PDA

View Full Version : کدام زبان برنامه نویسی را به طور حرفه ای دنبال کنم ؟

elham75
پنج شنبه 20 آذر 1393, 10:55 صبح
سلام من میخوام یک زبان برنامه نویسی رو به طور کاملا حرفه ای و کامل یاد بگیرم تا بتونه نیاز های خودم که دانشجوی کامپیوتر هستم رو پاسخ بده و در بازار کار هم به دردم بخوره.
خودم علاقه ی زیادی به یادگیری C++‎ دارم و 5 فصل اول کتاب دایتل رو کامل یاد گرفتم(تا اشاره گرها) اما ابهامی که برای من وجود داره اینه که شاید قدرت C++‎ نسبت به C#‎ کمتر باشه چون من محیطی که در C#‎ فرم داره رو دیدم و در C++‎ چنین چیزی ندیدم و در آگهی های استخدام هم بیشتر نام C#‎ به چشم میخوره
C#‎ رو هم تا بخش های مقدماتی کلاس ها یاد گرفتم
در آینده میخوام اندروید هم کار کنم و همچنین تا حدی PHP هم یاد گرفتم برای طراحی سایت
از قدرت جاوا هم زیاد شنیدم
لطفا کمکم کنید تا بتونم مسیرمو درست انتخاب کنم
ممنون :بوس::بوس:

pswin.pooya
پنج شنبه 20 آذر 1393, 11:17 صبح
خودم علاقه ی زیادی به یادگیری C++‎‎‎‎‎ دارم و 5 فصل اول کتاب دایتل رو کامل یاد گرفتم(تا اشاره گرها) اما ابهامی که برای من وجود داره اینه که شاید قدرت C++‎‎‎‎‎ نسبت به C#‎‎‎‎‎ کمتر باشه چون من محیطی که در C#‎‎‎‎‎ فرم داره رو دیدم و در C++‎‎‎‎‎ چنین چیزی ندیدم و در آگهی های استخدام هم بیشتر نام C#‎‎‎‎‎ به چشم میخوره
C#‎‎‎‎‎ رو هم تا بخش های مقدماتی کلاس ها یاد گرفتم

C++‎‎‎ یک زبون هست و کتابخونه های کنارش این موارد رو فراهم میکنن. اتفاقا امکانات C#‎‎‎ در مقایل C++‎‎‎ چیزی بیشتر از یک شوخی نیست. امروزه اگه تمام برنامه های AAA دنیا با C++‎‎‎ ننوشته نشده باشه می تونید مطمئن باشید که 99 درصد اونها رو شامل میشه. از جمله فریم ورک های UI قوی برای سی پلاس پلاس میشه به Qt . MFC و GTK اشاره کرد که البته Qt از همه کاملتره.

برنامه هایی مثل آفیس، 3D Max و مایا گرفته تا بازی ها همه با این زبان نوشته میشن.

لازمه اضافه کنم که از نظر ساختاری زبان هم C++‎ اگه جلوتر از مابقی زبانها نباشه عقب تر هم نیست. امکانات جدید داخل این زبان مثل move constructor ها هست که من تا حالا داخل زبانهای دیگه ندیدم.

پیام حیاتی
دوشنبه 24 آذر 1393, 09:40 صبح
سلام
مسیر درست انتخاب زبانی هست که بتونید بعد از یادگیری باهاش درآمدزایی کنید ، چند شرکت رو دیدید یا مش شناسید که بخوان براشون برنامه ای مثل 3D-Max یا اصلا یک سیستم عامل طراحی کنید؟!!
با یادگیری C#‎‎‎ علاوه بر طراحی و پیاده سازی برنامه های کاربردی تحت ویندوز می تونید برنامه های وب هم تحت تکنولوژی asp.net با زبان C#‎‎‎ را به سرعت فرا بگیرید و در اونجا هم کسب درآمد داشته باشید.
منکر قدرت C,C++‎‎‎ نیستم بنده هم در ابتدای ورود به دانشگاه C رو پایه قرار دادم ، اما بازار کار چیز دیگریست،زمان رو از دست ندید!!.