PDA

View Full Version : گفتگو: نظرخواهی در مورد بخش نمایش نتیجه جست و جو بر روی محور مختصات

adineh67
پنج شنبه 13 آذر 1393, 18:18 عصر
سلام به دوستان برنامه نویس :لبخندساده:
من یه سری قطعه رو از بانکم جست و جو میکنم که هر قطعه دارای مختصات x و y و z هست و اون قطعات رو باید بروی محور مختصات نمایش بدم.این کارو روی دو محور مجزا انجام میدم یکی محور xوy و محور دیگه xوz
هر محور تو یه فرم مجزا رسم میشه یعنی یه فرم محور xوy رو نشون میده و یه فرم دیگه محور xوz.یه فرم سومی هم هست که توش دو تا پنل قرارداره که پنل اولی فرم محور xوy و پنل دومی فرم محور xوz رو نمایش میده یعنی دو فرم رو همزمان با هم نمایش میدم.
محور هام باید دارای مختصات (1001..0و2001..0)(عرض و طول) باشن. با توجه به این مختصات به مشکل خوردم فرمم این اندازه رو ساپورت نمیکنه،میخواستم نطرتونو واسه طراحی بهتر بپرسم
ممنون میشم روشهایی که به ذهنتون میرسه رو بگید که استفاده کنم
مورد دیگم اینکه واسه نشون دادن قطعه مورد نظر از پیکسلای فرم استفاده میکنم و با تغییر رنگ پیکسل اونو مجزا میکنم.حالا میخوام وقتی رو پیکسل رنگی کلیک کردم مشخصات کلی قطعه رو بهم نشون بده ولی پیکسل خیلی ریزه میشه یه چیزی جایگزینش کرد مثه این نقشه ها هست که مکانها رو با یه بالن کوچیک نشون میدن؟

adineh67
جمعه 14 آذر 1393, 10:09 صبح
دوستان چیزی که گفتم نامفهوم یا واسه شمام مشکل؟ :متفکر:

Mahmoud Zaad
جمعه 14 آذر 1393, 11:27 صبح
سلام
نا مفهومه! اگه بتونید مساله رو به بخش های کوچکتر تقسیم کنید بهتره یا اگه عکسی، نمونه ای، چیزی باشه می تونه کمک کنه.

adineh67
شنبه 15 آذر 1393, 08:47 صبح
سوالمو خلاصه تر میپرسم
چطوری یه فرم با ابعاد 1001*2001 طراحی کنم
سی شارپ این اندازه رو تو فرماش ساپورت نمیکنه