PDA

View Full Version : سوال: آیا Encode کردن Source با وجود این همه Decoder ارزش دارد؟

ali_vavan2009
شنبه 22 آذر 1393, 15:47 عصر
سلام دوستان

همانطور که میدانید خیلی برنامه ها برای Encode کردن Source وجود دارد. مثل Zend Guard و ionCube

همانطور هم که میدانید این برنامه ها رایگان نیستند.

اما خیلی برنامه ها با هزینه های کمتر و یا حتی رایگان Decode می کنند.

به نظر شما آیا هزینه کردن برای این برنامه ها که بعد از مدت کوتاهی Decode می شوند، ارزش دارد؟ چرا؟

ali_vavan2009
شنبه 22 آذر 1393, 21:07 عصر
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟

MMSHFE
شنبه 22 آذر 1393, 21:22 عصر
اگه آخرین نسخه رو قانونی خریداری کنید، معمولاً توی بازه زمانی 6 ماه تا یکسال، دیکدرش موجود نیست. البته من خودم شخصاً اعتقادی به رمزگذاری اسکریپت ندارم چون هم سرعت رو میگیره و هم بجای اینکه ذهنم رو درگیر اینجور مسائل کنم، وقتم رو روی پروژه بعدی میگذارم :چشمک:
اگه خیلی هم به اسکریپت حساس باشم، روی سرور اختصاصی خودم آپلود میکنم.

irpersian20
شنبه 22 آذر 1393, 21:32 عصر
اگه آخرین نسخه رو قانونی خریداری کنید، معمولاً توی بازه زمانی 6 ماه تا یکسال، دیکدرش موجود نیست. البته من خودم شخصاً اعتقادی به رمزگذاری اسکریپت ندارم چون هم سرعت رو میگیره و هم بجای اینکه ذهنم رو درگیر اینجور مسائل کنم، وقتم رو روی پروژه بعدی میگذارم :چشمک:
سلام
امکان داره مقداری توضیح دهید که این کار چگونه انجام میسشه؟

DR.HTML
شنبه 22 آذر 1393, 21:41 عصر
خوب فرض کنید میخواین یه اسکریپت بنویسین و بفروشین هرکسی میتونه ازا ون اسکریپت کپی بگیره نال کنه و مجانی منتشر کنه

MMSHFE
شنبه 22 آذر 1393, 21:47 عصر
خوب ببینید خود Open Source هم لایسنسهای مختلفی داره مثل GPL و GNU و... و مثلاً میتونید برنامه رو با سورس به یک نفر بفروشین و حق تکثیر رو برای خودتون حفظ کنید یا حق تکثیر (برای استفاده خود اون فرد روی سایتهای دیگه) رو بهش بدین ولی حق فروش و استفاده تجاری رو برای خودتون نگه دارین. اگه هیچکدوم از اینها خیالتون رو راحت نمیکنه میتونید اسکریپت رو Encode کنید. ولی من شخصاً برام سورس کد و استفاده مجددش مهم نیست. برنامه هایی که نوشتم، هرجا برن تبلیغ میشن واسه خودم چون اون کسی که اسکریپت رو میفروشه به اندازه من PHP بلد نیست (من اون اسکریپت رو نوشتم) و درنتیجه برای امکانات اضافه بعدی یا پشتیبانی و... دوباره میاد سراغ خودم. زیاد به این چیزا حساس نباشین. ذهن خلاق شما درگیر مسائل پیش پا افتاده ای مثل تکثیر پروژه ای که قبلاً نوشتین نباید باشه. به آینده فکر کنید و پروژه های موفق بعدی.

ali_vavan2009
شنبه 22 آذر 1393, 22:16 عصر
پس با این حساب Encode کردن فایده نداره

و باید از روشهای دیگر از Source حفاظت کرد.

ممنون