PDA

View Full Version : فارسی نویسی در لیست باکس

farid_programmer
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 10:44 صبح
سلام دوستان . من به یک مشکل خیلی مهم برخورد کردم . مشکلم اینه که داخل ListBox و Combobox نمی تونم فارسی بنویسم .البته با تکست باکس و لیبل ها مشکلی ندارم ولی مشکل اصلیم همین لیست باکسه . در ضمن از وینذوز ایکس پی هم استفاده می کنم و تو کل این تاپیک هم گشتم ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم . خیلی ممنون میشم جوابمو بدید چون واقعا" نیاز دارم ممنون .

riyahiyan
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 12:03 عصر
خاصیت rightToLeft رو به true ست کن و به فونتی که انتخاب کردی هم توجه کن.

farid_programmer
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 16:18 عصر
خسته نباشید . اینو خودم می دونستم دوست عزیز و اگه دقت می کردی گفتم که تو تکست باکس می تونم . فونت اینطوری ست میشه : tahoma / arabic که رو تکست باکس و لیبل جواب می ده . لطفا" بررسی کنید .

Hossein Bazyan
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 18:07 عصر
خاصیت rightToLeft رو به true ست کن و به فونتی که انتخاب کردی هم توجه کن.
جناب ریاحیان من یک سوال داشتم خارج از این تاپیک .
من ویندوزم Xp یه و فارسی اون هم فعاله و در Word وهر جا هم فارسی مینویسم ( گزینه Righ to left ) در قسمت زبانها فعال است . اما در وی بی Right to Left انجام نمیشه و همیشه False ه دلیلش را نمیدانم

شاید بپرسید چرا اینجا مطرح میکنم . در بخش ویندوز مطرح کردم "روبات خودکار " آنرا حذف و دلیلش هم نوشته بود به بخش ویددوز مربوط نمیشه من هم چون نمیدانستم به کدام بخش مربوط میشه اینجا نوشتم !

bahram_222222
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 19:32 عصر
سلام
می تونم بپرسم که شاخه control panel/regionaland language در قسمت advanced tab فارسی نصب هست یا خیر یه بار مشکل من بود و حل شد

Hossein Bazyan
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 23:01 عصر
سلام
می تونم بپرسم که شاخه control panel/regionaland language در قسمت advanced tab فارسی نصب هست یا خیر یه بار مشکل من بود و حل شد
آره دوست عزیز اونهم فعاله و با فارسی هیچ مشکلی ندارم فقط Right to Left در وی بی True نمیشه

riyahiyan
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 09:15 صبح
من ویندوزم Xp یه و فارسی اون هم فعاله و در Word وهر جا هم فارسی مینویسم ( گزینه Righ to left ) در قسمت زبانها فعال است . اما در وی بی Right to Left انجام نمیشه و همیشه False ه دلیلش را نمیدانم !

اگه حتی برای کنترل textbox هم جواب نمیده مشکل از Vb اگه قبلا این مشکلو نداشتی باید اونو از اول نصب کنی وگرنه یه CD ویژوال مطمئن بخر و امتحان کن.

farzad sahraei
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 15:28 عصر
من ویندوزم Xp یه و فارسی اون هم فعاله و در Word وهر جا هم فارسی مینویسم ( گزینه Righ to left ) در قسمت زبانها فعال است . اما در وی بی Right to Left انجام نمیشه و همیشه False ه دلیلش را نمیدانم

شاید بپرسید چرا اینجا مطرح میکنم . در بخش ویندوز مطرح کردم "روبات خودکار " آنرا حذف و دلیلش هم نوشته بود به بخش ویددوز مربوط نمیشه من هم چون نمیدانستم به کدام بخش مربوط میشه اینجا نوشتم !

قبل از هر کاری اول فرمت رو right to left کن مشکلت حل میشه

Hossein Bazyan
یک شنبه 21 خرداد 1385, 23:09 عصر
مشکلم حل شد اما نمیدانم چکار کردم
فقط میدانم گزینه های موچود در قسمت زبان را انگولک میکردم