PDA

View Full Version : دانلود فایل صوتی بدون لینک مستقیم و پخش آن

rahele_sa
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 13:23 عصر
دانلود فایل صوتی بدون لینک مستقیم و پخش آن

سلام
من تو Microsoft Visual Studio 2005 برنامه ای نوشتم
که یک پروژه ساده است .
هدف از ساخت پروژه ام این بوده که کاربر با کلیک بر روی دکمه ای فایل صوتی خود به خود دانلود شود در پوشه Temp ویندوز ، سپس پخش شود . همین .
لازم به ذکر است که این فایل های صوتی مسیرش در کامپیوتر من یا کاپیوتر Server مسیر D:\Waves\ است و اصلا تغییری نخواهد کرد .
دوستانم یه چیزهایی از FTP در IIS می گویند که میگن : اونجا باید در قسمت FTP Site یک Virtual Directory درست کنی با Alias : “Waves” و مسیر D:\Waves\
و یکی دیگه Virtual Directory درست کنی با Alias : “Sound” و مسیریی که می خواهی فایل ها در آنجا دانلود شوند .
من فقط تا اینجاشو بلد هستم همین !
پس خلاصه سوالم این میشه که فایل صوتی را دریافت کنه بدونه اینکه خود دانلود کنه (لینک داده نشود) بعد پخش کنه .

ممنون

rahele_sa
جمعه 19 خرداد 1385, 12:49 عصر
چرا کمک نمی کنید ؟

javad_hosseiny
جمعه 19 خرداد 1385, 14:28 عصر
اگر قصدتان از این کار (دانلود و سپس پخش فایل) پخش آبشاری فایل صوتی باشد (اجرای سریعتر فایل صوتی)
بسته به نوع فایلتان (که معمولا باید فشرده باشد) و باز معمولا از دو خانواده realplayer (ra) و یا MediaPlayerCodeing (wma) هست می تونید یک فایل دیگر (برای نوع ra فایل ram و برای wma فایل asx ) برای لینک پخش فایل صوتی خود قرار دهید که در آن به نام فایل اصلی صوتی خود اشاره کنید
و از مزایای این فایلها این است که بدون دان لود و از ابتدای کار کاربر قادر به شنیدن صدای فایل صوتی شما می شود (چرا که به صورت آبشاری عمل می کند و همزمان با دان لود فایل پخش می شود)

و اگر قصدتان دادن لینک به یک فایل صوتی و عدم پخش آن و تنها دان لود آن باشد با استفاده از هدر می تونید اینکار رو انجام بدید (کافی است تا لینک فایل صوتی موردنظر را به فایل کدی مشابه کد ذیل هدایت کنید)

Response.ClearContent();
Response.ClearHeaders();
Response.ContentType="application/octet-stream";
Response.AddHeader("Content-Disposition","attachment; filename="
+ System.IO.Path.GetFileName("filename"));
Response.WriteFile("filename");
Response.End();
هرچند توجه داشته باشید در صورت نصب برنامه های همچون dap (download accleator plus) و یا ... حتی به هنگام لینک دادن به فایل اصلی (صوتی) این برنامه ها مدیریت را دست گرفته و شروع به دان لود فایل موردنظر می کنند

rahele_sa
جمعه 19 خرداد 1385, 15:01 عصر
ببینید فایل های من از نوع Wave است

javad_hosseiny
شنبه 20 خرداد 1385, 00:43 صبح
چرا wav ؟ مگر حجم اطلاعات شما چقدر است (آیا خیلی کم است) ؟
اگر حجم فایل صوتی موردنظر شما بالا باشد الزام به فشرده نمودن آنها دارید که بالطبع همان طور که قبلا گفتم یا بصورت wma (قابل پخش توسط خود mediaplayer ویندوز) فشرده کنید و یا بصورت ra (قابل پخش توسط realplayer)