PDA

View Full Version : سوال: انجام واکنش در وب بروس

hackershz
چهارشنبه 19 آذر 1393, 18:54 عصر
با سلام و خسته نباشید

بنده قصد برنامه نویسی در ضمینه نت دارم و تا حدودی با کامپونت وب بروس آشنا هستم

سوال بنده اینه :

چه جوری به وب بروس دستور بدیم مثلا وقتی یک فرم رو پر کرد و روی دکمه کلیک کرد مثلا بره سراغ سایت بعدی

یا مثلا ما میایم یه اسپمر بلاگفا مینویسیم وقتی نظر رو ارسال کرد چه جوری بهش دستور بدیم که خودش متوجه بشه و بره وبلاگ بعدی ؟

لطفا به صورت کامل من رو راهنمایی کنید

متشکرم

meys34
چهارشنبه 19 آذر 1393, 19:45 عصر
توی قسمت WebBrowser1_DocumentComplete باید بگردی دنبال پیغامی مبنی بر ارسال شدن اطلاعات...
مثلا دنبال کلمه "Ok" یا "اطلاعات ارسال شد" بگردی ...

Private Sub WebBrowser1_DocumentComplete(ByVal pDisp As Object, URL As Variant)
If InStr(1, WebBrowser1.Document.body, "ok", vbTextCompare) Then MsgBox "Information Successfully Submitted"
End Sub

hackershz
چهارشنبه 19 آذر 1393, 20:59 عصر
توی قسمت WebBrowser1_DocumentComplete باید بگردی دنبال پیغامی مبنی بر ارسال شدن اطلاعات...
مثلا دنبال کلمه "Ok" یا "اطلاعات ارسال شد" بگردی ...

Private Sub WebBrowser1_DocumentComplete(ByVal pDisp As Object, URL As Variant)
If InStr(1, WebBrowser1.Document.body, "ok", vbTextCompare) Then MsgBox "Information Successfully Submitted"
End Sub

توی صفحه ای که من اطلاعات رو میفرستم اولا هیچ کلمه ای رو پیدا نمیکنه قبلا تو این زمينه برنامه نوشته بودم اما این سایت اصلا پیدا نمیکنه یه کلمه بیشتر نیست اونم نوشته گیرنده : اینو که میزنم توی برنامه سرچ کنه پیدا نمیکنه

میخوام بر اساس تکست باکسی که توی صفحه وجود داره مثلا یه تکست باکس توی صفحه به اسم txtname بفهمه وارد صفحه ای شده که باید txtname رو پر کنه از اطلاعاتی که توی برنامه دارم

- متاسفانه عنوان صفحه و آدرس متغییر است و هر سری یک عنوان و یک آدرس ساخته میشه و نمیتوان از آن راه هم اقدام کرد

لطفا راهنمایی بفرمایید

meys34
پنج شنبه 20 آذر 1393, 17:10 عصر
اگر این نشد

Private Sub WebBrowser1_NavigateComplete2(ByVal pDisp As Object, URL As Variant)
On Error Resume Next
If WebBrowser1.Document.getElementById("txtname") Is Nothing Then MsgBox "New Page"
End Sub

آدرس سایتو بدید ببینیم چه خبره...

hackershz
جمعه 21 آذر 1393, 12:53 عصر
داداش این کدی که شما زحمتشو کشیدی در اصل برای اینکه یه تکست باکس تو اون صفحه نباشه

من میخوام وقتی وارد سایت بلاگفا شد تکست یوزر نیم که ای دیش اینه uid برنامه سرچ کنه اگه این ایدی وجود داشت بگه این ایدی هست توی صفحه

با تشکر

meys34
جمعه 21 آذر 1393, 13:20 عصر
Private Sub Form_Load()
WebBrowser1.Silent = True
WebBrowser1.Navigate "blogfa.com"
End Sub

Private Sub WebBrowser1_NavigateComplete2(ByVal pDisp As Object, URL As Variant)
On Error Resume Next
If WebBrowser1.Document.getElementsByName("uid")(0) Then MsgBox "New Page"
End Sub

hackershz
جمعه 21 آذر 1393, 21:42 عصر
با تشکر از شما و زحمات شما

اما متاسفانه هر چیزی که وارد میکنم توی برنامه به جای ایدی نامبر تکست برنامه پیغام میده uid

فقط کافیه برای تست ایدی تکست رو عوض کنید به هر چیزی ه دوست دارید و توی صفحه وجود نداره مثلا asdasdasdasdxcvzxc برنامه دوباره پیغام میده و میگه چنین فیلدی داخل برنامه است

با تشکر

meys34
شنبه 22 آذر 1393, 09:51 صبح
سلام hackershz جان

امتحان کردم ولی پیغام نداد... به هر حال کدش درست نبود این یکی اصولی تر هست....

Private Sub Form_Load()
WebBrowser1.Silent = True
WebBrowser1.Navigate "blogfa.com"
End Sub

If WebBrowser1.Document.getElementsByName( "uid" ).length > 0 Then MsgBox "New Page"
End Sub