PDA

View Full Version : سوال: سطح دسترسی

baran.f.a
دوشنبه 17 آذر 1393, 11:15 صبح
سلام من می خوام سطح دسترسی به صفحاتمو برای کاربران مختلف تغییر بدم تو سایتهای مختلف از جمله همین سایت پایه و اساس کاری که باید انجام بدمو فهمیدم ولی من می خوام کاربر خاصم به یه صفحه از منو دسترسی داشته باشه و اونو ببینه ولی بقیه اون لینکو نبینن . لطفا کمکم کنید .
126386

تمام صفحاتم این منو رو دارن ولی من می خوام فقط یه کاربر لینک صفحه ی تغییر وضعیتو ببینه . من مبتدیم ببخشید که نتونستم منظورمو تخصصی تر بگم . خیلی مهمه لطفا کمکم کنید .​

hamedarian2009
دوشنبه 17 آذر 1393, 11:26 صبح
سلام.
اول نوع کاربراتون رو مشخص کنید نهایتا مثلا شما 2 یا 3 نوع میخوایین کاربر داشته باشین توی جدول کاربران کافیه یه فیلد داشته باشین که داخلش نوع کاربرتون رو ذخیره کنید مثلا type یکی باشه admin یا user حالا کافیه موقع لاگین کردن کاربر نوعش رو داخل سشن بریزین و موقع نمایش منو اون لینک رو داخل شرط بزارین مثلا اینجوری

if($_SESSION['user_type'] == 'admin'){
echo '<li><a href="#">تغییر وضعیت</a></li>';
}

baran.f.a
دوشنبه 17 آذر 1393, 12:14 عصر
سلام.
اول نوع کاربراتون رو مشخص کنید نهایتا مثلا شما 2 یا 3 نوع میخوایین کاربر داشته باشین توی جدول کاربران کافیه یه فیلد داشته باشین که داخلش نوع کاربرتون رو ذخیره کنید مثلا type یکی باشه admin یا user حالا کافیه موقع لاگین کردن کاربر نوعش رو داخل سشن بریزین و موقع نمایش منو اون لینک رو داخل شرط بزارین مثلا اینجوری

if($_SESSION['user_type'] == 'admin'){
echo '<li><a href="#">تغییر وضعیت</a></li>';
}

واقعا ممنونم مشکلم حل شد .