PDA

View Full Version : سوال در مورد ویرایش اسکریپت

Tarragon
یک شنبه 16 آذر 1393, 16:44 عصر
با سلام
من اخیرا اسکریپتی از یک شرکت ایرانی بصورت انکد شده خریدم.
با توجه با مشکلات بسیار زیاد اسکریپت می خوام خودم مشکلاتش رو برطرف کنم و در سایت خودم استفاده کنم یعنی
پشتیبانی درست و حسابی هم نداره.
حالا می خوام بدونم اگر ویرایش کنم اون شخص می تونه از دست من شکایت کنه؟
این قوانینش هست :

شرایط و قوانین استفاده از خدمات ***
۱- متن کپی رایت زیر در تمام قسمتهای بسته نرم افزاری از جمله فروشگاه ها، پنل همکاران، پنل مدیریت سیستم و سایر بخش ها الزامی بوده و در صورت حذف این متن ، نرم افزار بصورت اتوماتیک یک پیغام خطا برای شما به نمایش خواهد گذاشت که این پیغام بصورت همزمان در سیستم ما نیز به نمایش درخواهد آمد. همچنین در صورت تکرار حذف نشان کپی رایت سیستم، فرد متخلف از پشتیبانی رایگان ما محروم شده و قادر به دریافت بسته های بروز رسانی رایگان و غیر رایگان ما نخواهد بود!
2- قرارگیری نماد *** به شکل یک آیکون کوچک به عنوان تضمین لایسنس شما در فوتر قالب همکاری در فروش الزامی می باشد. با کلیک بر روی این آیکون توسط کاربر، یک صفحه پاپ آپ کوچک باز خواهد شد تا نام صاحب امتیاز سیستم و تاییدیه اورجینال/عدم اورجینال بودن سیستم را از سایت رسمی ما به کاربر نشان دهد. وجود این نماد در باقی صفحات سیستم الزامی نیست و قرارداده نمی شود.
۳- تهیه فضای وب (هاست) و دیگر مسائل مرتبط با این موضوع از جمله مدیریت و تنظیمات هاست بر عهده خریدار و مدیریت سرور وی می باشد و شرکت تجارت الکترونیک جهان سیستم ایرانیان هیچ مسئولیتی در این زمینه نمی پذیرد.
۴- این سیستم در شورای عالی انفورماتیک ایران ثبت شده و هرگونه تغییر در هسته نرم افزار و الگو برداری از آن مطابق با قوانین جاری کشور، تخلف محسوب شده و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
۵- پشتیبانی فنی شامل بروزرسانی های فنی/ امنیتی در سال اول رایگان بوده و برای سال های بعدی در صورت تمایل برای تمدید ۲۵ % مبلغ روز نسخه مورد نظر اخذ خواهد شد.
۶- این شرکت حق هرگونه اصلاح و تغییر در این متن و همچنین اضافه نمودن بخشهای حفظ نشان تولید کننده در محصول خود را حفظ نموده و هر زمان درآینده می تواند کاربران خود را برای بروز رسانی این ویژگی ها فراخوانی نماید. کاربران این بسته نرم افزاری موظف هستند همواره از جدیدترین اخبار و اطلاعیه های این شرکت که در وب سایت رسمی آن درج خواهد شد از طریق پیگیری مداوم آگاه شوند.
۷- طراحی قالب اختصاصی، پیاده سازی بر روی سیستم و موارد مرتبط با قالب به صورت کامل به عهده خریدار می باشد و مجموعه *** مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.
۸- اختصاصی سازی سیستم با هزینه جداگانه و در صورت آزاد بودن زمان تیم پشتیبانی قابل پیاده سازی می باشد و این مورد با پشتیبانی فنی سیستم یکسان نیست.
۹- تنها راه پشتیبانی مجموعه ایمیل های رسمی اعلام شده می‌باشد، و به هیچ عنوان پشتیبانی از یاهو مسنجر، اس ام اس و تلفن انجام نمی گیرد.
۱۰- رعایت اخلاق حرفه ای میان مسئولین *** و همچنین خریدار الزامی می باشد و در صورت استفاده از کلمات و جملات دور از شئونات و عدم رعایت اخلاق بدون اطلاع قبلی خریدار از پشتیبانی محروم خواهد شد.
۱۱- سفارش خرید یا بروزرسانی سیستم قبلی *** به این سیستم توسط هر مشتری، به معنی قبول این توافق نامه تلقی شده و کاربران پس از خرید نمی توانند مدعی عدم اطلاع از این شرایط و برگشت وجه باشند. لذا کاربران موظف به مطالعه دقیق و رعایت مفاد آن هستند.

ممنون می شم کامل راهنمایی کنید.

engmmrj
یک شنبه 16 آذر 1393, 19:27 عصر
از شرکتی که خریدی سوال کن.

Tarragon
یک شنبه 16 آذر 1393, 20:02 عصر
خب گفتند نه.
اما وقتی تو قوانین نباشه نمی تونند کاری بکنند. سوال منم دقیقا همینه.

H:Shojaei
یک شنبه 16 آذر 1393, 22:17 عصر
خودش گفته دیگه:

۴- این سیستم در شورای عالی انفورماتیک ایران ثبت شده و هرگونه تغییر در هسته نرم افزار و الگو برداری از آن مطابق با قوانین جاری کشور، تخلف محسوب شده و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

Tarragon
دوشنبه 17 آذر 1393, 05:12 صبح
خب مسئله منم همینه دیگه.
تغییر در هسته معناش چیه؟
دو سه تا فایل جزئی ویرایش کنیم هم جزو هسته محسوب می شه؟
اضافه کردن فایل چی؟ یه فایل اضافه کنیم می تونند شکایت کنند؟

engmmrj
دوشنبه 17 آذر 1393, 07:52 صبح
اینجا ایرانه ! کاری نمی تونن بکنن برو ادیت کن خیالتم راحت .

Tarragon
دوشنبه 17 آذر 1393, 14:48 عصر
کسی تجربه اش رو داره؟ بعدا با شکایت به جایی نرسیدن؟ احتمالا شرکت رو ثبت کردن و وقتی هم که ثبت کرده باشند می تونند شکایت کنند! بهرحال پلیس فتا پیگیری می کنه. دوستان با تجربه دیگه راهنمایی کنید.

php_zone
دوشنبه 17 آذر 1393, 15:11 عصر
اگر نرم افزار خارجی بود میتونست دیتا سنتر شما رو مجبور کنه که سایت ات رو جمع آوری کنه !
ولی ایرانیها رو بعید میدونم .....
میتونی بزنی زیرش و بگی من خبر نداشتم !
:لبخند:

Tarragon
دوشنبه 17 آذر 1393, 17:35 عصر
می خوایم کاملا قانونی باشه کسی از راه کاملا قانونیش خبر نداره؟ الان ما یه اسکریپت خریدیدم که نه خودش وقت کامل کردنشو داره نه به ما اجازشو می ده! راه حل بدید لطفا.

H:Shojaei
دوشنبه 17 آذر 1393, 22:43 عصر
رئیس شرکته رو پبدا کنبد با اون منطقی صحبت کنید راه دیگه دور زدنشه دیگه راهی نمیمونه هر راهی هم باشه تهش همین دور زدن میشه...

us1234
دوشنبه 17 آذر 1393, 23:00 عصر
می خوایم کاملا قانونی باشه کسی از راه کاملا قانونیش خبر نداره؟ الان ما یه اسکریپت خریدیدم که نه خودش وقت کامل کردنشو داره نه به ما اجازشو می ده! راه حل بدید لطفا.

موقع خرید از لحاظ پشتیبانی شرایط چی بود ؟
قول دادن همیشه پشتیبانی می کنن ؟
یا همین شرایط فعلی که الان برای شما مشکل شده قبل از خرید هم بود ؟

کلا 1 طرفه نباید قاضی شد .
به نظر من شما تصمیم خودت را گرفتی و اینجا فقط دنبال پیشنهاد مثبت هستید . دنبال دوستانی که به شما پیشنهاد نقض کپی رایت بدهند و اون یکم دودلی شما را هم برطرف کنند . ولی همیشه تو کار باید خدا را در نظر گرفت قانون و کپی و ... همش به خودت بستگی داره .
می تونی دیکد کنی برای 100 نفر دیگه هم نصب کنی و آب از آب تکون نخوره . همش به خودت بستگی داره !

Tarragon
سه شنبه 18 آذر 1393, 06:26 صبح
سلام
ممنون.
شرایط پشتیبانی اینه که تا بهمن مارو پشتیبانی کنند اما مهر به ما گفتند پشتیبانی تمومه و 400 هزارتومان باید هزینه پشتیبانی بدیم!!!!
فقط من این مشکل رو ندارم. همه افرادی که این سیستم رو خریدند از پشتیبانی ناراضی هستند.
من قصد فروشش رو ندارم فقط و فقط روی سایت خودم ازش استفاده می کنم و به هیچ عنوان قصد فروش ندارم.

اینجا هم دنبال اینم که دقیقا از قوانین کپی رایت ایران با خبر بشم.

us1234
سه شنبه 18 آذر 1393, 10:01 صبح
سلام
ممنون.
شرایط پشتیبانی اینه که تا بهمن مارو پشتیبانی کنند اما مهر به ما گفتند پشتیبانی تمومه و 400 هزارتومان باید هزینه پشتیبانی بدیم!!!!
فقط من این مشکل رو ندارم. همه افرادی که این سیستم رو خریدند از پشتیبانی ناراضی هستند.
من قصد فروشش رو ندارم فقط و فقط روی سایت خودم ازش استفاده می کنم و به هیچ عنوان قصد فروش ندارم.

اینجا هم دنبال اینم که دقیقا از قوانین کپی رایت ایران با خبر بشم.

دوست من
طبق چند خطی که نوشتید متوجه شدم که اول کار شرایط برای شما کامل شرح داده شده بوده .
الان هم مهلت پشتیبانی تمام شده و شما یا باید مبلغ را پرداخت کنید یا یک عمل غیر قانونی انجام دهید .

قبول کردن قوانین مانند بستن قرارداد است و شما قبل از خرید اختیار کامل داشتید و در صحت عقل و جسم اقدام به خرید کردد .
الان هر عملی بجز اون قرارداد انجام بدید یعنی دارید قرارداد را وسخ می کنید . احتمالا شرایط فسخ قرارداد هم اول کار بررسی شده است و مطابق آن به شما برخورد میشود . اینکه کار به شکایت و ... برسه بستگی به مدیر عامل شرکت داره.

در خصوص دلایلی که دارید هم باید عرض کنم ، از هر خطا کاری سوال کنید چرا این کار را انجام می دهید کلی دلیل میاره که حداقل خودش را می تونه قانع کنه که عملش باید انجام شود .
دلیل اینکه پشتیبانی خوب نیست ، همه ناراضی اند و ... دقیقا مثل دلیل تنگ دستی و فقر و بیکاری برای دزد است .

امیدوارم جسارتی در گفتار من نباشد ولی خودتون برنامه نویس هستید برنامه نویس هم که نباشید به سن قانونی رسید جالب نیست برای کاری که خوب و بدش مثل شب و روز مشخص است تاپیک بزنید و سوال کنید .

روزگار خوش

-- ادیت
ببخشید این قسمت که گفتید پشتبانی تا بهمن بوده را دقیقا مطالعه نکردم و فکر کردم تا مهر بوده .

در این صورت شما باید شکایت کنید .
یک شکایت نامه تنظیم کنید و به دادگاه مراجعه کنید .

هر کاری راه دارد .