PDA

View Full Version : سوال: شروع یادگیری PHP

irpersian20
یک شنبه 23 آذر 1393, 09:29 صبح
سلام
دوستان برای یادگیری از 0 بخواهیم PHP یاد بگیریم الان بهترین منبع چی هست؟ یعنی مرجع اصلی آموزش و ارائه دستورات باید به کجا رفت؟
من روال کار را نمی دانم اما اگر میشود از PHP-MVC شروع کرد فکر کنم بهتر باشد.
امکان دارد روال کار را بفرمائید؟
یعنی من باید اول خود پی اچ پی رو کامل یاد بگیرم. بعد برم سراغ یک فریم ورک و یادگیری اون؟
بعد با اون پی اچ پی بدون فریم ورک میتونیم وب سایت بسازیم درسته؟
سپاسگزارم

phpdev
یک شنبه 23 آذر 1393, 12:13 عصر
سلام

اگر html و css رو یاد بلد هستی و جاوا اسکریپت (Jquery) رو هم تا حدود کار راه اندازی بلدی ، بعد برو سراغ php بعدش mysql رو در کنارش یاد بگیر منبع هم تا دلت بخواد هست اگر زبان مشکل نداری این سایتهای زیر خیلی خوب هست اگر هم فارسی میخواهی کتاب آموزشی فارسی هم هست ولی پیشنهادم منابع انگلیسیه:چشمک:

w3schools
php.net
sitepoint
ebook هم سرچ کنی کلی هستش و ...

البته اگر میتونی آموزش های lynda.com رو که فیلم هستش بگیری نور علی نوره (از مبتدی شروع کن). برای خرید آموزشهاشم سایت فرین سافت تو ایران هست هستش تو نت بگرد پیداش میکنی برای زیرنویسشم http://www.lyndasub.ir هستش

بعد از یه کم پیشرفت باید آژاکس هم یادبگیری ، وقتی شی گرایی رو مسلط شدی بعد برو سراغ MVC از امنیت هم غافل نشی:اشتباه:

یه پیشنهاد! عجله نکن :چشمک: گام به گام پیش برو انشا الله درست میشه ،کار عملی هم یادت نره، هر قسمتی رو هم که یادگرفتی حتما خودت برای خودت تمرین کن خیلی مهم:قلب:

irpersian20
یک شنبه 23 آذر 1393, 12:41 عصر
ممنون ازت ولی خوب ما بیاییم PHP یاد بگیریم بعد بخواهیم برویم MVC یک کار بیهوده نبوده؟
آخه در asp.net و asp.net mvc به کل همه چیز فرق دارد. یعنی یادگیری asp.net کمکی (تقریبا اکثر موارد فرق داره) به یادگیری asp.net mvc نخواهد کرد.
بعد این روندی که شما گفتید وقتی طی شد و کامل شد. در حد یک وب سایت کوچک هست. بعدش برای گسترش کار باید رفت یک فریم ورک رو یاد گرفت درسته؟

mahmod2000
یک شنبه 23 آذر 1393, 12:58 عصر
به شما پکیج مهندس شهرکی رو پیشنهاد میکنم، اصولی فرا خواهید گرفت.
http://packages.ncis.ir/php

phpdev
یک شنبه 23 آذر 1393, 13:08 عصر
سلام

ببین من بیس کار رو گفتم چون گفته بودی از صفر

بنظر منم توی php باید اول ساختار رو یاد بگیری بعد بری سراغ شی گرایی بعدش MVC ، حالا توی asp چجوری هستش رو من نمیدونم:قهقهه:

hamedarian2009
یک شنبه 23 آذر 1393, 13:41 عصر
ممنون ازت ولی خوب ما بیاییم PHP یاد بگیریم بعد بخواهیم برویم MVC یک کار بیهوده نبوده؟
آخه در asp.net و asp.net mvc به کل همه چیز فرق دارد. یعنی یادگیری asp.net کمکی (تقریبا اکثر موارد فرق داره) به یادگیری asp.net mvc نخواهد کرد.
بعد این روندی که شما گفتید وقتی طی شد و کامل شد. در حد یک وب سایت کوچک هست. بعدش برای گسترش کار باید رفت یک فریم ورک رو یاد گرفت درسته؟

MVC و فریم ورک جزء مباحث پیشرفته PHP هستند اگه اول خود زبان رو مسلط نشده باشی پیشنهاد میکنم اصلا سمت فریم ورک نرو چون کار بیهوده ای است
asp هم که فریمورکه و اگر هم قراره مقایسه بشه باید با یک فریمورک مقایسه بشه نه زبان PHP. توی همون asp هم باید اول یک زبانی بلد باشین مثل # C پس برای یادگیری فریمورک php هم اول باید زبانش که همون php هست را مسلط باشین

mehrshadms
یک شنبه 23 آذر 1393, 23:06 عصر
http://packages.ncis.ir/

استادی که این اموزش رو درست کرده خودش مدیر تالار هست بهترین منبع فارسی یادگیری php از پایه تا پیشرفته بهت پیشنهاد می کنم وقتتو تلف نکن امشب بخیرش همه بچه های تالاز هم میشناسنشون و دانش ایشون مورد تایید همه هست

ghoghnuos
دوشنبه 24 آذر 1393, 00:31 صبح
به نظر من کلاس های سایت برنامه نویس هم می تونه برای راه اندازی کمکت کنه برای یاد گرفتن باید نوشت و نوشت به نظر من خودت درگیر یک پروژع عملی کن البته بعد از یک آموزش مقدماتی

irpersian20
دوشنبه 24 آذر 1393, 13:19 عصر
سلام
از انجایی که پی اچ پی زبان اسکریپتی هست و کامپایل نمیشود و کامپایلر ندارد. باید چه محیطی رو برای شروع نصب کنیم که بتونیم خوب توش کد بزنیم؟
به این محیط گفته میشه مفسر؟

phpdev
دوشنبه 24 آذر 1393, 13:43 عصر
اگه توی ویندوزی xampp

irpersian20
دوشنبه 24 آذر 1393, 13:51 عصر
اگه توی ویندوزی xampp
netbeans چطور؟
اگر در ویندوز نباشیم ، چطور هست؟

hamedarian2009
دوشنبه 24 آذر 1393, 14:11 عصر
netbeans چطور؟
اگر در ویندوز نباشیم ، چطور هست؟

برای نوشتن کدها نیاز به به یک ادیتور دارین که میتونه ++notepad یا netbeans ویا هر ادیتور دیگری باشه (توی ویندوز phpstorm و توی لینوکس eclipse رو پیشنهاد میکنم)
برای اجرای کدها نیاز به نصب وب سرور آپاچی و زبان PHP و همچنین برای کار با بانک اطلاعاتی نیاز به mysql دارین که همه اینها (amp = apache-mysql-php ) داخل یک پکیج به نام wamp در ویندوز و mamp در مکینتاش و xampp هم در هر سه تا سیستم عامل رایج قابل نصب هست اما بهتره برای لینوکس از پکیج lamp استفاده کنید
برای نمایش کدها هم نیاز به یک مرورگر وب مثل mozilla firefox دارین

irpersian20
دوشنبه 24 آذر 1393, 14:29 عصر
ممنون از توضیحاتت
بعد نقش Dreamweaver اینجا چیه؟ فقط کد های تحت کلاینت رو میشه باهاش زد؟ پس تکلیف تحت سرور و کد های php چی میشه؟ اگر پی اچ پی رو در notepad بزنیم...

MMSHFE
دوشنبه 24 آذر 1393, 14:44 عصر
نه همه کدها رو میتونید توی Dreamweaver بنویسید. فقط امکانات طراحیش بیشتر از برنامه نویسییه (Autocomplete و خوندن کلاسها و...)