PDA

View Full Version : ربط عبارات درون تکست باکس به هم

hamalous
دوشنبه 24 آذر 1393, 15:30 عصر
سلام دو تا سوال داشتم اگه ممکنه لطفا پاسخ بدید فرض کنید دو تا تکست باکس داریم که دو تا ستون داره مثلا تو تکست باکس 1 عبارات بصورت زیر هست:
a 1234
b 87653
c 123456
و تو تکست باکس دوم هم بصورت زیر:
a 78
b 8765
c 098
حالا من می خوام این دو عبارت رو با توجه به ستون اول به هم ربط بدم یعنی اگه در هر دو تکست باکس ستون اول a بود خروجی بشه
1234 78
سوال دوم هم اینه که چطور میشه دو تا فایل یا بیشتر رو در command دیالوگ انتخاب کرد
ممنون

vbhamed
سه شنبه 25 آذر 1393, 14:54 عصر
سلام
شما شروع به نوشتن برنامتون كنيد و بعد اگر مشكل داشتيد درخواست راهنمايي بديد
براي شروع هم فكر كنيد قراره خودتون روي كاغذ همچين كاري انجام بديد، هر كاري انجام مي‌دين به صورت برنامه بنويسيد البته منظور روشهايي است كه با برنامه نويسي هم تطابق داشته باشه

hamalous
پنج شنبه 27 آذر 1393, 09:02 صبح
سوال دوم رو یکی از دوستان زحمت کشیدند پاسخ دادند(البته نه تو این سایت) قرارش می دم شاید بکار کسی بیاد:

قبل از اینکه ShowOpen کنید، فلگ cdlOFNAllowMultiselect و cdlOFNExplorer (اختیاری) رو در Flags اش اضافه کنید :

CommonDialog1.Flags = CommonDialog1.Flags Or cdlOFNAllowMultiselect Or cdlOFNExplorer
CommonDialog1.ShowOpen

hamalous
شنبه 29 آذر 1393, 19:24 عصر
سلام راستش هیچکس پاسخی نداد من هم گفتم با توجه به سطح سواد برنامه نویسیم بیام دو تا تکس باکس رو یکی کنم اون موقع ستونهای مورد نظرم رو با هم مقایسه کنم ولی حالا موندم که چطور دو تا تکس باکس رو یکی کنم که داده ها روبروی هم باشند نه زیر هم به عبارتی فرض کنید دو تا ستون داده توی تکست باکس 1 دارم و همینطور تو تکس باکس 2 حالا می خوام ، تکس باکس 2 رو با 1 مخلوط کنم طوری که تو تکس باکس 1 4 تا ستون باشه ممنون

vbhamed
دوشنبه 01 دی 1393, 14:52 عصر
سلامبا
با استفاده از تابع Split مي‌تونيد تكست باكس ها رو به سطرهاي تشكيل دهندش تقسيم كنيد و در يك آرايه بريزيد پس اينطوري دو تا آرايه داريد كه هر كدوم متنهاي درون سطرهاي تكست باكس هاست
حالا مي‌تونيد عنصر اول آرايه اول رو با عنصر اول آرايه دوم تركيب كنيد