PDA

View Full Version : برنامه مخابرات

mortezabj
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 08:43 صبح
سلام دوستان
برای نوشتن برنامه مخابرات با kdtele که با دریافت کد شهر از طریق مودم و محاسبه زمان مکالمه قیمت مکالمه را محاسبه کنه آیا نیاز به سخت افزار و مودم خاصی است
و قیمتشون چند است.

B_YAGHOBI
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 08:46 صبح
این ابزار با اغلب مودم ها کار میکند و شما میبایست مودمی را انتخاب کنید که CallerID داشته
باشد.

قیمت این مودمها از 17000 به بالاست Internal هم داره External هم داره.

سخت افزار خاصی هم لازم ندارد.

babak869
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 09:04 صبح
فقط مودمهایی قابلیت CallerID دارند که از استاندارد V92 پشتیبانی کنند اما شما باید توجه کنید که مودم انتخابی واقعا این خصوصیت و توانایی رو داشته باشه چون روی خیلی از مودمها V92 نوشته اما واقعا ساپورت نمیکنند.استاندارد V90 هم که با سیستم مخابراتی ایران سازگار نیست (سیستم مخابرات آمریکا و استرالیا ) .پس برای استفاده از خاصیت Caller Id در برنامه حتما از مودمی استفاده کنید که V92 رو پشتیبانی کنه

vcldeveloper
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 10:25 صبح
فقط مودمهایی قابلیت CallerID دارند که از استاندارد V92 پشتیبانی کنند اما شما باید توجه کنید که مودم انتخابی واقعا این خصوصیت و توانایی رو داشته باشه چون روی خیلی از مودمها V92 نوشته اما واقعا ساپورت نمیکنند.استاندارد V90 هم که با سیستم مخابراتی ایران سازگار نیست (سیستم مخابرات آمریکا و استرالیا ) .
برادر من، کی گفته که فقط V92 از CallerID پشتیبانی میکنه؟! اصلا کی گفته که Caller ID ربطی به V92 داره؟! کی گفته که V90 با سیستم مخابراتی ایران سازگار نیست؟!!
برای استفاده از Caller ID باید مودمی که می خرید بصورت سخت افزاری امکان دریافت Caller ID را داشته باشه و مرکز مخابراتی مربوطه هم این اطلاعات را ارسال کنه.
V92 صرفا باعث افزایش سرعت در زمان اتصال به ISP، افزایش سرعت Upload و امکان استفاده از Call Waiting میشه. برای استفاده از این امکانات باید هم مودم شما و هم ISP شما از مودم های V92 استفاده کنند و مرکز مخابراتی هم به شما امکان Call Waiting را ارائه کرده باشه.

zoghal
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 13:46 عصر
گفته آفای کشاورز تائئد میشه
از ان جهت که من یک مودم راکول 2 چیپ دارم که وی 90 هست اما الان با خود دیالر ویندوز امکان دریافت کالر لی دی رو دارم

shobair
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 14:10 عصر
سلام
کالرآیدی در ایران دو استاندارد و چندین زیر گروه داره و هیچ مودمی رو ندیدم که همشون رو ساپورت کنه. استانداردهاش DTMF و FSK هستند. ما دستگاهی طراحی کردیم برای همین کار:
http://multicid.persianblog.com (http://multicid.persianblog.com/)

شبیر

mortezabj
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 10:41 صبح
دوستان این مودم رو که شما می گین آیا می تونه چند تا خط رو ساپورت کنه
برنامه مخابرات باید مبلغ چند مکالمه رو حساب کنه مثلا در خط 1 یکی با شیراز مکالمه میکنه و در خط 2 یکی با شهر دیگه این برنامه باید بتونه مبلغ تمام این مکالمه ها را جداگانه حساب کنه
آیا این مودمی که شما گفتین این قابلیت ها رو داره؟

دوستان این مودم رو که شما می گین آیا می تونه چند تا خط رو ساپورت کنه
برنامه مخابرات باید مبلغ چند مکالمه رو حساب کنه مثلا در خط 1 یکی با شیراز مکالمه میکنه و در خط 2 یکی با شهر دیگه این برنامه باید بتونه مبلغ تمام این مکالمه ها را جداگانه حساب کنه
آیا این مودمی که شما گفتین این قابلیت ها رو داره؟

B_YAGHOBI
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 14:10 عصر
یا میبایست از چند مودم استفاده کنید.
یا از کارتهای آماده مانند Dialogic که یک کارت حرفه ایی برای این کارهاست
البته قیمت آن 1,400,000 تومان میباشد !
یک کارت ایرانی بنام تذرو هم هست که قیمت آن 700,000 تومان میباشد. ولی ترجیحا پیشنهاد
نمیشود چون نمایش فکس بصورت استاندارد ندارد- کالر آیدی آن حالت عجیبی دارد که میبایست
سیم Earth به سیستم وصل شود و ...

کارتهای دیگر را نمیشناسم.

MrMuric1
دوشنبه 12 تیر 1385, 08:49 صبح
سلام

تعدادی از دوستان می خواهند برنامه ای برای کنترول مودم و سیستم گویا یا ارسال فاکس یا چیزی تو این مایه ها بنویسند یا داشته باشند.
اکسر گفتگوهایی را هم که ایجاد کردند خالیه
من خواستم واسه راحتی دوستان از همه دعوت کنم آخرین یافته هشون در این این ضمینه را در اینجا بگذارند

لینک:http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=48822

soroush_vs
سه شنبه 13 تیر 1385, 07:07 صبح
آقا از همه ممنون از اطلاعات گلتون