PDA

View Full Version : نگهداری سابقه قیمت ها در سایت

maryamsaedi91
سه شنبه 18 آذر 1393, 17:02 عصر
سلام دوستان
من میخوام سابقه ایی از تغییرات قیمت محصولات درون سایتم رو داشته باشم
به نظر شما چجوری باید اینکار رو انجام بدم خب من یه جدول میخوام با قیمت و تاریخ و ای دی اون محصول درسته؟
بعدم وقتی جایی که مدیر میره و قیمت ها رو تغییر میده چجوری اون قیمت قبلی رو تو دتیابیس ذخیره کنم
نمیدونم متوجه شدید یا نه من میخوام تو سایتم زیر قیمت اصلی الان ، قیمت قبلی از دستگاه نیز آورده شود
چجوری ذخیره کنم و بعد چجوری اونو واکشی کنم و با توجه به تاریخ؟

saeed410
سه شنبه 18 آذر 1393, 18:23 عصر
یک جدول میتونی درست کنی که قیمتهای قبلی رو داخلش ذخیره کنه. شناسه محصول ، قیمت محصول، میتونی یک فیلد هم به عنوان ترتیب قیمت داشته باشی که بگی این چندمین قیمته. یا اینکه بر اساس همون تاریخ عمل کنی.

maryamsaedi91
چهارشنبه 19 آذر 1393, 10:00 صبح
یک جدول میتونی درست کنی که قیمتهای قبلی رو داخلش ذخیره کنه. شناسه محصول ، قیمت محصول، میتونی یک فیلد هم به عنوان ترتیب قیمت داشته باشی که بگی این چندمین قیمته. یا اینکه بر اساس همون تاریخ عمل کنی.

ممنون از شما
خب من الان مشکل اصلیم اینه که نمیدونم چجوری قیمت قبل رو دخیره کنم و بعد چجوری واکشی کنم
یعنی اختلاف تاریخ رو چجوری حساب کنم و بفهمم اون قیمت روز قبل این دستگاهه

saeed410
چهارشنبه 19 آذر 1393, 10:12 صبح
با مرتب سازی بر اساس تاریخ. گفتم یک کار دیگه هم که میتونی بکنی اینه که بجای تاریخ ، یک فیلد دیگه تعریف کنی که مشخص کنه چندمین قیمت قبلیه اسم این فیلد باشه PH.اولین قیمت شمارش یک باشه تا آخرین قیمت قبلی. زمانی که مدیر میخواد قیمت حاضر رو تغییر بده ، شما بزرگترین PH مربوط به این محصول رو واکشی میکنی. قیمت حاضر که هنوز تغییر پیدا نکرده ، باید بره تو جدول قیمتهای قبلی با PH+1 . واسه واکشی هم همینطور یک مرتب سازی داریم. حالا میتونی تاریخ رو هم ذخیره کنی ولی اینجا زیاد روش تکیه نداری و فقط تاریخ بایگانی شدن رو مشخص میکنه.

maryamsaedi91
چهارشنبه 19 آذر 1393, 15:18 عصر
با مرتب سازی بر اساس تاریخ. گفتم یک کار دیگه هم که میتونی بکنی اینه که بجای تاریخ ، یک فیلد دیگه تعریف کنی که مشخص کنه چندمین قیمت قبلیه اسم این فیلد باشه PH.اولین قیمت شمارش یک باشه تا آخرین قیمت قبلی. زمانی که مدیر میخواد قیمت حاضر رو تغییر بده ، شما بزرگترین PH مربوط به این محصول رو واکشی میکنی. قیمت حاضر که هنوز تغییر پیدا نکرده ، باید بره تو جدول قیمتهای قبلی با PH+1 . واسه واکشی هم همینطور یک مرتب سازی داریم. حالا میتونی تاریخ رو هم ذخیره کنی ولی اینجا زیاد روش تکیه نداری و فقط تاریخ بایگانی شدن رو مشخص میکنه.

مرسی از شما دوست گرامی قسمت درج در دیتابیس رو درست کردم با همون PH و تاریخ ایشالا دیگه کار واکشی به همین صورت انجام میدم دیگه فک نکنم کاری داشته باشه
ممنون از اینکه راهنماییم کردید یه دنیا ممنون
فقط یچیزی من می تونم از همین روش استفاده کنم و یه نمودار تغییرات قیمت در داخل هر محصول درست کنم تو این زمینه اطلاعاتی دارید ک چظور میشه نمودار درست کرد؟
بازم ممنون

saeed410
چهارشنبه 19 آذر 1393, 17:26 عصر
سلام. بله میتونید.چرا که نه. فقط باید قیمت های قبلی رو موقه واکشی بر اساس PH مرتب سازی کنید.

maryamsaedi91
چهارشنبه 19 آذر 1393, 22:21 عصر
سلام. بله میتونید.چرا که نه. فقط باید قیمت های قبلی رو موقه واکشی بر اساس PH مرتب سازی کنید.

مرسی از شما
خب این درست چجوری یه نمودارش کنم مثه مثلا سایت دی جی کالا ؟

saeed410
چهارشنبه 19 آذر 1393, 22:48 عصر
با کنترل Chart