PDA

View Full Version : راهنمایی برای ایجاد جدول

DJ2008
سه شنبه 25 آذر 1393, 11:07 صبح
سلام دوستان
یه برنامه برای تنخواه خودم دارم مینویسم چند تا سوال داشتم
1.لازم هست معین و تفصیل و ... را تعریف کنم اگر آره یه راهنمایی کنید
2.مهم : یه فرم برای دریافت اطلاعات پرداخت وجه دارم و یک فرم برای دریافت اطلاعات دریافت وجه دارم برای هرکدوم یه جدول ساختم تقریباً مشابه همن ولی وقتی خواستم گزارش بستانکاری بدهکاری بگیرم نتونستم دستور sql براش بنویسم یعنی دو جدول را با هم ادغام کنم سطر به سطر انگار این جدول خالی کنی تو جدول دیگه یا بکلی این روش اشتباه است و باید یک جدول داشته باشم .
ممنون

benyaminrahimi
سه شنبه 25 آذر 1393, 12:44 عصر
کلا اگه جداول مشابه هستند با یک فیلد نوع (دریافت یا پرداخت) میتونستیتد این تمایز رو انجام بدید و دو جدول و یا دو فرم نسازید ... در مورد کدینگ حسابها در حسابداری نیز باید در یک جدول مجزا کدینگ رو تعریف و در جدول سند استفاده کنید

DJ2008
سه شنبه 25 آذر 1393, 13:41 عصر
ممنون
فکر کنم اکثراً هم اینطور که شما گفتین عمل میکنن درسته ؟
اینطوری کوئری نوشتنش آسون میشه برای مانده گیری و گزارش گیری
یه سوال دیگه هم داشتم : تو کوئری وقتی دو جدول با هم select میکنی بعد وقتی میخواهی یک رکورد را حذف کنی اون رکورد از دو جدول حذف میشه در صورتیکه باید از یک جدول حذف میکرد.فکر کنم جائی اشتباه میکنم!!!

benyaminrahimi
سه شنبه 25 آذر 1393, 14:12 عصر
اگر کلید دو جدول همسان باشند فکر میکنم این اتفاق بیوفته ... معمولا در نرم افزار های حسابداری یک جدول برای سند . یک جدول برای ریز سند ... و یک جدول تعریف کدینگ حسابهاست که در ریز سند استفاده میشه

گزارشات هم معمولا گردش مجموع بدهکار و بستانکار و تفریق این دو در یک بازه تاریخی است که در اصطلاح به آن تراز میگن و یا گزازش ریز سطرهای و مانده گیری سطری که به اون دفتر میگن ... سایتم برای چرخ زدنه و تا حدی نشر تجربیات :))))