PDA

View Full Version : سوال: کم کردن وام از حقوق کارمند

kurd_programming
چهارشنبه 12 آذر 1393, 19:28 عصر
سلام بره همه
مشغول انجام پروژه " مدیریت حقوق پرسنل" هستم که کارهای ثبت کارمند و ثبت وام و ویرایش کسری ها و مزایایی هست که به کارمند اختصاص داده میشه
حالا میخواستم از دوستان بپرسم چگونه وقتی که یک وام به کارمندی اختصاص می دم هرماه وقتی که حقوق میگیره مبلغ هر قسط کم بشه و وقتی هم تموم شد دیگه اون مبلغ کم نشه
دوستان ممنون میشم کمک کنید ! خیلی مهم هستش

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 12 آذر 1393, 19:46 عصر
سلام
تو بحث حقوق همونطور که میدونی یه پایه حقوق داریم، یکسری اضافات (مثل حق اولاد و مسکن و خواروبار و ...) و یک سری کسورات (مثل مساعده یا وام و بیمه و مالیات).
برای وام باید اقساط رو محاسبه کنید و به تعداد اقساط وام، در یک جدول رکورد ثبت کنید مثلا اگه وام 36 قسط داره شما باید 36 قسط ثبت کنید. در این جدول، مبلغ و ماه و سال سررسید و اطلاعات مورد نیاز دیگه رو نگه داری می کنید. بعد موقع تهیه فیش حقوقی، یک سلکت از این جدول بگیرید و نتیجه رو در فیش حقوقی ثبت کنید.

آپدیت---------------------------------------------------------------

البته مبلغ هر قسط وام و بررسی اینکه آیا تو این ماه قسطی وجود داره یا نه می تونه در لحظه تنظیم گزارش هم محاسبه بشه یعنی شما فقط برای هر وام یه ردیف ثبت کنی که مبلغ کل، تعداد اقساط، تاریخ شروع، کد پرسنلی و ... رو ثبت کنی بعد هر بار که گزارش میگیری، بیای مواردی که گفتم رو بررسی کنی.
من با توجه به شرایطی که پروژه داشت از روش اول استفاده کردم.

kurd_programming
چهارشنبه 12 آذر 1393, 21:42 عصر
سلام
تو بحث حقوق همونطور که میدونی یه پایه حقوق داریم، یکسری اضافات (مثل حق اولاد و مسکن و خواروبار و ...) و یک سری کسورات (مثل مساعده یا وام و بیمه و مالیات).
برای وام باید اقساط رو محاسبه کنید و به تعداد اقساط وام، در یک جدول رکورد ثبت کنید مثلا اگه وام 36 قسط داره شما باید 36 قسط ثبت کنید. در این جدول، مبلغ و ماه و سال سررسید و اطلاعات مورد نیاز دیگه رو نگه داری می کنید. بعد موقع تهیه فیش حقوقی، یک سلکت از این جدول بگیرید و نتیجه رو در فیش حقوقی ثبت کنید.

آپدیت---------------------------------------------------------------

البته مبلغ هر قسط وام و بررسی اینکه آیا تو این ماه قسطی وجود داره یا نه می تونه در لحظه تنظیم گزارش هم محاسبه بشه یعنی شما فقط برای هر وام یه ردیف ثبت کنی که مبلغ کل، تعداد اقساط، تاریخ شروع، کد پرسنلی و ... رو ثبت کنی بعد هر بار که گزارش میگیری، بیای مواردی که گفتم رو بررسی کنی.
من با توجه به شرایطی که پروژه داشت از روش اول استفاده کردم.
ممنون این کارایی که گفتید رو انجام میدم ممنون از راهنمایی خیلی کمک کرد ..وقتی هم که جدولش آماده شد و گزارش آماده شد میزارم که شما و دوستان ببینید :)