shahmahi
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 19:43 عصر
اي بابا من كلي خوشحال شدم همچين پيشنهادي دادم مثل اينكه جناب HjSoft چند سال زودتر فكرشو كردن تاپيكشم دادن.:لبخندساده:

حالا يك پيشنهاد ديگه واسه اينكه اين تاپيك با تاپيك دوست خوبم HjSoft فرق داشته باشه تو اين تاپيك كد نويسي و راهنمايي هم داشته باشيم تا همه استفاده كنند يعني دوستاني كه ميان نظرشونو در باره كاربر پسند بودن برنامه ميگن و عكسي از برنامشونو ميزارن اگه طرفندي ،كدي و يا ابزاري رو استفاده كردن بيان و توضيح بدن البته دوستان مدنظر داشته باشند كه ابزار رو قرار ندن فقط معرفي كنند و زحمت توضيحش رو بكشند.

REZADG
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 20:04 عصر
بله آقای / خانم shahmahi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=112002) دقیقا اینجوریه من گفتم که چند کد آماده کردم تا بزارم فقط فعلا میخوام بحث رو گرم کنم و حالا نظرم در مورد برنامتون برنامه شما یک دیکشنری با توجه به گشت و گزارم تو دیکشنری ها و طبق پرس جویی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم که برنامه های دیکشنری رو اغلب افراد با ظاهر کوچیک پسند میکنن و اغلب کاربران برنامه بابیلون 8 رو به خاطر رنگ بندیش محبوب خود کردن نمم دنبال همچین چیزی گشتم ولی پیدا نکردم دوستان میتونن همچون بابیلون 8 یک طیف نور تدارک ببینیم و رنگ فرم رو از روی اون تنظیم کنیم
نمی دونم با برنامه پارمیس نوشته ی اقای کاوه علی اکبری کار کردن یا نه در صفحه ی تنظیماتش یک گزینه هست به نام "آیا می خواهید صفحه ی خوش آمد گویی نمایش داده شود ؟" بله به نظر من این خیلی خوبه که بعضی موارد رو در اختار کاربر بدیم تا بتونه تغییر بده
برای این که بحث گرم بشه اینم یک کد که فرم شیشه ای ویستا رو واستون درست میکنه البته سیستم عامل ویستا به بالا میخواد من نتونستم تو ایکس پی راه بندازم
و منبع http://www.planet-source-code.com

HjSoft
پنج شنبه 12 فروردین 1389, 20:39 عصر
ببین عزیز شما اونجا فقط عکس برنامه های خودتون رو گذاشتین ولی هیچ کدوم در مورد اونی که گذاشتین توضیح نمیدین مثلا این که رنگ بندی برنامه چطوری و یا ...
من قصد ندارم ، اینجا Off-Topic بدم و شما هم حق دارید . اما ما اونجا نمونه میزاشتیم و میگفتیم دوستان سوالی در مورد قسمت های مختلف و نحوه طراحی دارن بپرسن . متاسفانه شما اینجا داری فقط اسکین میزاری و روی اسکین بحث میکنی ، اما روی نحوه چینش و انعطاف کار در قسمت های مختلف برنامه بحث نمیکنید . منم جلوی کارتون رو نمی گیرم .و فقط می خواستم بگم بحث روی اسکین زیاد جالب نیست ، چون وقتی ابزاری مثل Skinframework هست .نه برنامه ای بدون اسکین میمونه و نه برنامه نویسی . برای مثال شما اومدی Aero رو گذاشتی . اما هیچ جستجو کردی که همین موضوع در قسمت ابزار های کاربردی هست . واسه این می گم دوباره کاری ... در هر صورت خودت مختاری و صاحب تاپیک . منم 24 ساعت دیگه این پست + پست های قبلیم رو پاک میکنم تا مزاحم کارتون نشم .

REZADG
جمعه 13 فروردین 1389, 00:44 صبح
نه شما اختیار داری هر جور صلاحته ما رو به راه راست هدایت کن ولی مشکل اینجاست که من همیشه از خدا خواست که خدایا من به راه راست هدایت نیم شم راه راست رو به سوی من خم کن شرمنده دیگه
من اینجا Aero رو گذاشتم تو بخش کاربردی گذاشتم و شاید بازم در جاهای دیگه گذاشتم ولی مشکل این نیست شما خودت توی اون تاپیک گفتی که لطفا درخواست سرس ندید در حالی که هر تاپیک باید سرس داشته باشه وگر نه به چه فایده ای می خوره و در ضمن نمیشه شب صد روزه رو یک شبه رفت یواش یواش به بخش چیدمان هم میرسیم

حالا نظر شما در مورد این که به کار بر اجازه بدیم خودش به دل خواه خدش برنامه رو طراحی کنه چیه ؟
منظورم این بود که در بخش تنظیمات یه جا بزاریم کاربر خودش ب هسلیقه ی خودش ابزار ها رو جا به جا کنه

HjSoft
جمعه 13 فروردین 1389, 06:07 صبح
درسته ، ما گفتیم سورس رو نمیدیم ، چون قرار نیست هرکی برنامه ای می نویسه سورس رو به همه بده ، اما نگفتیم در زمینه طراحی کمکش نمی کنیم . در هر صورت این تاپیک رو ادامه میدیم .

حالا نظر شما در مورد این که به کاربر بر اجازه بدیم خودش به دل خواه خدش برنامه رو طراحی کنه چیه ؟
همچین امکانی رو نمی تونیم به کاربر بدیم یعنی ویژوال این امکان رو نداره ، مگر قسمت های خاصی مثل CommandBar یا Activelist رو که خودشون این قابلیت رو دارن ، به کاربر اجازه بدیم که تغییرش بده .

REZADG
جمعه 13 فروردین 1389, 08:13 صبح
چرا پی خواسیت های left , Width , Height و ... واسه چیه به نظر من میشه و دارم روز کار میکن اگر تونستم سورسش رو به شما هم می دم

REZADG
جمعه 13 فروردین 1389, 08:38 صبح
می گم ها چه خوبه همیشه آدم اونی که می خواد و دنبالش میره رو زود پیدا میکنه
شما این کد هایی که زمیمه کردم رو ببین طرح پرمیس دیکشنری خودمه که به کاربر اجازه میده تا هر جور که دوست داره فرمش رو طراحی کنه

REZADG
جمعه 13 فروردین 1389, 18:58 عصر
دوستان حالا نظر شما در مورد رنگ بندی چیه یعنی استفاده از کدام الگریتم برای یک برنامه خوبه

HjSoft
جمعه 13 فروردین 1389, 19:15 عصر
می گم ها چه خوبه همیشه آدم اونی که می خواد و دنبالش میره رو زود پیدا میکنه
شما این کد هایی که زمیمه کردم رو ببین طرح پرمیس دیکشنری خودمه که به کاربر اجازه میده تا هر جور که دوست داره فرمش رو طراحی کنه
سلام ، کارتون خیلی جالبه ، اما حالا باید به حرف من رسیده باشید که این کار امکان پذیر نیست . چون شما توی این برنامه 3 کنترل بیشتر نداشتید ، واسه همونا بیشتر از 30 خط کد نوشتین . حالا برنامه ای رو تصور کنید با 10 فرم و هر فرم 20 کنترل همراه با Label ، اون وقت این کار شدنیه . ولی بازم می گم کارتون عالیه .
واسه رنگ بندی به نظر من هر چی برنامه به سبک برنامه های عادی ویندوز نزدیک باشه ، کاربر توش راحت تره . البته این تجربه منه !

kooroush
جمعه 13 فروردین 1389, 20:32 عصر
به نظر شما صفحه اول برنامه رو با فلش زیبا سازی کنیم چه جوریه !!!؟؟؟

REZADG
جمعه 13 فروردین 1389, 22:10 عصر
کروش جون به نظر بنده خدم کار با فلش سخت تر از برنامه های معمولی هست واسه این که برنامه رو گرافیکی کنی راه های زیادی هست مثلا می تونی از آیکن های جزاب با رنگ بندی مخصوص استفاده کنی مثلا من خدم یه برنامه نوشته بودم که به جای دکهمه آیکن بود با افکت خاص اون رو بردم غرفه ی مدرسه از طرف رئیس آموزش و پرورش ناحیه ی یک تبریز جایزه دریافت کردم جوری زیبا شده بود که اکثر افراد می اومدن و یه ده دقیقه به برنامه خیره می شدن واقعا من خودم هم بعد تموم کردن خیره موندم
و حامد جان خواهش میکنم اونا که چیزی نبودن ولی من فقط دارم رو صفحه ی اول برنامه بحث میکنم خوب چه اشکالی داره صفحه ی اول برنامه رو خود کاربر طراحی کنه درسته خیلی کد نویسی داره که 99 درصدش با کپی پیست حل میشه اما اون زیبایی و محبوبیت برنماه رو می بره بالا به فرض خد شما اگر مثلا برنامه ی ورد رو به میل خود طراحی می کردی راضی نبودی و بیشتر رو اون تایپ نمی کردی

javadt
شنبه 14 فروردین 1389, 12:10 عصر
کروش جون به نظر بنده خدم کار با فلش سخت تر از برنامه های معمولی هست واسه این که برنامه رو گرافیکی کنی راه های زیادی هست مثلا می تونی از آیکن های جزاب با رنگ بندی مخصوص استفاده کنی مثلا من خدم یه برنامه نوشته بودم که به جای دکهمه آیکن بود با افکت خاص اون رو بردم غرفه ی مدرسه از طرف رئیس آموزش و پرورش ناحیه ی یک تبریز جایزه دریافت کردم جوری زیبا شده بود که اکثر افراد می اومدن و یه ده دقیقه به برنامه خیره می شدن واقعا من خودم هم بعد تموم کردن خیره موندم
و حامد جان خواهش میکنم اونا که چیزی نبودن ولی من فقط دارم رو صفحه ی اول برنامه بحث میکنم خوب چه اشکالی داره صفحه ی اول برنامه رو خود کاربر طراحی کنه درسته خیلی کد نویسی داره که 99 درصدش با کپی پیست حل میشه اما اون زیبایی و محبوبیت برنماه رو می بره بالا به فرض خد شما اگر مثلا برنامه ی ورد رو به میل خود طراحی می کردی راضی نبودی و بیشتر رو اون تایپ نمی کردی

ميشه يك اسكرين شات از اون برنامه بزاريد
با تشكر

aryasoft2872
شنبه 14 فروردین 1389, 14:31 عصر
من فکر می کنم کار با فلش خیلی سخته ولی من آفتر افکت رو ندیدم چون می دونم بیشتر صحنه های تلویزیونی با اون ساخته میشه و خروجی فلش هم داره حالا اگه کار باهاش خیلی مشکل نباشه که حله دیگه...

HjSoft
شنبه 14 فروردین 1389, 16:03 عصر
منم موافقم فلش سخته ، اما زیبایی که به برنامه با انیمیشن میده رو هیچ چیز نمیتونه جبران کنه . در ضمن aftereffect یکم سختر از فلشه . اما فلش یه چیز دیگست !

kooroush
شنبه 14 فروردین 1389, 16:11 عصر
پس به نظرتون ما می تونیم به کمک نرم افزاری (حالا هر چیزی مثل ADOBE FLASH )انیمیشن سازی کنیم و اونا رو تو صفحه اول استفاده کنیم !!؟؟؟
ولی من می خوام بدونم آیا تو صفحه اول استفاده کنیم استاندارد برنامه نویسی رو رعایت کردیم !!!؟؟؟
یعنی منظورم اینه ما به عنوان یک برنامه نویس اجازه داریم در صفحه اول برنامه مون یک انیمیشن استفاده کنیم !!؟؟؟

HjSoft
شنبه 14 فروردین 1389, 17:01 عصر
دقیقا ، مجاز هستین . یعنی یک رابط کاربری مناسب و خوب برنامه ای که کاربر خودش رو خسته نکنه و از جلوه های گرافیکی مناسبی درش استفاده شده باشه . قبلا یک نرم افزار حسابداری در سایت توسط Mpmsoft گذاشته شده بود که با اینکه فقط toolbar اون فلش بود اما یه چیز معرکه در آورده بود و از لحاظ برنامه نویسی هم جزو برنامه های سطح بالا حساب میشه .

REZADG
شنبه 14 فروردین 1389, 20:04 عصر
ولی به نظر من استفاده از فلش نه از نظر درست کردن از نظر کار باحاش واسه کاربر سخته و اون برنماه که گفتم نوشتم با برنماه خاصی نبود فقط سرس یک ImageBox رو می زارم که به وسیله ی اون میتونید از آیکن ها با پسوند .PNG استفاده کنید که خیلی خوب میشه و هم افکت ها خاص خود اکتیو ایکس باعث شده زیبا تر بشه
اینم صفحه ی اصلی برنامم ولی اینجان میشه دیگه افکت هاش رو دید
http://upload.iranblog.com/6/1270339026.bmp

ModernWarfare
شنبه 14 فروردین 1389, 20:31 عصر
بله.دقیقا استفاده از تصاویر PNG خیلی برنامه رو جذاب میکنه و اگه به صورت یک انیمیشن بتونید با ترکیب تصاویر کار کنید فوق العاده زیبا میشه و برنامه در حین استفاده از ActiveX های کم در مورد زیبایی وجه خاصی به خودش میگیره

kooroush
یک شنبه 15 فروردین 1389, 14:15 عصر
دوست عزیز REZADG اگه بتونی این اکتیویکسی که می گی واسم بزاری ممنون می شم !!!!
اگه مثالی هم داشته باشی فوق العاده است !

REZADG
یک شنبه 15 فروردین 1389, 19:35 عصر
کروش جان با کمل میل میزارم و یک سایت واسه دانلود آیکن با موضوعات مختلف
http://iconspedia.com/
http://www.iconspedia.com/

REZADG
سه شنبه 17 فروردین 1389, 07:01 صبح
انگار تا من پست ندم این تاپیک گرم نمیشه خوب باشه دوستان ببینید این ابزار رو
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=46577&stc=1&d=1270522542

به نظر شما استفاده از چنین ابزار هایی تو برنامه چه اهمیتی داره که برنامه خشکل تر بشه
برای این که قدر این ابزار رو بدونید به هر کی که تو بحث شرکت کنه می فرستم (پیام خصوصی)

kooroush
سه شنبه 17 فروردین 1389, 11:19 صبح
چنین ابزارهایی رو مثلا می تونیم تو بک آپ گرفتن از بانکمون استفاده کنیم !!!
نمونه های زیادی از progresbar رو دیدم اینجا و جاهای دیگه !!!

REZADG
سه شنبه 17 فروردین 1389, 11:58 صبح
کروش جان محل استفاده از چنین ابزار هایی رو هممون می دونیم منظورم این بود که مثلا خود شما پروسس بار ویندوز ایکس پی رو دوست داری یا اینا رو یعنی مال ویندوز سون رو و به نظرت کدوم برنامه رو خشکل می کنه

kooroush
سه شنبه 17 فروردین 1389, 12:08 عصر
100%پروگروسهای ویستا بهتر جواب میده تو زیبایی برنامه !!

shahmahi
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 11:50 صبح
يكي از چيزايي كه باعث ميشه نظر كاربر كاملا مجذوب برنامه بشه ظاهر فرممونه ،برنامه زير يكي از اين نمونه هاست كه تو عكسم مشخصه .

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=46715&stc=1&d=1270712930

فقط نميدونم براي اسكين از چه عكسي با چه فرمتي استفاده شده كه فرم به شكل عكس در مياد دوستان عزيز اگر فهميدن به ما هم بگن .

kooroush
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 12:58 عصر
آره ولی کسی می دونه چرا وقتی فرم رو با همین اکتیویکس به حالت خواص در می آریم مثلا یک تصویر که از قبل طراحی شده ، گوشه های فرم حالت دون دونه سفیده ماننده ؟ حتی فرمت عکس رو هم تغییر می دی این مشکل رفع نمیشه !!!؟ کسی برای اینکار راه دیگه جز استفاده از این اکتیویکس داره !اسمش SkinControl.ocx بود که مشخص می کردی مشثلا بر اساس فلان رنگ این کارو انجام بده !؟
کسی راه دیگه ای داره که کیفیت فرم از بین نره ؟

aryasoft2872
پنج شنبه 19 فروردین 1389, 14:28 عصر
می تونید از ابزار PNGSkin از شرکت sonic استفاده کنید حتی اگه سایه هم داشته باشه سایه اش روی اشیا بیرون برنامه می افته!!!!

لینک سایت اصلی (http://www.sonicactivex.com/sonicpngskin.html)

REZADG
شنبه 21 فروردین 1389, 21:21 عصر
آره منم موافقم ابزار های سونیک خیلی موافقم
دوستان بیایین به جای این که رو فرم های غیر استاندارد بحث کنیم روی فرم های استاندارد (مستطیل) بحث کنیم که چطوری میتونییم فرم هامون رو در حالت استادارد زیبا سازی کنیم مثل دیا پلیر ویندوز چطوری میتونیم طیف نوری درست کنیم که رنگ کل فرم رو تغییر بده

miniator
سه شنبه 24 فروردین 1389, 03:31 صبح
خب خب خب !

سلام به همه ! يه مدت به تاپيكها سر نزده بودم ! ميبينم كه بحث هاي جالبي مطرح شدن !

دوستان چرا به خودتون زحمت جستجو توي اين سايت رو نميدين ! يكم بگردين بهترين مثال ها و نمونه ها رو پيدا ميكنيد !

دقيقا پارسال همچين تاپيكي رو ايجاد كردم كه همه اين سوالات اونجا مطرح شد !

از اونجايي كه موتور جستجوي اين سايت يك سرو گردن از گوگل بهتر است ، آدرس تاپيك رو ميزام اينجا

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=163303

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47016&stc=1&d=1271113802

و اما بريم سر موضوع اصلي كه طراحي برنامه به صورت ديگر هست !

يك نكته ي خيلي مهم رو قبل از شروع يادآوري كنم و اون هم اينه كه هيچ تغييري در ظاهر برنامه ، استاندارد محسوب نميشه ! پس فكر ايجاد فرم مثلثي با استاندارد هاي اينترفيس رو از كلتون بيرون كنيد !
اين بحثي رو كه بنده عرض ميكنم طي ساليان دراز:گیج: كه به دنبال اين مقوله بوده ام و كسب كرده ام يادداشت ميكنم .

پس چند نكته هست كه بايد قبل از استارت پروژه تون بهش دقت كنيد !

برنامه در چه سطحي است ؟
مشتري در چه سطحي است ؟
شما در چه سطحي هستيد ؟

خب حالا يكي يكي توضيح ميدم !

اول از همه شما بايد ببينيد برنامه اي كه قراره بنويسيد ارزش ايجاد يك تمسفارشي رو داره يا نه ؟ براي مثال خيلي از برنامه ها هستند كه يك تم مخصوصبه خودشون دارند و خيلي جاها ازشون استفاده ميشه مثل آفيس و اين تم ها همه جا معروفند . شما هيچ وقت براي نوشتن يك ماشين حساب ساده با يك نماي بيگانه خودتون رو تو درد سر نمي اندازيد . پس اول ببينيد پروژه ارزش ايجاد يك نماي يكتا رو داره يا نه .

دومين مسئله كه مهمترينش هم هست مشتري هست كه كار رو به شما سفارش ميده ! قبل از ايجاد برنامه از مشتري بپرسيد كه اصلا چنين چيزي ميخواد يا نه ! چون خيلي وقت ها بوده كه برنامه رو درست ميكني و چون برنامه با شمايل بيگانه اي به مشتري تحويل داده ميشه و مشتري احساس قريبگي با برنامه ميكنه يا بهتر بگم دل مشتري رو ميزنه منظورم اينه كه به سليقه مشتري نيست از پيشرفت برنامه جلوگيري ميكنه ! پس ابتدا با كسي كه به شما كار سفارش ميدهد هماهنگ كنيد . يكي از مشكلاتي كه ممكن هست پيش بياد و شما حتما بايد چك كنيد سيستمي هست كه قراره برنامه روش نصب بشه !
اگر برنامه براي عموم هست و رايگان دور شمايل متفاوت رو خط بكشيد چون براي ايجاد يك شمايل جديد بايد از كامپوننت ها و كتابخانه ها و يا برنامه هاي تم ساز استفاده كنيد كه بطور وحشتناكي كارايي سيستم رو پايين ميارند و در بعضي از سيستمهاي قديمي جواب نميده و باعث تبليغ بد براي برنامه ميشه يك نمونه بارز نرم افزار تم ساز نوكيا كه من با سيستم چهارهسته اي و 6 گيگ رم به زور باهاش كار ميكنم ! اگر هم ميخواين از استايل سنگين استفاده كنيد كنارش يك استايل سبكتر هم بذاريد ! حداقل برنامه تون رو چند منظوره درست كنيد كه كاربر بتونه ميزان گرافيك برنامه رو تنظيم كنه.
و اگر با يك سيستم سروكارداريد از قدرت پردازش سيستم مطمئن و بعد روش برنامه ريزي كنيد .

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=203451
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=205719
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=203658

موضوع سوم شما هستيد ؟ اصلا ميتونيد چنين برنامه اي توليد كنيد يا از كامپوننت هاي آماده استفاده ميكنيد ؟ آيا علمش رو داريد ؟ از تركيب رنگ چيزي بلديد ؟ آيا با استاندارد هاي اينتر فيس آشنايي داريد ؟
آيا تا به حال تمام برنامه رو قبل از ايجاد با برنامه هاي گرافيكي مثل فتوشاپ و غيره نمونه سازي كرديد ؟ شمايل دكمه ها ، تكست باكستها ، كمبوها ، تبها ، ليستها و غيره رو چطور ؟ ، شما حتي ميتونيد مسيج باكس هاي و انپوت باكسهاي سفارشي داشته باشيد كه نمونش رو تو همين سايت گذاشتم ! اگه به اين مسائل فكر كرديد اونوقت آماده ايد تا يك پروژه عالي با يك تم كاربر پسند درست كنيد .

حالا چرا اين همه داستان گفتم ؟
خب كساني كه ويندوزهاي مختلف رو طراحي ميكنند خيلي وقت و هزينه صرف طراحي رابط كاربري سيستمشون ميكنن ! شما همچين كاري ميكنيد ؟

پس نتيجه ميگيريم كه از همون استايل خود ويبي استفاده كنيد و بجاي استفاده از استايل هاي مختلف و سنگين كردن برنامه هاتون به فكر برنامه ي اصليتون باشيد چون طراحي يك سبك جديد شما رو از هدف اصلي برنامه دور ميكنه !

و اگر خيلي مشتاق به توليد چنين برنامه هايي هستيد راهنمايي من استفاده از تصاوير PNG هست كه ميتونيد به بهترين و زيبا ترين شكل ممكن فرمتون رو طراحي كنيد . با شفاف كردن تصوير و تغيير رنگ زمينه ميتونيد يه برنامه عين مدياپلير درست كنيد .

از اينكه وقتتون رو گرفتم پوزش مي طلبم موفق و پيروز باشيد .

REZADG
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 23:23 عصر
مینیاتور جان ممنون ولی اگر میشه یه کم در مورد

موضوع سوم شما هستيد ؟ اصلا ميتونيد چنين برنامه اي توليد كنيد يا از كامپوننت هاي آماده استفاده ميكنيد ؟ آيا علمش رو داريد ؟ از تركيب رنگ چيزي بلديد ؟ آيا با استاندارد هاي اينتر فيس آشنايي داريد ؟
توضیح بدین
و اگر میشه یه نمونه سورس همانند اون فرمی که گذاشتین رو به ما هم بدید آخه میدونی بعضی جاهاش رو متوجه نمیشم چطوری کردی مثلا اون نور دور دکمت رو
بازم ممنون که زحمت کشیدی و این همه تایپ کردی

miniator
دوشنبه 30 فروردین 1389, 01:15 صبح
سلام خدمت شما عزيزان ! يكي از دوستان درخواست پروژه شيب رنگ رو داشتند كه يه نمونه ساده اينجا ميزارم . طريقه استفاده از تصاوير png .

parselearn
دوشنبه 30 فروردین 1389, 19:26 عصر
گفتم بيام حرفي بزنم و انتقادي و پيشنهادي ... (به عنوان اولين پستم در سال89، سال نو مبارك)

البته براي موضوع شما و استاندارد هاي طراحي من يك كتاب الكترونيكي داشتم ولي پيداش نكردم (ممكنه نويسندش يكي مثله ما باشه)
چند وقت پيش برنامه رايگان پارسه360 رو بروز كردم كه نكته هاي جالبي طي طراحي برخوردم كه گفتم در ميان بزارم
مدت طراحي نگارش 2 تقريبا يك سال بود كه حدودا از بهمن 87 شروع شد تا بهمن 88
من يك خصلتي كه در اين برنامه داشتم اين بود كه زير برنامه ها رو تا اسم انتخاب نمي كردم و آيكن براش طراحي نمي كردم برنامه رو شروع نمي كردم به برنامه نويسي
حالا خوب بود يا نه به هر حال در آينده ظاهري برنامه تاثير مثبتي داشت
دوم ظاهر بود مثلا من زير برنامه اي رو در فروردين 88 نوشتم و اين برنامه با برنامه اي كه در دي ماه 88 نوشته بودم از زمين تا آسمون فرق داشت
براي همين مجبور شدم در پايان پروژه كل گرافيك برنامه ها رو چك كنم
البته من براي خودم استاندارد هايي رو تعيين كرده بودم كه مثلا دكمه خروج از بالا و چپ چقدر فاصله داشته باشه يا اندازه فرم چقدر باشه تا زير برنامه ها با هم فرق چنداني نداشته باشند تا موجب سردرگمي كاربر بشه

من در زير برنامه ها تا جايي كه تونستم به گرفيك داخلي برنامه بها دادم و فكر كنم طوري طراحي كردم كه از گرفيك كلاسيك تا گرافيك ويندوز 7 رو به خوبي پشتيباني كنه
اما در صفحه اصلي تمام آبجكتهارو گرفيكي كردم و براش چنديدن كامپوننت نوشتم تا ظاهر خوبي داشته باشه و افكت Fade هم براي تصاوير قرار دادم كه پوياتر بشه
مساله ديگري كه من خيلي مقيد بودم، مچ شدن رنگها با همديگر بود. سعي كردم تا حد امكان رنگها روشن باشه و گرافيك برنامه رو به رنگهاي خاص محدود كردم تا كاربر گيج نشه كه روي چي بايد كليك كنه. همين طور كه در صفحه اصلي ميبينيد آيكنهاي زير برنامه ها كاملا خودشون رو نشون ميدن و اين مساله باعث سريعتر رسيدن به جواب است (البته از نظر من، دوستانم نظر بدن)
صفحه اصلي برنامه جز اجرا كردن زيربرنامه ها وظيفه ديگري نداشت اما خب شروع كننده بود

جالبه بدونين تمام تصاوير Gif هستند. و با كيفيت بالا از برنامه فتوشاپ خروجي گرفته شدند.

من از گرافيك برنامه بعدها پشيمون نشدم ولي از آيكنهاي برنامه چرا چون بعضي آيكنها ظاهر خوبي نداشت

در مورد تغيير پوسته يك روش اينه كه اندازه فرم ثابت باشه و فقط تصاوير آن تغيير كنند، مسلما در صورت تغيير اندازه فرم مشكلاتي براي برنامه هاي برنامه نويسي شده با VB6 بوجود مي آيد

من در برنامه از كاربران اين سايت تشكر كردم و نام سايت برنامه نويس رو آوردم اما اينجا هم به خاطر كمكهايي كه به من كردند ازشون تشكر مي كنم.

موفق باشيد

behzad_lover
دوشنبه 30 فروردین 1389, 20:28 عصر
سلام و خسته نباشید خدمت تمام اساتید گرامی مخصوصا آقا رضا که این تاپیک رو ایجاد کردن.
بچه ها من هم جزو آدمایی هستم که به گرافیک برنامه اهمیت می دم. درسته برنامه نویس خوبی نیستم. ولی تا جایی که امکان داره سعی می کنم برنامم رو زیبا کنم. یه نگاهی به عکس پایین بندازید و نظرتون رو بهم بگین. درسته در حد بالایی نیست. ولی میتونه برای سفارش دهنده جالب باشه.

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=47338&stc=1&d=1271694337

REZADG
دوشنبه 30 فروردین 1389, 21:00 عصر
عزیز parselearn من خیلی به پارسه علاقه دارم البته به ظاهرش چون زیاد با برنامه پارمیس آقای کاوه علی اکبری کار کردم الانم دوست دارم با همون کار کنم اما کنار ایکن اون برنامه آیکن برنامه شما وجود داره به خاطر ظاهر زیباش و خیل دونبال این که چطوری اون دکمه های کناری رو طراحی کردین تحقیق کردم اما نفهمیدم اگر میشه یه سمپل واسه اونجاش بزارید و اگر بشه اون استاندارد هایی که گفتید روبنویسید و دوستان نظر هر کدومتون در مورد این استاندارد ها بگید و در مورد جملتون

همين طور كه در صفحه اصلي ميبينيد آيكنهاي زير برنامه ها كاملا خودشون رو نشون ميدن و اين مساله باعث سريعتر رسيدن به جواب است (البته از نظر من، دوستانم نظر بدن)
بله به نظر منم اینجوریه آدم زود و سریع به به خاستش می رسه و در ضمن اون عکس ها که سمت راست گزاشتین خیلی به افرادی که با برنامه کار میکنن خوبه
و آقا بهزاد شما اهل تبریزی و همسایهی ما اگر خواستی بگو بیاییم ببینیم چه شکلی هستی به نظر من برنامه ات واسه کسی که می خواد باهاش کار کنه خوبه البته ایشون خیلی سرش شلوغه بهتری کمی دکمه ها رو از هم جدا بچینید تا دچار اشتباه نشه و به جای استفاده از ساعت معمولی بهتره از یه ساعت گرافیکی استفاده کنی مثل
http://parmis-info.persiangig.com/Pasargad%20Clock/Pasargad%20Clock%20ScreenShot1.JPG
که تو دید باشه آخه وقتی سادست زمان از دست آدم در می ره و اگرم تونستی کمی رو ترکیب رنگ برنامه ات سعی کن مال دوستان رو ببین ببین چه شیک شده

البته اینا نظر های من بود اگر دوستان لطف کنن و بیشتر تو این تاپیک بنویسند بیشتر رونق پیدا میکنه

REZADG
دوشنبه 30 فروردین 1389, 21:05 عصر
راستی منیاتور جان پس زمنه ی اون عکس Transparent هست

parselearn
دوشنبه 30 فروردین 1389, 21:23 عصر
اين فرم دوستمون به صورت گرافيكي
مي بينيد كه اين فرم مي تونه كمي حرفه اي تر باشه
البته زياد جدي نگيرين اين فرم طي چند دقيقه درست شده

-----------

آقا رضا واسه نظرتون ممنون
در اين مورد مقاله اي آماده مي كنم
با تشكر

REZADG
سه شنبه 31 فروردین 1389, 09:40 صبح
من فکر میکنم تو این سایت جای یه چیزی واقعا خالیه اونم آموزش فتوشاپ هست ببینید کار آقای parselearn با کار آقای بهزاد خان چقدر فرق داره واقعا یکم اونطرف تره
تو کار parselearn جان من یه چیز رو فهمیدم فکر کنم جالب باشه نظر شما چیه اون نکته این بود که نمیدونم خودشون به قصد یا نفهمیده کلمه ی خرید رو کمی چپ نوشتن به نظرتون اگر کلمات رو چپکی بنویسیم خوب نمیشه کمی متفاوت تر از برنامه ها میشه

alirezabahrami
سه شنبه 31 فروردین 1389, 10:33 صبح
سلام!
بنده هم اخيراً نرم افزاري تحت عنوان محاسبه امتياز تعاوني مسكن با اكسس تهيه كرده ام كه تصاويري از اينترفيس آن ضميمه نمودم . انشاء الله دوستان در خصوص اين تصاوير هم نظر ارزنده شان را ارائه فرمايند.
با تشكر

behzad_lover
سه شنبه 31 فروردین 1389, 11:53 صبح
ممنون از نظرات تمام دوستان. شمام نظرتون رو در مورد دو عکس آقای parselear (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=48732) و عکس من بگین. من اعتراف می کنم که قسمت ساعت عکس آقای parselear (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=48732) بهتر از مال من هست.
نظر شما چیه؟؟؟(بالایی عکس جناب parselear (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=48732) و پایینی عکس بنده هست.)
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47343&d=1271697650
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47338&d=1271694477

آقا رضا نوشته های کج فکر نکنم برای یه برنامه حسابداری خوب باشه. و اگه تمام نوشته ها به صورت درست نوشته بشه و یکی کج اینترفیس برنامه رو بهم نمیزنه؟؟؟

تصاویر آقای alirezabahrami (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=90573) هم بنظر من خوبه. ولی این اینترفیس هم خــــز شده.اینطور نیست؟؟؟(البته اینها نظرهای شخصی بنده هست و قصد اهانت به هیچ یک از هنرمندان رو ندارم.)

REZADG
سه شنبه 31 فروردین 1389, 14:25 عصر
بهزاد جان یکم تو آیکن ها مشکل داری ببین من این سایت رو پیشنهاد میدم واسه آیکن و این صفحش هم آیکن ساعته به صورت PNG هست که می تونی تو برنامه استفاده کنی
http://www.iconspedia.com/search/clock/
و شما دوست عزیز alirezabahrami ببین این طرح شما که خسته کنندست منظورم طرح ویندوز هست سعی کن رو برنمامه ات از این طرح ها استفاده نکنی چون کاربر شب تا صب فقط این طرح رو رو خد ویندوز میبینه سکی کن متفامت باشی

alirezabahrami
سه شنبه 31 فروردین 1389, 14:42 عصر
و شما دوست عزیز alirezabahrami ببین این طرح شما که خسته کنندست منظورم طرح ویندوز هست سعی کن رو برنمامه ات از این طرح ها استفاده نکنی چون کاربر شب تا صب فقط این طرح رو رو خد ویندوز میبینه سکی کن متفامت باشی
ضمن سلام مجدد و تشكر از REZADG عزيز بخاطر ارائه نظر مفيدشان
تصاوير ديگري از يكي ديگر از برنامه هاي كه با اكسس تهيه كرده ام را ملاحظه بفرمائيد !
منتظر اظهار نظر دوستان بزرگوار هستم.
با تشكر

behzad_lover
سه شنبه 31 فروردین 1389, 14:44 عصر
آقا رضا سایت قشنگیه و پر محتوی ای هست. من آیکن هامو از این سایت می گیرم:
www.iconarchive.com (http://barnamenevis.org/forum/www.iconarchive.com) .اینم آیکن های زیبایی داره.
اون ساعتی که تو صفحه قبل گذاشتین (پست 45 ام) اکتیو ایکسه؟؟؟ اگه اینطوری میشه واسه دانلود اینجا بزارین تا دانلودش کنم.ممنـــــون

behzad_lover
سه شنبه 31 فروردین 1389, 14:48 عصر
alirezabahrami (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=90573) خان به نظر من تصاویر این برنامتون بهتر از قبلیه.
ولی بازم در این برنامتون از اینترفیس XP استفاده کردین. می تونستید از ویستا یا سون استفاده کنین یا خودتون یه طرح ابتکاری واسه برنامتون داشته باشین.

alirezabahrami
سه شنبه 31 فروردین 1389, 16:06 عصر
alirezabahrami (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=90573) خان به نظر من تصاویر این برنامتون بهتر از قبلیه.
ولی بازم در این برنامتون از اینترفیس XP استفاده کردین. می تونستید از ویستا یا سون استفاده کنین یا خودتون یه طرح ابتکاری واسه برنامتون داشته باشین.

سلام بهزاد عزيز !
اتفاقاً در برنامه اخيرم ( محاسبه امتياز تعاوني مسكن ) از طرح ابتكاري استفاده كرده ام . دو تصوير ديگر از نرم افزار فوق را ملاحظه بفرمائيد!
البته نميدانم چرا عكس هاي كه از برنامه ميگيرم خيلي شفاف و به وضوحي خود نرم افزار در نمي آيد

behzad_lover
سه شنبه 31 فروردین 1389, 17:05 عصر
سلام علیرضا جان. برنامه اخیرتون زیباست و میتونه زیباتر از این هم بشه. کارهای گرافیکی رو با فتوشاپ انجام میدین یا نه؟؟؟

parselearn
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 00:51 صبح
خیل دونبال این که چطوری اون دکمه های کناری رو طراحی کردین تحقیق کردم اما نفهمیدم اگر میشه یه سمپل واسه اونجاش بزارید.

خواستم مطلبي در مورد اون دكمه ها آماده كنم ديدم قبلا همه مطالب تكرار شده و منم چندين بار اين مطالب رو ديدم
جديدترين مطالبم
اين مطلب:
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=953653&postcount=8

من از تابع AlphaBlend براي شفاف كردن تصاوير Gif در كنترل PictureBox استفاده كردم
اما مشكلي كه بود رويداد خروج بود اونم با كدهايي با همين عنوان در سايت بود استفاده كردم
من در نگارش 1 كامپوننتي براي اين كار طراحي نكرده بودم به همين دليل حالت Fade خيلي جالب نبود و خيلي خشك عمل مي كرد
اما در نگارش 2 يك كامپوننت نوشتم كه كار رو راحتتر كرد و دقت رو بالاتر برد

البته براي اينكه مساله روشنتر بشه من كامپوننتي كه برنامه نويسيش كرده بودم رو پابليك كردم (اون دكمه نيست، يك چيزه بهتر از اونه)
گرافيكشم ماله TuneUp Utilities 2009 است.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=78376&page=39

موفق باشيد

Cybersilent
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 08:20 صبح
parselearn (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=48732) نوکرم داداش واقعا کارت عالی هست زدی رو دست همه
فقط اگه امکان داره و مسائل امنیتی اجازه میده یکم توضیح بدید که از چه کامپوننت هایی استفاده کردید (کلا همه کامپوننت ها) که این اینقدر خوشکل شده آخه منم مثل شما همون خصلتی که گفتید رو دارم
بازم تشکر

Dr.Bronx
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 11:32 صبح
گفتم دور هم هستیم یه چهار تا عکس بزاریم :متفکر:

alirezabahrami
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 12:14 عصر
سلام
با توجه به حضور استاد گرامي جناب آقاي Dr.Bronx در اين تاپيك تصويري ديگر از يكي ديگر از نرم افزارهائي كه در محيط اكسس طراحي كرده ام را در اينجا به نمايش مي گذارم و از استاد بزرگوار جناب آقاي Dr.Bronx تقاضا دارم در خصوص سؤالي كه در پست آخر تاپيك زيباسازي برنامه ها با codejock مطرح نمودم و با اين تصوير هم ارتباط دارد اظهار نظر بفرمايند .
با تشكر

vbhamed
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 13:21 عصر
سلام

اينم چند تا عكس از من :
[/URL][URL="http://www.arminaco.com/mahsoolat/telbook/large/columnforsearch.jpg"]http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47540&stc=1&d=1277514204 (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47540&stc=1&d=1271841669)
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47541&stc=1&d=1277514204
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47542&stc=1&d=1277514204
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47543&stc=1&d=1277514204
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47544&stc=1&d=1277514204

(http://www.arminaco.com/mahsoolat/telbook/large/columnforsearch.jpg)

vbhamed
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 13:22 عصر
سلام

اينم چند تاي ديگه :
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47545&stc=1&d=1271841716
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47546&stc=1&d=1271841716
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47547&stc=1&d=1271841716
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47548&stc=1&d=1271841716
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47549&stc=1&d=1271841716

alirezabahrami
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 14:10 عصر
جناب آقاي vbhamed خيلي عاليه!

parselearn
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 17:39 عصر
سلام
با توجه به حضور استاد گرامي جناب آقاي Dr.Bronx در اين تاپيك تصويري ديگر از يكي ديگر از نرم افزارهائي كه در محيط اكسس طراحي كرده ام را در اينجا به نمايش مي گذارم و از استاد بزرگوار جناب آقاي Dr.Bronx تقاضا دارم در خصوص سؤالي كه در پست آخر تاپيك زيباسازي برنامه ها با codejock مطرح نمودم و با اين تصوير هم ارتباط دارد اظهار نظر بفرمايند .
با تشكر

ظاهر خوب. ولي به هر حال استفاده از كامپوننت آمادست

parselearn (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=48732) نوکرم داداش واقعا کارت عالی هست زدی رو دست همه
فقط اگه امکان داره و مسائل امنیتی اجازه میده یکم توضیح بدید که از چه کامپوننت هایی استفاده کردید (کلا همه کامپوننت ها) که این اینقدر خوشکل شده آخه منم مثل شما همون خصلتی که گفتید رو دارم
بازم تشکر

همين طور كه گفتم كامپوننتها را خودم نوشتم و پابليكم نميشن
البته من نمونه كاملترش رو گذاشتم
http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=958021&postcount=380

سلام

اينم چند تاي ديگه :

vbhamed كه تمام اصول يك طراحي خوب رو در كاراشون در نظر گرفتن

Dr.Bronx (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=48204) خوب بود ولي من چندتا تناقض در برنامه مي بينم
تم خوبه ولي Listview اصلا قالب تم رو نگرفته و يك جور بخوايم از بالا به پايين نگاه كنيم مي بينيم كه گرافيك كاهش پيدا كرده
صفحه لاگين هم جالب نيست
مثلا اينو من براي برنامم طراحي كردم

REZADG
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 06:23 صبح
ایول ایول تاپیک جون گرفته فقط همه تشکر میگرن الا من بد بخت
اول از همه دوستان چند نفری اون ساعت رو درخواست کرده بودن میزارم خدمتشون فقط فلشه و راست کلیک روش مساوی با یه منو هست که با خلاقیت خودتون حذفش کنید
سلام مستر Dr.Bronx آقا کار شما که دیگه گفتن نداره اما همون طور که دوستمون جناب آقای parselearn گفتن صفحه ی اوگینش خیلی این طرفیه کمی روش کار کنید و به نظر من آیکن هاتون هم کمی قدیمیه استفاده از آیکن های جدید به برنامه زیبایی خاصی میده
جناب vbhamed هم که کلا تو صفحات اصلی از عکس واسه کارشون استفاده کردن و توی صفحات فرعی از اسکین اما کاش اسکین نبود به نظر من اسکین ها اون زیبایی رو از برنامه میگیره البته واسه رستوران نه چون طرف سرش شلوغه اصلا به برنامه نگاه نمی کنه اما املاک چرا (البته نظر من بودا)
جناب parselearn این صفحه ی لوگین شما هم با حاله ها فقط اون عکس سپر کمی یه جوره کاش بیشتر روش کار میکردی

دوستان اینا فقط نظر من بود و راستی خواهشا همه ی ما برنامه نوشتیم و عکس هم داریم اگر ممکنه وقتی عکس میزارید یه توضیح هم بدید در مورد نحوه ی ساختاریش

alirezabahrami
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 07:33 صبح
اول از همه دوستان چند نفری اون ساعت رو درخواست کرده بودن میزارم خدمتشون فقط فلشه و راست کلیک روش مساوی با یه منو هست که با خلاقیت خودتون حذفش کنید

سلام
با عرض پوزش ، داشت يادم ميرفت كه يكي از دوستان تقاضاي آپلود اكتيوايكس ساعتي كه در تصوير نرم افزار بنده در پست شماره 52 مي باشد كرده بود .
اكتيو ايكس ساعت فوق را دانلود نمائيد!
موفق باشيد

Dr.Bronx
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 11:59 صبح
ا
سلام مستر Dr.Bronx آقا کار شما که دیگه گفتن نداره اما همون طور که دوستمون جناب آقای parselearn گفتن صفحه ی اوگینش خیلی این طرفیه کمی روش کار کنید و به نظر من آیکن هاتون هم کمی قدیمیه استفاده از آیکن های جدید به برنامه زیبایی خاصی میده

Dr.Bronx (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=48204) خوب بود ولي من چندتا تناقض در برنامه مي بينم
تم خوبه ولي Listview اصلا قالب تم رو نگرفته و يك جور بخوايم از بالا به پايين نگاه كنيم مي بينيم كه گرافيك كاهش پيدا كرده
صفحه لاگين هم جالب نيست

متشکرم از راهنمایی شما عزیزان .
راستش صفحه لوگین یه چیز دیگه بود و تغییرش داده بودم که به صورتی که مشاهده می کنید در اومده بود . عکسی از login page قبلی میزارم نظرتون رو در مورد این هم بگید .

اما در مورد آیکن . وی بی هست دیگه روی آیکن ها زیاد نمیشه مانور داد و وقتی هم ندارم که بخوام آیکن هارو تبدیل کنیم .

اگه میشه بیشتر در مورد این موضوع توضیح بدید . ممنون

مجدداً هم از راهنمایی شما تشکر می کنم .

موفق و موید باشید ./

parselearn
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 16:24 عصر
در پست اولم گفتم که من رنگهامو محدود انتخاب می کنم
در تصاویر vbhamed اگر نگاهی بکنید این اصل وجود دارد
ما یک طیف رنگ داریم که اگر بخوایم آبجکتی رو تغییر رنگ بدیم بهتره در همون طیف باشه
در صفحه لاگین Dr.Bronx جدا از مساله استفاده از آیکنهای آماده می بینید که حدود 3 رنگ اصلی استفاده شده
آبی, سبز, نارنجی
رنگها هم طیف رنگی زیادی دارند که باید محدودتر شوند
در تصاویری که من طراحی کردم 3 رنگ با محدودیت بالاتری استفاده شده است
آبی, نارنجی, خاکستری

این صفحه لاگین شبیه فرم Dr.Bronx است
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47657&stc=1&d=1271938717

این صفحه هم ساعت حذف شده که فکر می کنم اضافه بود

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47656&stc=1&d=1271938717
بحثهای من یکم گرافیکی شده تا بحث طراحی فرم
بهتره بحث کمی تغییر بدیم

تم فرم آقای Dr.Bronx خوبه. اما آیکنها آماده کارو خراب کردند شما باید از آیکنهای روشن و تا حدی آیکنهایی که کمی از رنگ آبی استفاده شده بهره ببرید
ListView تم کلاسیک داره که ضعف بزرگی بهتره حداقل تم ویندوز رو بگیره (شاید تم ویندوز شما کلاسیک بوده) به هرحال یک مساله که باید رعایت کنید اینه که فرم شما در هر حالتی ظاهر خودشو حفظ کنه
من تصویر برنامه Hard Disk Tune-Up رو قرار دادم که شبیه فرم شماست ام گرافیکش خیلی حساب شده است.

من زمانی که نمایشگاه کامپیوتر مشهد برگزار میشه
سری هم به غرفه های عرضه نرم افزارهای حسابداری می زنم
و گرافیک و طراحی و با چه زبانی نوشتن رو نقد می کنم.

عمده برنامه های حسابداری از نظر طراحی و رنگ حول یک طیف می گرده
بیشتر رنگ آبی رو انتخاب می کنند
اشیا به خوبی و ظرافت بالایی کنار هم قرار گرفتن از یک استاندارد تعریف شده حالا از جانب خودشون یا استاندارد طراحی فرم جهانی استفاده می کنند
البته نمونه اونارو در این سایتم دیدم
ولی فرق اینه که اون برنامه توسط چند نفر طراحی شده و پشتیبانی خوبی داره و براش وقت گذاشتن و مسلما نتیجه هم معلومه

اینارو گفتم چون اگر شما برنامه رو نشناسی و برنامه نویس حرفه ای هم باشی نتونی طراحی فرم بکنی ارزش نداره باید یک طراح هم کنارتون باشه
من دیپلم کامپیوترم رو آزاد گرفتم (رشته اولم برق بود) زمانی که می خواستیم امتحان عملی برنامه نویسی رو بدیم به ما یک برنامه ارتباط با بانک دادن
جالبه هیچکی نتونست بنویسه
ولی فرم هر کسی یکجور بود و بهترین فرم رو من طراحی کردم اشیا با یک فاصله مناسب از همدیگر قرار گرفته بودند و خودم خیلی حال کردم.
یک چیز جالبتر همه افراد اون درسو قبول شدند. (دیگه چی کار کنیم, اینیم دیگه)

موفق باشید

REZADG
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 18:22 عصر
دکتر جون مسلما ایکن یک چیز حیاطی توی فرم هست که قبلا هم من و هم دوستان بهش اشاره کردیم مثلا این پست من که ....
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=957562&postcount=51
و جهت استفاده از آیکن های با پسوند PNG در برنامه میتونید از
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=956111&postcount=42
که جناب منیاتور گذاشتن استفاده کنید

راستی دوستان من توی گرافیک اون تیون آپ موندم کسی میتونه کمک کنه تا یه چیزی تو اون مایه ها بسازیم

aryasoft2872
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 20:04 عصر
طرح ها جالبن ولی خانه ی vb6 ز پایبست ویران است...

png به خوبی پشتیبانی نمی شه،transparent هم که من تا حالا حد اقل ندیدم مگر با Bitblt که اونم...

miniator
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 03:03 صبح
سلام !
تصاويري كه دوست خوبمون آقاي حامد گذاشتن خيلي شبيه به برنامه هاي توليد شده در Delphi هستند . اين تصاوير واقعا در وي بي توليد شده يا در زبانها يا برنامه هاي ديگر ؟ اگه تو ويبي هست يه نمونه فرم بزاريد تا ما هم استفاده كنيم .

kooroush
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 09:56 صبح
این لوگین برنامه ام هست ! نظرتون چیه ؟
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47670&stc=1&d=1272002191

kooroush
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 09:59 صبح
بعدش این میاد !
دیگه آماتور حساب کنید !
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47672&stc=1&d=1272002344

مهران رسا
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 11:24 صبح
Good Bye Visual Basic
http://plogger.ir/up/2010-4/7364721586845.gif

y.saied
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 12:56 عصر
جناب m8spy منظورتون چیه؟

مهران رسا
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 18:11 عصر
جناب m8spy منظورتون چیه؟

هیچی منظور خاصی نداشتم . در پست های اول گفته بودید ScreenShot از Interface برنامه ها قرار بدیم . من هم گفتم یک عکس بفرستم :چشمک:

javadt
جمعه 03 اردیبهشت 1389, 21:41 عصر
جناب m8spy منظورتون چیه؟

هیچی منظور خاصی نداشتم . در پست های اول گفته بودید ScreenShot از Interface برنامه ها قرار بدیم . من هم گفتم یک عکس بفرستم :چشمک:

فكر كنم منظورشون در مورد جمله
Good Bye Visual Basic
بود

vbhamed
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 21:42 عصر
سلام !
تصاويري كه دوست خوبمون آقاي حامد گذاشتن خيلي شبيه به برنامه هاي توليد شده در Delphi هستند . اين تصاوير واقعا در وي بي توليد شده يا در زبانها يا برنامه هاي ديگر ؟ اگه تو ويبي هست يه نمونه فرم بزاريد تا ما هم استفاده كنيم .

سلام

مگه وي بي چشه كه نتونه از اين فرمها توليد كنه
خيالتون راحت با وي بي 6 هست
اما در مورد فرمش نميشه اينجا گذاشت چون به قسمتهاي مختلف برنامه وابسته هستش

طراحي اين نرم افزارها توسط گرافيست مجرب و حرفه اي در فتوشاپ انجام ميشه و پياده سازيش در وي بي

vbhamed
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 21:44 عصر
طرح ها جالبن ولی خانه ی vb6 ز پایبست ویران است...

png به خوبی پشتیبانی نمی شه،transparent هم که من تا حالا حد اقل ندیدم مگر با Bitblt که اونم...

سلام
همچين ويران هم نيست ها

كامپوننت AlphaImage رو بگيريد هم Png رو پشتيباني مي كنه هم Transparent اونم عالي
Codejock هم كه ديگه همه ميشناسن :چشمک:

butterfly8528
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 02:17 صبح
كامپوننت AlphaImage رو بگيريد هم Png رو پشتيباني مي كنه هم Transparent اونم عالي
Codejock هم كه ديگه همه ميشناسن

سلام .

حامد جان مگه CodeJock از png پشتیبانی میکنه ؟

miniator
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 03:19 صبح
سلام
يك نمونه فرم كه توش از تصاوير png استفاده شده و انعكاس نور رو نشون ميده !

http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47847&stc=1&d=1272151052

موفق باشيد

vbhamed
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 10:53 صبح
سلام .

حامد جان مگه CodeJock از png پشتیبانی میکنه ؟

سلام
اگر نتونستيد png رو با IconWorkshop به صورت Icon در بياريد و استفاده كنيد !

aryasoft2872
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 12:50 عصر
سلام
يك نمونه فرم كه توش از تصاوير png استفاده شده و انعكاس نور رو نشون ميده !

http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47847&stc=1&d=1272151052

موفق باشيد

سورس؟
.

REZADG
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 18:52 عصر
سورس؟
.
منظور منیاتور جون این بود که میشه با PNG تو وی بی هم کار کرد ولی منیاتور جون خیلی با حال شده اگر میشه کدش رو بزار ببینیم چطوری استفاده کردی
دوستانی هم که میگن نمیشه با PNG تو وی بی کار کرد دانلود کنن

kuh_nur
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 18:53 عصر
سلام به همه دوستان
بالاخره خدمت مقدس سربازی هم تموم شد و ما هم آزاد
براتون یه نمونه فرم دارم ببینین بد نیست
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47885&stc=1&d=1272207146

aryasoft2872
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 21:01 عصر
منظور منیاتور جون این بود که میشه با PNG تو وی بی هم کار کرد ولی منیاتور جون خیلی با حال شده اگر میشه کدش رو بزار ببینیم چطوری استفاده کردی
دوستانی هم که میگن نمیشه با PNG تو وی بی کار کرد دانلود کنن

در اینکه می شه استفاده کرد شکی نیست اما نه همه جا و نکته مهم اینجاست

ولی نکته ی مهم این پروژه انعکاسش بود...اگر انعکاس پیشفرضه که هیچ کار فتوشاپه،ولی اگه با کده که خیلی جالبه...:متفکر:

راستی جناب کوه نور هم خسته نباشن فرمتون جالب بود/

اینم مال من:(به نظر خودم یکذره(شاید هم بیشتر) غربتی شده)

REZADG
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 21:40 عصر

ولی نکته ی مهم این پروژه انعکاسش بود...اگر انعکاس پیشفرضه که هیچ کار فتوشاپه،ولی اگه با کده که خیلی جالبه...:متفکر:

آخه میدونی اگر از اول این تاپیک دونبال می کردی می دیدی که خیلی از دوستان فقط می خوان بگن با وی بی نمیشه
نمی دونم منظورتون از غربتی چیه اما بیشتر به برنامه های که با مالتی مدیا تولید می شن می مونه مگه نه یه جوریه
به نظر من استفاده از اکتیو ایکس های آماده خیلی خوب نیست شما چه نظری دارید ؟

راستی دوست عزیز kuh_nur میشه سورس این فرمتون تون رو بزارید خیلی جالب بود

hrj1981
یک شنبه 05 اردیبهشت 1389, 23:21 عصر
سلام به همه دوستان
بالاخره خدمت مقدس سربازی هم تموم شد و ما هم آزاد
براتون یه نمونه فرم دارم ببینین بد نیست
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47885&stc=1&d=1272207146
سلام اولا تبریک میگم ، دوما کامپوننت اسکین ساز این برنامه چیه ؟

ali190
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 00:19 صبح
با سلام
جناب kuh_nur (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=54832) عزیز میشه بمن هم یا دبدید چطور یک همچین فرم زیبایی رو درست کردید.
اگر نحوه ساخت این فرم حرفه ای و خوش ساخت رو بمن آموزش بدید خیلی عالی میشه.
من خیلی باهاش حال کردم
مرسی

butterfly8528
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 02:21 صبح
سلام
اگر نتونستيد png رو با IconWorkshop به صورت Icon در بياريد و استفاده كنيد !

حامد جان میدونم ، اما ویبی6 با آیکون های با کیفیت 32بیت هم مشکل داره !

اگه کیفیت رو هم بیاریم پایین دیگه آیکون بدرد نمیخوره !

راه حلی دارید ؟

REZADG
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 09:59 صبح
حامد جان میدونم ، اما ویبی6 با آیکون های با کیفیت 32بیت هم مشکل داره !

اگه کیفیت رو هم بیاریم پایین دیگه آیکون بدرد نمیخوره !

راه حلی دارید ؟
تنها راهش استفاده از آیکن های 16 بیتی است اما بعد کمپایل میتونیدآیکن رو با ResHack تغییر بدید اما بازم مشکل داره اگر آیکن رو تو SysTry قرار دهید همون 16 بیتی قرار میگیره

Dr.Bronx
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 11:21 صبح

خسته نباشید . فرمهاتون خوبه ( اصلا هم ....... نیست )
اما ...
چند نکته رو دقت کنید خیلی خوب میشه .

1- رنگ هاتون خیبی بی حاله
2- چیدمان ابزارهارو بهتر کنید . بعضی چیزا جاش اونجا نیست .
3- از فونت های خوانا تر استفاده کنید .

مثلا ببینید اون پایین
دوتا آیکن X دارید
فاصله Top هر کردوم با اون یکی فرق می کنه
و اون textbox ها هم برابر نیست با هم

ولی در کل خیلی خوبه .

موفق و موید باشید ./

kuh_nur
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 11:41 صبح
با تشکر از لطف دوستان

سلام اولا تبریک میگم ، دوما کامپوننت اسکین ساز این برنامه چیه ؟
در ساخت فرم فوق از هیچ نوع کامپونتی استفاده نشده است. بلکه در تمامی فرم توسط توابع خاصی از ویندوز استفاده شده است.

با سلام
جناب kuh_nur (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=54832) عزیز میشه بمن هم یا دبدید چطور یک همچین فرم زیبایی رو درست کردید.
اگر نحوه ساخت این فرم حرفه ای و خوش ساخت رو بمن آموزش بدید خیلی عالی میشه.
من خیلی باهاش حال کردم
مرسی

بزودی سورس فرم مورد نظر رو آپلود می کنم

Mahmood_M
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 12:25 عصر
پیشنهاد می کنم زیاد به رنگ ها توجه نکنید ، هیچ چیز مثل نظم هندسی و درست قرار گرفتن اشیاء برنامه در کنار همدیگه ، برنامه رو زیبا نمی کنه ، رنگها در اکثر موارد ظاهر زشت و غیر استانداردی به برنامه می دن ...

aryasoft2872
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 14:45 عصر
با سلام

البته بحث اون دو تا آیکون که گفتید دلیلش به خطر یک طرح نبودن آیکون هاست و گرنه تا اونجایی که یادم می آد موقع طراحی فرم (فتوشاپ) از ruler استفاده می کردم.(آیکون یک دست نداشتم)

برای آیکون 32 بیتی در آیکون برنامه هم فک کنم از روی resource می شه که نمونه اش هم قبلا توی سایت دیدم...

(غربتی هم که بعضی از دوستان درباره اش مشکل داشتن،ترجمه سلیس پارسی پاکستانی خودمونه یعنی رنگاش دهاتی می زنه...)

راستی : بازگشت جناب dr.bronx رو هم تبریک می گم.

REZADG
دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 20:44 عصر
پیشنهاد می کنم زیاد به رنگ ها توجه نکنید ، هیچ چیز مثل نظم هندسی و درست قرار گرفتن اشیاء برنامه در کنار همدیگه ، برنامه رو زیبا نمی کنه ، رنگها در اکثر موارد ظاهر زشت و غیر استانداردی به برنامه می دن ...
محمود جون ورودتون رو به این جمع خوش آمد میگم
راست میگین ولی بعضی جاها استفاده ی درست از رنگ ها یه چیز دیگه میشه مثل مال همین برنامه ی جناب kuh_nur راستی اگر ممکنه یه اسکرین شات از برنامه هاتون بزارید ببینیم

دوستان نظرتون در مورد این حرف محمود جون چیه ؟

butterfly8528
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 02:19 صبح
تنها راهش استفاده از آیکن های 16 بیتی است اما بعد کمپایل میتونیدآیکن رو با ResHack تغییر بدید اما بازم مشکل داره اگر آیکن رو تو SysTry قرار دهید همون 16 بیتی قرار میگیره

عزیز جان آیکون button هارو می خوای چه کار کنی ؟

REZADG
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 10:34 صبح
عزیز جان آیکون button هارو می خوای چه کار کنی ؟
اگر از اول تاپیک بخونی می بینی که ما همه از همون اکتیو ایکسی که واسه PNG ها به کار می بریم وواسه دکمه ها هم استفاده می کنیم پس دکمه ها هم گرافیکی میشن OK

butterfly8528
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 20:51 عصر
من تاپیک رو از اولش دنبال کردم . اما منظورم این هست که چتوری از آیکون های 32 بیت در button ها و ... استفاده کنیم !

kuh_nur
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 11:58 صبح
دوستان نظرتون در مورد این حرف محمود جون چیه ؟
استفاده مناسب از رنگ ها و نيز چيدمان مناسب object ها باعث مي شه تا كاربر از كار با نرم افزار شما خسته نشه و بتونه با لذت از نرم افزار شما استفاده كنه
فكر كنم همه ما سيستم عامل ويندوز 98 رو بياد داريم كه چنگي به دل نمي زد اما حالا ويندوز 7 يه چيز ديگس

aryasoft2872
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 12:54 عصر
اتفاقا به نظر من و بسیاری از دوستانم ویندوز 7 برای چند لحظه قشنگه و ایکس پی یک چیز دیگه است

behzad_lover
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 13:54 عصر
اتفاقا به نظر من و بسیاری از دوستانم ویندوز 7 برای چند لحظه قشنگه و ایکس پی یک چیز دیگه است

با نظر آقــای aryasoft2872 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=56437) کاملا موافقم.

REZADG
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 10:22 صبح
بزودی سورس فرم مورد نظر رو آپلود می کنم
دوست عزیز پس چی شد شما هنوز هم که هنوزه سورس نزاشتین از کارتون لذت ببریم

behzad_lover
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 11:19 صبح
ما هم کماکان منتظر سورس هستیم...

kuh_nur
یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 16:28 عصر
سلام
بالاخره کد سورس رو پیدا کردم:لبخند:

شرمنده اگه کمی معطل شدینا
البته برای اجرای صحیح برنامه
به فایل های موجود در پوشهTheme نیاز دارین که می تونید اونها رو از لینک های زیر دانلود کنید

فایل های ضمیمهhttp://barnamenevis.org/forum/images/attach/rar.gifSkined Form.part1.rar‏ (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47887&d=1272207146) (293.0 کیلوبایت, 39 دیدار)http://barnamenevis.org/forum/images/attach/rar.gifSkined Form.part2.rar‏ (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=47887&d=1272207146) (204.2 کیلوبایت, 47 دیدار)
ابتدا تمام فایل ها را در یک مسیر قرار داده سپس برنامه رو اجرا کنید
منتظر نظراتون هستم

Pr0grammer
پنج شنبه 10 تیر 1389, 09:55 صبح
قبل از این، بخش مقالات مربوط به برنامه نویسی با VB (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=58) در تالار مقالات سایت (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=69) وجود داشت و با توجه به اینکه دوستان زیادی بدون توجه به اون بخش مقالاتشون رو در این تالار قرار میدادند و یا درخواست مقاله می کردند! بخش مربوطه به این تالار منتقل شد تا شاهد نظم بیشتری در این حوزه باشیم...

اوقات خوشی رو براتون در این انجمن آرزومندیم...
با سپاس/

omid0000
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 16:42 عصر
من الان دارم روي پروژه ي ديكشنري كار مي كنم . اگه ميشه در مورد زيبايي كار يه كم راهنماييم كنيد.

omid0000
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 16:56 عصر
به نظر شما زيبايي و راحتي كار با نرمافزار چند درصد از كار است ؟ به نظر من 70% . با يه مثال توضيح ميدم : شما يك ديكشنري سه زبانه ساخته ايد و به طور اتفاق يكي ديگه هم آن را ساخته است .حال اگر ديكشنري فرد مقابل زيباتر وكار با ان راحت تر باشد به نظر شما كاربران كدام را انتخاب مي كنند؟

omid0000
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 16:59 عصر
منم بانظر آقاي aryasoft2872 موافقم.:تشویق:

رامین مرادی
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 13:16 عصر
آقا به ما هم یاد بدید این کار ا رو منظورتون استفاده از چندتا توابع اکس پی چیه

omid0000
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 20:14 عصر
بابا اين اسكين هاي به درد نخور چيه گذاشتين.

omid0000
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 20:17 عصر
چرا از اسكين هاي خود ويندوز يا اسكين هاي شبيه آن استفاده نمي كنيد؟:عصبانی++:

Mr'Jamshidy
شنبه 28 شهریور 1394, 12:13 عصر
چرا از اسكين هاي خود ويندوز يا اسكين هاي شبيه آن استفاده نمي كنيد؟:عصبانی++:

چرا باید این کار رو انجام بدیم؟

اسکین های ویندزو همیشه و همه جا هستن و یکجورایی خیلی تکراری شدن

برنامه باید طوری باشه که کاربر از کار کردن با اون خسته نشه و حوصلش سر نره

فکر نمیکنم اسکین ویندوز همچین چیزی رو برای مدت بیش از 2-3 روز به کاربر بده

omid0000
شنبه 28 شهریور 1394, 23:47 عصر
دوست عزیز اینو سال 91 نوشتم
نظر خودم هم خیلی تغییر کرده :متفکر:

arashmeysami
چهارشنبه 07 تیر 1396, 13:52 عصر
سلام دوستان عزیز من حدود ۱۰ سال هست که با vb6 کار میکنم و چند برنامه باهاش نوشتم.الان سوالم اینه که بهترین سایز فونت و فونتی که میشه برای طراحی فرمها انتخاب کرد چی هست؟ من خودم از سایز ۸ و فونت tahoma استفاده میکنم. نظرتون رو بگید لطفاً ممنون

vbhamed
پنج شنبه 08 تیر 1396, 00:06 صبح
سلام
هر فونتی که به نظرتون خوانا و قشنگ باشه
برعکس شما من از اول اصلا از Tahoma خوشم نمیومد برای صفحات برنامه و شاید فقط تو یکی دو تا فرم بخاطر سایز کوچیکش استفاده کردم
میتونید نمونه برنامه ها رو تو سایت امضاء من ببینید