PDA

View Full Version : سوال در مورد برنامه نویسی

lexical_error
یک شنبه 16 آذر 1393, 11:26 صبح
سلام دوستان
من تقریبا دو سالی هست که تو زمینه برنامه نویسی فعالیت میکنم منتها تا بحال پروژه خاصی انجام ندادم و جایی هم برای کار مشغول نشدم کارام بیشتر جنبه آموزشی داشته به خاطر همین هردفعه روی یه موضوع مطالعه کردم و روی یه موضوع خاص متمرکز نشدم. همین موضوع هم سبب شد چندجایی که برای کار رفتم نتونستم به طور قاطع بگم که مثلا فلان زبان برنامه نویسی رو خوب بلدم با اینکه میدونستم اگر کار رو شروع کنم از پسش بر میام. و خب جایی هم که برای کار میری کسی رو میخوان که مسلط به یک چیز باشه تا اینکه از هرچیزی در یه حدی بدونه!
الان تقریبا یک ماهی هست که فقط دارم روی C# وقت میذارم و منبعی هم که استفاده میکنم Microsoft Visual C# 2010 Step by Step هست . به جرات میتونم میگم الان نصف بیشتر این کتاب رو خوندم و کاملا هم متوجه شدم چون مفاهیم پایه ای رو بلدم، مشکلی که دارم اینه که به مراتب که جلو میرم یکسری نکات رو از قسمتهای قبل فراموش میکنم که فکر میکنم طبیعی هم باشه منتها اعصابم رو خورد کرده این موضوع
از دوستانی که تجربه دارند خواهش میکنم بگن که برای شروع کار برنامه نویسی (کار برای یه شرکت یا سازمان) چه کار باید کرد؟ آیا لازم هست که همه چیز رو بلد بود و جلو رفت یا اینکه باید وارد کار شد و در حین کار به حل مشکلات پرداخت؟؟

از مدیران محترم تقاضا میکنم اگر موضوع نامربوط هم هست پاک نکنند تاپیک رو تا لااقل چند نفری جواب بدن من متوجه بشم که شرایط چطور هست ، 2 سال سردرگمی واقعا خستم کرده...
ممنون

مجید آرتا
شنبه 29 آذر 1393, 09:47 صبح
سلام
خوبه پس بنده فکر کردم فقط خودم همچین مشکلی دارم :قهقهه:
بله دوست عزیز بنده هم دقیقا همین مشکلو دارم و هی از یک زبان به زبان دیگه کوچ می کنم.همهی مباحث یک زبان رو یاد می گیریم و بعئ از یک مدت ولش میکنم به امان خدا.
VB6
C#.Net
Python
VsC++ And Code Blocks
Java
Android
از همه یک تجربه داشتم ولی اینکه به کد نویسیش ادامه بدم نه!
و هیچ برنامه خاصی هم به ذهنم نمیاد که نساخته باشند تا دست به کار بشم
و از اساتید عزیز استدعای اینو داریم تا نظرات سازندشونو در حق ما عنایت کنند

دانشجو نرم افزار
جمعه 12 دی 1393, 16:37 عصر
salam,bebakhshid ye soal dashtam dar morede barnameneVC sheygaraE

mafhoume tavabe "set" , "get" chie??

mamnoon misham agar pasokh bedid.