PDA

View Full Version : بازی Go To Basket ساخته شده توسط من !

shrekgame
شنبه 22 آذر 1393, 19:41 عصر
سلام چند وقت پیش یعنی خیلی وقت پیش با گیم میکر کار میکردم کلا همه چی رو گذاشتم کنار و بعد یعنی 1.5 ماه پیش با کانستراکت اشنا شدم (به واسطه ی برادرم )دیدم موتور جالبیه از همون اولین روز شروع کردم به ساخت بازی با عنوان Go To Basket
------
موضوع بازی ممکنه تکراری باشه ولی من این مدلیشو ساختم که توپو باید بندازی تو سبد با کمک وسیله ها وسیله های جالبی گذاشتم نظیر فنر یا دینامیت و بادکنک و خیلی چیزای دیگه
تعداد مراحل بازی کمه بازی کمی باگ داره یعنی با کمک باگ ها میشه بازی رو رفت نتونستم درست کنم ولی شما از طریق معمولش برین
خلاصه اولین بازیم بود ببخشید اگر خوشتون نیومد قصد دارم بذارم تو کافه بازار به قیمت ناقابل 750 تومن ! این قیمت معادله با دو سوم چیپس که تو 47 - 48 ثانیه تموم میشه ولی این حداقل اگر هربار یه ربع بشینین پاش 2 روزو طول میکشه
در کل ممنون میشم اگر بخرین
متاسفانه دست تنها بودم و هیچ کس همکاری نکرد باهام من برای اولین بار از فتوشاپ استفاده میکردم یعنی گرافیست داشتیم خیلی بازی خوب و جالبتری میشد ساخت البته تو عکس زیر فقط 1 سری مرحله گذاشتم فقط همون 12 تا نیستا اون قسمت 2 ی بازیه !
اینم لینک تو موبایل میتونین سرچ کنین برو تو سبد
خوشحال میشم بخرین !!!

http://cafebazaar.ir/app/com.crazycow.gtb/?l=fa

http://8pic.ir/images/zfgc5mp5dqptqpf0munq.png

http://8pic.ir/images/tj2bvmnpsfutjjq0wi2h.png

tux-world
شنبه 22 آذر 1393, 19:54 عصر
بازی جالبی به نظر میرسه آفرین. خیلی خوبه. من از این موتور آشنایی ندارم کنجکاو شدم برم در موردش تحقیق بکنم. بازیتون رو میخرم حتما تست کنم. موفق باشید

shrekgame
شنبه 22 آذر 1393, 20:38 عصر
ممنون دوست عزیز موتور جالبیه دارم 2 - 3 تا دیگه بازی باحاش میسازم

shrekgame
شنبه 22 آذر 1393, 22:26 عصر
هیچ وقت فکر نمیکردم اینقدر حمایت شم واقعا خریدار ها به 10 نفر هم نریسیدن :( بیخیال بازیسازی !

dasssnj
یک شنبه 23 آذر 1393, 05:35 صبح
اگه رایگان بزاری و با استفاده از تبلیغات عدد توی برنامه هات پول در بیاری ، خیلی بیشتر سود می کنی .

حجم بازیت هم اگه کمتر بود بهتر بود

راستی میشه منبع آموزشی و لینک دانلود نسخه کامل اون انجین را بدید ؟

shrekgame
یک شنبه 23 آذر 1393, 10:43 صبح
نمیدونم چطوری باید عدد رو اضافه کنم مگه api خاصی نیست ؟ تو هر موتوری و هر چیزی میشه اضافه کردش ؟ فقط لینکه ؟ تو سایتش رفتم چیزی نفهمیدم میشه توضیح مختصر بدین ؟
اینم لینک http://si2.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF/ منبع اموزشی زیادی نمیخاد خیلی اسونه تو همین سایتی که دادم اموزش های خروجی اندرویدو تنظیم صفحه و اینا هست تو سایت سازندش هم چند تا اموزش برای شروع هست همونا رو بخونین بقیه رو خودتون یاد میگیرین

shrekgame
یک شنبه 23 آذر 1393, 12:39 عصر
اینم یه تریلر از محیط ساخت + گیم پلی
قیمت به 750 کاهش یافت
http://www.aparat.com/v/ytE9d

dasssnj
یک شنبه 23 آذر 1393, 13:16 عصر
نمیدونم چطوری باید عدد رو اضافه کنم مگه api خاصی نیست ؟ تو هر موتوری و هر چیزی میشه اضافه کردش ؟ فقط لینکه ؟ تو سایتش رفتم چیزی نفهمیدم میشه توضیح مختصر بدین ؟
اینم لینک http://si2.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF/ منبع اموزشی زیادی نمیخاد خیلی اسونه تو همین سایتی که دادم اموزش های خروجی اندرویدو تنظیم صفحه و اینا هست تو سایت سازندش هم چند تا اموزش برای شروع هست همونا رو بخونین بقیه رو خودتون یاد میگیرین

تشکر بابت لینک .
من روش استفاده از عدد را نمی دونم . تا حالا از این موتور استفاده نکرده بودم . حتی از عدد هم استفاده نکردم !

hsgpro
یک شنبه 23 آذر 1393, 13:32 عصر
سلام
من قبلاً (چند سال پیش) با این نرم افزار کار کردم اون موقع من یکی از بازی های پوشه Samples خودش رو ویرایش کردم و کلی امکانات اضافه کردم برای استفاده شخصی داشتم.
تا اون جایی که می دونم این نرم افزار به صورت پیش فرض بازی کامپیوتر با خروجی EXE. میسازه شما چطوری بازی اندروید هم باهاش ساختید؟ الان تو نسخه های جدیدش اندروید هم خروجی میده؟
اگه اینطوره خب برای همه سیستم عامل ها بدین بیرون دیگه بعد به نظر منم رایگان کنید و از تبلیغات http://adad.ir استفاده کنید بهتره.چون تو ایران وقتی به بزرگ ترین بازی ها مثل Assassin's Creed پول داده نمیشه انتظار دارید به بازی شما پول بدن؟ حتی اگه 700 تومان هم باشه مشکل مردم ایران هزینه بازی نیست مشکلشون اینه که فقط رایگان می خوان مثلاً اگه اساسین 10 هزار تومان هم بود باز میگفتن وقتی رایگان میشه دانلود کرد برای چی پول بدیم:متفکر:

shrekgame
یک شنبه 23 آذر 1393, 14:27 عصر
اون کانستراکتی که شما کار میکردین نسخه ی کلاسیک بود اون دیگه توسعه داده نمیشه این کانستراکت 2 هست سر تمام پلتفرم ها خروجی میده html5 هم هست یعنی واسه فیسبوک و... هم میشه بازی ساخت
.
نمیشه از عدد استفاده کرد اون برای نرم افزاره تو موتور بازی سازی نمیشه ازش استفاده کرد
من میخام برم سمت بازی های پیچیده برای مارکت اندروید یا اینکه میرم نرم افزار سازی اندروید

dasssnj
یک شنبه 23 آذر 1393, 17:37 عصر
گرافیک بازی هم تقریبا قشنگ بود . فتوشاپو چجوری یاد گرفتید ؟

shrekgame
یک شنبه 23 آذر 1393, 18:49 عصر
ممنون فتوشاپ که بلد نیستم اونا رو با همون مداد کشیدم :لبخند: بعضی ابجکت ها هم از اینور اونور اوردم
نمیدونم orache رو میشناسین یا نه در مورد بازی سازی و این انجین یا انریل سوالی دارین از اون بپرسین هم زمان سر 3 تا بازی و نرم افزار برای اندروید داره کار میکنه :لبخند: جدی میگم !

dalmif
یک شنبه 23 آذر 1393, 19:24 عصر
سلام.
خیلی عالی کار کردید
فقط می خواستم بدونم خیلی کار سختیه؟؟
مثلا توش باید برنامه نویسی باشه که اگه خورد توی تیغ ببازیم و گیم آور بشیم.
درسته؟
یعنی برنامه نویسی جاوا هم داره دیگه؟

shrekgame
یک شنبه 23 آذر 1393, 19:51 عصر
با انجین ساختم با اکلیپس که نساختم :لبخند:
تو بقیه ی انجین ها معمولا باید برنامه نویسی کرد ولی تو این نیازی نیست با اکشن ها میشه این کار رو کرد خیلی راحته راحت ترین موتور 2 بعدی هست همه چی مفهومیه این بازی هم از همون موقع که با انجین اشنا شدم شروع کردم به ساختن
این یه عکسه از همون چیزی که شما گفتین یعنی برخورد با تیغ
یه توضیح ساده دادم
http://s5.picofile.com/file/8157244168/caaaa.PNG

storm_saeed
یک شنبه 23 آذر 1393, 19:57 عصر
متاسفانه مردم ایران از بچگی یاد گرفتن یا بازی رو باید مجانی بگیرن یا دانلود کنن یا با هزار تومان یه بازی مثل gtv رو از بقالی سر کوچشون بخرن . و بازی که پولی باشه رقبت خرید ندارن بخاطر اینکه یاد گرفتن بازی های خوب رو مجانی بگیرن و فکر میکنن با هزار تومان سرشون کلاه میره . حداقل تو ایران بازی پولی منطقی به نظر نمیاد
نمونه بارزش که من همیشه تاسف میخرم بازی shadow blade هست . کلی فروش داشته تو بازارهای خارجی ، کلی نقد های خوب براش اومده بعد تو ایران 2000 نفر خریدن که حالا نظرات بعضی ها هم جالب بود یکی میگف پولم حرومتون یکی میگف شما ها دزدین چون ایرانیا بلد نیستن از این بازیا درست کنن و از این قبیل حرف ها که متاسفانه نشان از بیشعوری این افراد رو داره .

shrekgame
یک شنبه 23 آذر 1393, 20:18 عصر
واقعا حرف حقرو میزنین اخه این قیمت نصف چیپسه تا یک بیستم یه پیتزا که زیر 5 دقیقه تموم میشه یا نصف یک گوجه فرنگی نمیدونم این چه فرهنگیه من که میخام بذارم کنار

storm_saeed
یک شنبه 23 آذر 1393, 20:30 عصر
دولت که کاری برای کپی رایت و اینجور چیزا انجام نداده و نخواهد داد تنها کارش فرهنگ سازیه حالا هرکی به نوعی یکی تو برنامه اش یکی تو سایتش و....

c0mmander
یک شنبه 23 آذر 1393, 21:01 عصر
نمونه بارزش که من همیشه تاسف میخرم بازی shadow blade هست . کلی فروش داشته تو بازارهای خارجی ، کلی نقد های خوب براش اومده بعد تو ایران 2000 نفر خریدن که حالا نظرات بعضی ها هم جالب بود یکی میگف پولم حرومتون یکی میگف شما ها دزدین چون ایرانیا بلد نیستن از این بازیا درست کنن و از این قبیل حرف ها که متاسفانه نشان از بیشعوری این افراد رو داره .

منم تجربه یک نظر با عنوان"حرام باشد این برنامه مزخرف" رو دارم... بهش گفتم که بگه اخه مشکلش چیه چه ایرادی داشت ... هیچی نگفت..

چند ماهی که گذشت دوباره رفتم بهش پیام دادم.. اما این دفعه جواب داد خیلی خنده داره :

" با سلام و احترام بنده هر چیزی که گفتم تنها در جهت بهبود برنامه ش گفتم :) راستی سیم کارت که قولش رو داده بودی هنوز نرسیده ها! "

این است فرهنگ !! داخل جایی که برای فروش هزاران برنامه دزدی شرکت میزنن و ادعا میکنن که بهترین برنامه ها رو برای فروش دارن انتظار چی دارید؟؟

باورتون نمیشه اگر جلوی این سایت ها دانلود رایگان و فروش برنامه های کرکی میگرفتن و نمیزاشتن کار به انجا میرسید که مثلا بازی 200 دلاری رو با 5 هزار تومن از سر خیابون بخرن .. الان لازم نبود که هی صبح تا شب داخل تلوزیون بیان بگن ایییی مررددممم دارررییددد بچه هاییی خودددتوننن رو بی چارررههه میکننننیییددد... اییییییننن فرهننننگگگگ غربی شبیه خون زد!!! خوب وقتی شما دروازه رو از جا میکنید چه انتظاری دارید..

اما چیز دیگه هم که میخوام بگم شما ببند چقدر بازی رایگان داخل این مارکت های اندروید هست!!! همشون تقربا رایگان !!! اون شرکت هایی که این جور بازی درست میکنن بازیشون رو در سطح جهانی انتشار میدن و همیشه از پرداخت درون برنامه برای فروش سکه یا امکانات یا مراحل استفاده میکنن...

به هر حال دادش گلم بازیت رو دیدم.. ساده بود اما جالب بود.. فقط مشکلی که داشت مراحلشم خیلی کم بود و باید از موزیک های پس زمنیه خیلی بهتر استفاده بشه...
داخل ایران فکر بازی فروشی باید از سرت بندازی بیرون .. فقط بازی درست کن که طرف با پرداخت درون برنامه سکه بخره... چه برای امکانات جه برای هر چیز دیگه ای تنها راه ممکن برای زنده موندن اینجور برنامه ها فقط همینه..

البته من فعلا در حال یاد گرفتن unity 3d موتور خیلی خوبیه بخصوص اینکه میشه با سی شارپ باهاش کار کرد.. البته موتور های دیگه هم هست مثل انریل اینجن که اونم خیلی خوبه اما قبلا که برای انتخاب موتور داشتم تحقیق میکردم گفتن که برای بازی هایی که بصورت مستقل قرار اریه بشه unity بهترین گزینست.. البته من هنوز خیلی آماتورم که بخوام نظری بدم اما واقعا کار کردن با اون ادم رو راضی نگه میداره.

orache
یک شنبه 23 آذر 1393, 21:50 عصر
متاسفانه اره خیلی وضع بده من که 4 - 5 سال مشغول بازی سازی هسم غیر از فحش چیزه دیگه ای نخوردم
مساله علاوه برداخل چیز دیگه هم هست بازی های خوب باید در سطح جهانی باشه نه داخلی
مشکل اول تحریمه که جوری قابل حله مشکل اساسی تیمه من سر 3 تا بازی اندروید دارم کار میکنم البته الان که کنکور دارم کارم کند پیش میره ولی کنه کم 5 یا 6 ماه طول میکشه درحالی که با تیم زیر 2 ماه میشه ولی روحیه ی کار تیمی زیر صفره الان من دست تنها باید بسازم مسلما کیفیت پایین میاد
راستی بازیم اومد حتما بخرین سعی میکنم ارزون بذارم. :)
راستی من با کانستراکت و انریل بازی میسازم انریل موتور فوق العاده ای هست 4 - 5 تا بازیه ساده ساختم برای اندروید البته انتشار ندادم کلا با 12 یا 14 تا نرم افزار کارمیکنم برای تمامی کارام اگر کار تیمی خوب بود من جای این 14 نرم افزار با 1 نرم افزار به صورت حرفه ایکار میکردم
از سال بعد هر 2 ماه یه بازی میدم بیرون اگر خوب فروش نداشت احتمال زیاد میذارم کنار :(
البته از این 3 تا باری یدونشو برای مارکت اندروید یعنی گوگل پلی میسازم
از بحث منحرف نشم سوالی بود تو پ خ در خدمتم

storm_saeed
یک شنبه 23 آذر 1393, 22:24 عصر
البته یه نکته ای هم که هست , تو ایران هم میشه درامد خوب داشت مثلا ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون یه عده بازی ها هم که تو بازار هستند تا همچین مقداری سود کردن

shrekgame
یک شنبه 23 آذر 1393, 23:05 عصر
من تو خیلی از انجمن ها تبلیغ کردم ولی نمیدونم چجوری بعضی از برنامه ها 50 یا 60 هزار تا دانلود میشه الان یه برنامه ی خیلی ساده دیدم که 50 هزار تا دانلود شده بود البته رایگان بود من سر یه برنامه دارم کار میکنم که برنامه ی اون 1 بیستم واس من هم نیست یعنی قراره یه قسمت کوچیک از پروژه ی من اون باشه 50 هزار هیچیعمرا اگر 500 تا هم خریداری شه