PDA

View Full Version : سوال: ارسال شماره گروهی به دفترچه تلفن

رضا قربانی
شنبه 15 آذر 1393, 12:31 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت همگی دوستان
خواستم یک گروه شماره ، مثلا 30.000 هزار شماره همراه رو به contact یه گوشی اندرویدی بریزم.
با کدهای php میام و شماره ها رو میگیرم و با پسوند vcf ذخیره می کنم . تا اینجا مشکلی نیست .

حالا چند تا سوال برام پیش اومده که :
این گوشی اندروید چه مقدار می تونه شماره همراه در خودش جای بده ؟ (مثلا S5 سامسونگ)
من چه اطلاعاتی رو باید در فایل .vcf ذخیره کنم ؟ به چه صورت ؟
آیا در تمامی سیستم عامل ها پسوند فایل های دفترچه تلفن گوشی .vcf هستند ؟
آیا برای هر یک عدد شماره همراه باید یک فایل .vcf بسازم ؟

ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این باره دارید در اختیارم بگذارید. (چه از کدهای php و چه در مورد گوشی )
tnx

soroush.r70
یک شنبه 16 آذر 1393, 19:45 عصر
کسی نیست به این تاپیک جواب بده . ترفند جالبی برای تبلیغات میشه . خیلی خوبه.
آقای قربانی اگر هم به نتیجه رسیدید اینجا قرار بدید.
Mohammadsgh
یک شنبه 16 آذر 1393, 22:01 عصر
این پرسشتون رو تو بخش اندروید بپرسید بهتون پاسخ میدن

arta.nasiri
یک شنبه 16 آذر 1393, 22:58 عصر
این گوشی اندروید چه مقدار می تونه شماره همراه در خودش جای بده ؟ (مثلا S5 سامسونگ)

تا اونجا که من میدونم ۱۰۰۰۰ تا بیشتر اجازه نمیده اونم بخاطر gmail sync هستش. ولی اگه از custom rom ها استفاده کنید معمولا این محدودیت رو ندارن. واسه اینکه مطمئن بشید تو این سایت http://forum.xda-developers.com/ سوالتون رو مطرح کنید.

من چه اطلاعاتی رو باید در فایل .vcf ذخیره کنم ؟ به چه صورت ؟

از این لینک استفاده کنید http://en.wikipedia.org/wiki/VCard

آیا در تمامی سیستم عامل ها پسوند فایل های دفترچه تلفن گوشی .vcf هستند ؟

اکثر سیستم عامل های معروف مثل android, ios و windows phone از vCard پشتیبانی میکنند.

آیا برای هر یک عدد شماره همراه باید یک فایل .vcf بسازم ؟

خیر اگه از contacts list گوشیتون export بگیرید هم میتونید ساختارش رو متوجه بشید هم اینکه میبینید که همه لیست تو یک فایل ذخیره شده.

رضا قربانی
دوشنبه 17 آذر 1393, 13:09 عصر
تشکر.
در مورد custom rom هایی که گفتید یه توضیحی می دید . کارش و نحوه پیاده سازیش .

بازم اگر کسی اطلاعاتی در این باره داره در اختیار ما بذارم ، ممنون میشیم

arta.nasiri
دوشنبه 17 آذر 1393, 13:46 عصر
تشکر.
در مورد custom rom هایی که گفتید یه توضیحی می دید . کارش و نحوه پیاده سازیش .

سلام.
اکثر شرکتهای تولید کننده گوشی یا بهتره بگم ۹۹.۹۹٪ اونا هر کردم rom اختصاصی خودشون رو دارند (تقریبا میشه گفت شبیه لینوکس که توزیع های مختلفی داره) و اجازه دسترسی به صورت root به سیستم عامل رو نمیدن و همچنین شما سیستم عامل گوشیتون رو زمانی آپدیت میکنید که اون شرکت آپدیتی ارائه داده باشه و معمولا با این محدودیت ها نمیشه از همه امکانات سیستم عامل و بعضی از app ها که نیازمند دسترسی root هستند استفاده کرد. حالا در مورد سوال شما که گفتید آیا محدودیتی واسه contacts list وجود داره یا نه!!؟! اگه محدودیتی هم وجود داشته باشه دلیلش همین official rom هستش که شرکتها طبق سیاستهای خودشون محدودیت اعمال میکنند.
ولی از طرفی custom rom هایی تو بازار موجود هستن که این محدودیت ها رو برداشتن حتی اجازه استفاده 100% از cpu رو هم میدن و میشه کنترل بیشتری روی سخت افزار گوشی داشت و مهمتر از اون میشه خیلی از app ها رو که نیازمند دسترسی root هستند رو نصب و استفاده کرد. تو اون سایتی که دادم میتونید لیست custom rom های ارائه شده را ببینید و همونجا راهنمای نصب هم دارن.

البته هر rom ای ویژگی های خودشو داره که شما میتونید با تحقیق با rom مورد نظرتون برسید.

بعضی از گوشی ها واسه root شدن نیازمند سخت افزار خاصی هستن که تو همه موبایل فروشی ها هست و انجام میدن ولی معمولا گوشی های جدید دیگه نیازی به این سخت افزار ندارن و شما به راحتی میتونید اینکار رو تو خونه انجام بدید. نکته ای که اینجا وجود داره با اینکار گارانتی گوشی شما باطل میشه و در صورتی که اینکار رو درست انجام ندید گوشیتون بلااستفاده شده و اصطلاحا میگن گوشی یه تکه آجر شده :لبخند: (دلیلشم قطع ناگهانی برق، یا انتخاب نادرست rom و recovery و .. هستش)

MMSHFE
دوشنبه 17 آذر 1393, 14:15 عصر
چند وقت پیش برای یکی از اقوام نیاز شد یک برنامه بنویسم که پیش شماره رو بگیره و در دسته های 10 هزار تایی توی فایلهای vcf. ذخیره کنه. اینم سورسش که میتونید برحسب نیاز تغییر بدین:

set_time_limit(0);
$prefix = '+98917';
for($i = 0; $i <= 999; $i++) {
$numI = $i;
while(strlen($numI) < 3) {
$numI = '0' . $numI;
}
if($fp = fopen('vcards/' . $prefix . $numI . '.vcf', 'w')) {
for($j = 0; $j <= 9999; $j++) {
$numJ = $j;
while(strlen($numJ) < 4) {
$numJ = '0' . $numJ;
}
fwrite($fp, 'BEGIN:VCARD' . PHP_EOL);
fwrite($fp, 'VERSION:3.0' . PHP_EOL);
fwrite($fp, 'FN:' . $prefix . $numI . $numJ . PHP_EOL);
fwrite($fp, 'TEL;TYPE=WORK,VOICE:' . $prefix . $numI . $numJ . PHP_EOL);
fwrite($fp, 'TEL;TYPE=HOME,VOICE:' . $prefix . $numI . $numJ . PHP_EOL);
fwrite($fp, 'REV:' . date('Y-m-d') . 'T' . date('H:i:s') . PHP_EOL);
fwrite($fp, 'END:VCARD' . PHP_EOL);
}
fclose($fp);
}
}
برنامه خیلی ساده نوشته شده کافیه یک پوشه vcards کنارش بسازین و مجوز نوشتن رو بدین (توی ویندوز لازم نیست) و بعد پیش شماره رو در خط دوم مشخص کنید تا براتون همه شماره های ممکن رو بسازه. درصورت نیاز میتونید برنامه رو طوری تغییر بدین که شماره ها رو از فایل ورودی یا آرایه بخونه. برای اینکه بدونید سایر اطلاعات رو چطور میشه به فایل vcf. اضافه کرد هم کافیه یک شماره رو بصورت vcf. بسازین و توی ویندوز روش دوبار کلیک کنید و تغییرات دلخواه رو داخلش ایجاد کنید و OK رو بزنید و بعد فایل جدید رو با ++Notepad بررسی کنید. البته حواستون باشه فایلی که اسکریپت فوق میسازه (بدون تغییردادن) باز نکنید چون 10 هزار تا شماره داخلشه و تا بخواین ببندینش کلی اذیت میشین :چشمک:

MMSHFE
دوشنبه 17 آذر 1393, 14:20 عصر
لطفاً مباحث غیر مرتبط به PHP رو توی پیام خصوصی پیگیری کنید.