PDA

View Full Version : مقایسه جاوا و سی شارپ در یک عکس

irpersian20
دوشنبه 24 آذر 1393, 23:58 عصر
مقایسه جاوا و سی شارپ در یک عکس
126633

ashkufaraz
سه شنبه 25 آذر 1393, 00:19 صبح
به نظرم برعکس هستشا!؟

behnam404
دوشنبه 22 دی 1393, 07:38 صبح
این عکس سختی و آسان بودن دو زبان برنامه نویسی رو نشون میده اما تفاوت زبان های برنامه نویسی جاوا و دات نت این نیست .

rezamusic7
سه شنبه 28 بهمن 1393, 08:47 صبح
این عکس سختی و آسان بودن دو زبان برنامه نویسی رو نشون میده اما تفاوت زبان های برنامه نویسی جاوا و دات نت این نیست .
دوستان اگر کسی مسلط هست لطفا پاسخ من را بده ممنون
1- یاد گرفتن جاوا سخت تره یا سی شارپ
2- مزایا قابلیتهای کدوم بیشتره
3- اگر قرار باشه هردو را یاد بگیری اول کدوم بهتره
4- برای موبایل اپلیکیشن کدوم ارجعیت داره
دوستان لطفا جداگانه به موارد پاسخ دهید. خیلی ممنون

golbafan
سه شنبه 28 بهمن 1393, 11:32 صبح

1- فرقی نمیکنه
2- امکانات .net بیشتره (ولی لزوما بهتر نیست) در عوض جاوا مولتی پلتفرمه
3- بستگی به پروژه هاتون داره
4- جاوا 100 درصد جاوا

reza active
چهارشنبه 22 مهر 1394, 20:15 عصر

دات نت هیچ وقت نمیتونه به پای جاوا برسه و در حال حاظر بزرگ ترین پروژه های ایران و دنیا با جاوا نوشته میشه . اگه توی ایران به دات نت بیشتر اهمیت میدن ولی در اصل توی دنیا بیشتر به جاوا اهمیت میدن . برای برنامه نویسی موبایل صد در صد جاوا بهتره . من جاوا کار نیستم ولی شناختم از این زبان خوبه چون تحقیق کردم دربارش .

reza active
پنج شنبه 23 مهر 1394, 16:40 عصر
به نظرم برعکس هستشا!؟

البته این عکس توی ایران برعکسه ولی اونور آب وضعیت جاوا و دات نت درست مثل همین عکسه

vahidalvandi
دوشنبه 16 فروردین 1395, 17:19 عصر
این بحث خیلی خیلی قدیمیه ! و من فکر می کنم اونی که جاوا را ساخته روش و تفاوت هاشو با ما ایرانی ها یاد نداده ! هر چقدر هم بگن اولین زبان محبوب دنیاست ، اما اگر یک پروژه عملیاتی را مثال بزنند و بگن چرا جاوا خیلی بهتر بود .

فقط برای پروژه های بزرگ شفاف نیست ! خوب پروژه های بزرگ مگه چی دارن ؟ اگه بحث دیتابیس باشه خوب مشخه اما زبان برنامه نویسی چه ربطی با دیتابیس داره ؟
اگه از بابت مدل برنامه نویسی بگی همه حالت هاش و مدل های از قبیل اسپاگتی یا MVC یا SMVC به اندازه کافی برای زبانی مثل php , .net توسعه پیدا کرده اند.

من توی سایت http://www.tutorialspoint.com/ از تکنولوژی های سطح بالا مهندسی نرم افزار ابزارهای را دیدم که اکثرا برای جاوا ساخته شده بودند. یکی از اونا مدیریت تست و کیفیته مثلا ابزار Jenkinsرا پیشنهاد می کنم در این آموزش (http://www.tutorialspoint.com/jenkins/index.htm) به زبان اصلی بخونید

من بیشتر روی جاوا تحت وب نظر میدم و روی سایر پلت فرم ها که قابل حمله بحثی ندارم ، تحت وب یکی از بزرگترین قابلیت های جاوا است ، جاله برام سازمان تامین اجتماعی هنوز یک پرتال درست حسابی برای شعبه های خودش نداره و نمیتونه ارتباط همه را یکپارچه کنه یه شرکت براش با JSP یه کارایی کرده بود !! اونم بدون هیچ فریم ورک و چارچوب مشخصی.

در هر صورت تجربه خوبیه که فقط جاوا را به خاطر قابل حمل بودن نشناسیم ، قطعا خیلی از مشکلاتی که در اجرایی شدن پروژه های بزرگ داشتیم قطعا به دلیل نداشتن یک Structre و چارچوب و اصول تست و توسعه و ... بوده است

وبلاگ من (http://vahidalvandi.ir)

rostam_2016
سه شنبه 22 تیر 1395, 16:30 عصر
دمت گرم داداش
اصل واقعیت رو گفتی