PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط با SQL

mohammad_2013
شنبه 22 آذر 1393, 21:34 عصر
سلام
علت نمایش این هشدار خطا چیه ؟
An unhandled exception of type 'System.Data.SqlClient.SqlException' occurred in System.Data.dll

Additional information: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)
این خطا همیشه رو این دستور اتفاق میفته : con.Open()
چندین پروژه ی کامل دانلود کردم مثل دفترچه تلفن بازم روی open این خطا ظاهر میشه . از try استفاده کردم او موقه دیگه نه چیزی ذحیره میشه و نه فراخوانی.
من از vb.net 2013 استفاده میکنم.
هنگام نصب تیک SQL رو هم زدم.
این برنامه ها هم نصبه :
ms sql server 2012 language service - native client - managment object - express Localdb

Mani_rf
شنبه 22 آذر 1393, 23:07 عصر
این خطا نشون دهنده اینه که سرور رو پیدا نمیکنه. به عبارتی یعنی Connection String رو به صورت درست مقدادهی نکردی.
اطلاعات بیشتر دربار Connection String = جستجو

mohammad_2013
یک شنبه 23 آذر 1393, 18:26 عصر
واقعا کلافه شدم . هر کار میکنم این ارور میاد. هر سورس هم که دانلود میکنم باز روی دستور open گیر میده!!!
میشه لطف کنین لینک سورس یه برنامه ی خیلی خیلی ساده ارتباط با پایگاه داده SQL بهم بدین ؟ در حد اضافه و حذف یه رکورد از جدول.
پروژه دانلود کردم ارور داد ؛ خودمم یه جدول طراحی mdf و طبق آموزش عمل کردم نتوسنتم یه رکورد اضاف کنم یعنی رو همون دستور open گیر کرد