PDA

View Full Version : اجرای برنامه درون برنامه اندروید

ali_khodayar
سه شنبه 25 آذر 1393, 12:10 عصر
با سلام. میخواستم بدونم چطوری میشه یه برنامه دیگه رو در برنامه خودمان صدا بزنیم. مثلا اجرا کردن یک بازی یا هر چیز دیگری در برنامه خودمان.
و اینکه فایل اجرایی در اندروید چیست؟؟؟ یا اینکه چه پسوندی دارد.
مرسی

rubiks.kde
سه شنبه 25 آذر 1393, 13:20 عصر
سوالتون یکم گیج کنندس ، بیشتر توضیح بدید منظور چیه.(اجرای برنامه تنها با استفاده از intent و اسم پکیج برنامه دوم صورت میگیره حال باید دید منظور شما چیه).

فایل اجرایی در اندروید همون apk است که شامل کد برنامه و فایهای همراه.

ali_khodayar
سه شنبه 25 آذر 1393, 13:33 عصر
مثلأ من دوتا برنامه نوشتم A,B . میخوام وقتی برنامه A رو اجرا میکنم برای مثال درون برنامه A با زدن دکمه خاص برنامه B اجرا بشه .
اگر APK رو برای بار اول اجرا کنیم وارد محیط نصب میشه و اگر یک دفعه دیگه اجراش کنیم وارد برنامه میشه؟؟؟ این سوال پیش اومده برای اینکه میخوام بدونم اگر بخوام از توی برنامم یه برنامه دیگه رو اجرا کنم چه فایلی رو باید صدا بزنم؟ اصلا میشه ؟ درسته؟ یا نه؟
ممنون

rubiks.kde
سه شنبه 25 آذر 1393, 13:45 عصر
شدنش که میشه.شما هر دو رو نصب داشته باشی و از هر کدوم از برنامه ها میتونی با استفاده از intent دیگری رو اجرا کنی.

ali_khodayar
چهارشنبه 26 آذر 1393, 07:54 صبح
از طریق intent چطوری میتونم به کلاس ها و یا اکتیویتی های یه برنامه دیگه دستری داشته باشم و اجراشون کنم؟؟
مثالی و یا لینکی هست که معرفی کنید؟

saeed_g21
چهارشنبه 26 آذر 1393, 12:03 عصر
اینم یک نمونه کد:
try{ Intent LaunchIntent = getPackageManager().getLaunchIntentForPackage("پکیچ نیم برنامه مورد نظر");
startActivity(LaunchIntent);
}catch (Exception e) {
Toast.makeText(getApplicationContext(), "اگه برنامه وجود نداشت یا بدلایلی یافت نشد این پیغام داده بشه و از برنامه خودت نزنه بیرون", 1).show();
}