PDA

View Full Version : مشکل در اینک access با sql

mohkhosh
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 06:44 صبح
دوستان کمک کنید ...
من یه link table دارم که از یه view تو sql استفاده می کنه و online از تعییرات یه برنامه در بخشهایی از بانک خودم استفاده می کنم.
اسم این جدول لینکی base است. می خواهم وقتی فرم استارت آپ من اجرا می شه این لینک رو چک کنه و اگه ارتباط برقرار شد ( server ایراد نداشت) یه maketable برام اجرا بشه و درصورت درست بودن ارتباط با یه make table از رو همون جدول برام بسازه اگه نه جدول ساخته شده قبلی رو خراب نکنه
لطفا با کد نویسی بهم بگید ... مشکلم بیشتر تو بخش test ارتباطه .... HELP ME

mohkhosh
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 06:23 صبح
دوستان لطفا نظر بدین
من با یه query اول جدول sql رو تست می کنم و اگه error نداد اتوماتیک make table query کار می کنه اگر نه ( یعنی error داد )کار نمی کنه و لی چون این کار رو در on open فرم اولیه گذاشتم load شدن برنامه خیلی طول می کشه .
راه بهتری دارید کمک کنید .

mohkhosh
شنبه 20 خرداد 1385, 16:06 عصر
دوستان کمکی ... مرامی ...
آخه بابا ..

moustafa
شنبه 20 خرداد 1385, 21:40 عصر
من در یه برنامه قیل از بازشدن فرم یه کد گذاشتم که از یکی از جداولم کپی بر میداره با اینکه اطلاعات ان چیزی در حدود 500 الی 600 رکورد بازهم زمانبره .....
توصیه من اینه که در بخش اس کیو ال سرور مطرح کنی تا ببینیم اقای ثباتی وسایر دوستان چه نظری دارند

mohkhosh
دوشنبه 22 خرداد 1385, 08:33 صبح
ممنون آقا مصطفی ...
دوستان بزرگوار دیگه هم اگه راه حل بدن ممنون میشم ...
دستتون درد نکنه

MM_Mofidi
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 02:35 صبح
اگر قصدت از کپی نگهداری دائم نیست از یکquery هم میتوانی استفاده کنی و آن را مثلا در یک record set نگهداری کنی.

mohkhosh
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 06:12 صبح
MM_Mofidi عزیز میشه بیشتر توضیح بدین من با record set زیاد آشنا نیستم .
ممنون نیشم کد نویسی اش رو هم بگذارید .

MM_Mofidi
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 14:56 عصر
البته یک رفرنس به Ado باید لضافه بشه

Dim Rst As New ADODB.Recordset
Dim St As String
St = "SELECT * FROM [Tbl_User_Pass] WHERE (((Tbl_User_Pass.personal_id)=" & UserID & "));" ' creating you special SQL Str
Rst.Open St, CurrentProject.Connection, adOpenDynamic, adLockOptimistic
If (Rst.EOF) Then
'Do Some Thing If no record Avilable
Rst.Close
'dbs.Close
Exit Function
Else
'Do Some Thing If Some Record Avilable
End If