PDA

View Full Version : بهینه و بهترین ترین روش برای جستجو در sql server با چهار میلیون رکورد

night-wolf
چهارشنبه 12 آذر 1393, 07:54 صبح
با سلام

دوستان وقت بخیر.

من یه بانک اطلاعاتی دارم که چهار میلیون رکورد درش وجود داره اگه بخوام بر اساس شناسه یا نام کاربری توش جستجو کنم کلا هنگ میکنه نمیاره بهترین روش و کد واسه اینجور موارد چی هست ؟؟ #ASP.NET WITH C

با تشکر

ahmad156
چهارشنبه 12 آذر 1393, 08:12 صبح
فکر نمیکنم 4 میلیون رکورد خیلی هم زیاد باشه.احتمالاً کوئری تون مشکل داره.در ضمن اگر جستجو تون بر روی فیلد غیر از کلید اصلی هست حتماً از ایندکس استفاده کنین

night-wolf
چهارشنبه 12 آذر 1393, 10:24 صبح
فکر نمیکنم 4 میلیون رکورد خیلی هم زیاد باشه.احتمالاً کوئری تون مشکل داره.در ضمن اگر جستجو تون بر روی فیلد غیر از کلید اصلی هست حتماً از ایندکس استفاده کنین

حرف شما صحیح چون جستجو براساس فیلد غیر کلیده!!!!
میشه یه آموزش تصویری در مورد نحوه ایندکس گذاری بر روی فیلد و یه کوئری مناسب بذارید؟؟؟؟؟:قلب:

و یه سوال دیگه اینکه تو ایندکس گذاری باید جستجو بر اساس عدد باشه یا از حروف هم میشه استفاده کرد؟؟؟؟ یعنی فیلد عددی؟؟ یا فیلد متنی هم میشه ؟؟؟

من چون جدولم کلید نداره نیمشه از FTS استفاده کرد چطور میشه کلید دار کنم فیلد شناسه رو ؟؟؟؟؟؟

sadeghpa80
چهارشنبه 12 آذر 1393, 12:28 عصر
سلام یه سرچی در مورد این سایت انجام بده

با قدرت می تونم بزرگترین سایت های سرچ دنیا هم از این استفاده می کنند

http://www.elasticsearch.org/

البته اگه سرچ در حد زمان میلی ثانیه می خوای برو تو کار این چون در ابعاد بیلیون رکورد کار میکنه

nooshin964
پنج شنبه 13 آذر 1393, 09:53 صبح
دوست عزیز
چهار میلیون رکورد چیزی نیست . برای این کار سعی کنید اولا جدولتون کلید داشته باشد اگر هم چیز خاضی ندارید حتما یک ستون Id برای آن در نظر بگیرید. ثانیا حتما میبایست ایندکس طراحی کنید اگر ایندکس تخصصی نمیتونید درست کنید از طریق ویزارد خود sql در قسمت tables و سپس انتخاب جدول و سپس indexes عمل کنید .

خود من الان جدولی دارم که الان 18 میلیون رکورد داره و چشم بر هم زدنی اطلاعات را میاره.
موفق باشید