PDA

View Full Version : دلیل رایگان گذاشتن برخی برنامه های پولی!

raha_jon
سه شنبه 25 آذر 1393, 20:40 عصر
سلام و خسته نباشد
تاپیکو باز کردم اما کاش بسته نشه

باهم یک همفکری کنیم که چرا برخی توسعه دهنده ها برنامه ای که فروش خوبی داشته فورا ی دونه از اون رایگانشو می سازن و میذارن بازار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این یک فرهنگی خواهد شد که هیچ برنامه نخواهد خرید هسچ کس به همه ضرر خواهد کرد مطمئن باشید.:لبخندساده:

شما هم دلایل خود را بیان فرمایید.

storm_saeed
سه شنبه 25 آذر 1393, 20:48 عصر
منظورمتون چیه ؟ یعنی اینکه من یه برنامه پولی میزارم و خوب فروش میکنه و شما میاید یه نسخه رایگان شبیه برنامه من میزارید ؟

c0mmander
سه شنبه 25 آذر 1393, 20:53 عصر
فکر کنم منظورتون نسخه دمو هست ..

گذاشتن نسخه دمو برای این هست که کاربر قبل از خرید از قابل اجرا بودن برنامه در گوشی خودش اطمینان داشته باشه و هم برنامه نویس بتونه به نحوی شانس خودش رو در معرفی و تبلیغ برنامه بیشتر کنه. البته گذاشتن تبلیغ هم در برنامه های دمو خیلی استفاده میشه تا جنبه در آمد زایی خودش رو حفظ کنه.

raha_jon
سه شنبه 25 آذر 1393, 20:54 عصر
بله منظورم اینه
آیا با این کار به خودمون آسیب وارد نمی کنیم که وقتی ما هم ی برنامه گذاشتیم یکی بیاد برنامه ی ما را به این شکل بذاره ؟

یا اینکه دیگه کسی برنامه نخره چون میگه چند روز دیگه حتما رایگانش میاد

آیا به اینا فکر می کنیم؟

raha_jon
سه شنبه 25 آذر 1393, 20:56 عصر
فکر کنم منظورتون نسخه دمو هست ..

گذاشتن نسخه دمو برای این هست که کاربر قبل از خرید از قابل اجرا بودن برنامه در گوشی خودش اطمینان داشته باشه و هم برنامه نویس بتونه به نحوی شانس خودش رو در معرفی و تبلیغ برنامه بیشتر کنه. البته گذاشتن تبلیغ هم در برنامه های دمو خیلی استفاده میشه تا جنبه در آمد زایی خودش رو حفظ کنه.

نه منظورم دمو نیست
مثلا شما یک برنامه پولی میذارین من میبینم برنامه ی شما فروشش خوب بوده میام فورا ی دونه رایگانشو میذارم و فروش شما کم میشه و شاید اصلا دیگه برنامه ی شما را نخرن
اینه منظورم

storm_saeed
سه شنبه 25 آذر 1393, 21:19 عصر
خب ببینید اولا اپلیکیشن دو حالت داره
۱- اینکه جزو برنامه های کاربردی باشه اگه سیستمی که دارید ارایه میدید ساده هست صد در صد نسخه رایگانش خواهد امد چونکه کاری که شما کردید ساده بوده پس هزینه چندانی برای ساخت مجددش توسط کسای دیگه نمیشه و اون عده برای معروفیت خودشونم که شده میسازن برنامه رو ولی اگه برنامه تون از نظر پیاده سازی سخت باشه احتمال ۹۰ درصد کسی شبیه اش رو نمیسازه مگر اینکه احمق باشه
۲- یا اینکه جزو بازی باشه احتمالا اگر بازی خیلی خوبی زده باشید مثلا در حد shadow blade احتمال داره نسخه رایگانش بیاد ولی نه به این زودی ها و کسیم که بسازه برنامه رو رایگان رایگان هم نمیده از سیستم IAP استفاده میکنه و صد در صد هم داستان و سبک بازی متفاوت خواهد بود البته استثناعاتی هم وجود داره

ولی نکته اساسی اینه مردم ایران فازشون برای پول دادن معلوم نیست شما یه برنامه احمقانه مثل همین سنگ قبرم و خالی کننده رم اینجور چیزا بزنید مخصوصا اون دومیش( که کلی فروش کرد درصورتی که به نظر من دزد بود چون واقعا رم رو خالی نمیکرد :| ) میبینید فروش میکنه یا یه وقت میبینید یه بازی خیلی خوب زدید و میلیون ها تومن شاید خرجش شده باشه ولی ۱۰۰ نفر هم نخرند

تو بازی ها به نظر من ایرانی ها نمیتونن شبیه اش رو بسازن (منظورم بازی های ۲ بعدی و ۳بعدی و اینجور چیزاست نه در حد غلطنامه ) چون که از اول عده زیادی از این برنامه نویس ها صرفا یاد گرفتن جطور یه کد بزنن که صرفا اجرا بشه و تلاشی برای بالا بردن سطح علمیشون نمیکنن و زدن یه بازی ۲ یا ۳ بعدی که نیاز به داشتن مفاهیم بیشتری از برنامه نویسی و گرافیک کامپیوتری داره براشون واقعا سخته و شایدم نشدنی . برای برنامه ها هم تا اونجایی که من تو بازار دیدم کل برنامه های کاربردی پر فروش تقریبا از دروزغ تو معرفی برنامه شون استفاده کردن یا اینکه واقعا ارزش پولی بودن نداره و این برمیگرده به انصاف طرف و دیدم که نمونه های مشابه اش هم پولی بودن ولی ارزون تر چونکه مردم ایران بیشتر به فکر سودن تا دادن یه برنامه درست حسابی البته نکته خیلی مهم خود کافه بازار هست که براش سود و کمیت جای کیفیت رو گرفته و هر روز به تعداد اپلیکیشن های مزخرفش افزوده میشه

در کل به نظرم به اینجور چیزها توجه نکنید اگه ایده ای دارید حتما روش وقت بزارید و به ثمر برسونیدش اگه ایده تون جون دار باشه غصه شبیه به اون اومدن رو نخورید تا اون بخواد بیاد شما سودتون رو کردید و نکته مهم تر اینه شما کارتون رو با عشق و علاقه انجام دادید ولی طرف مقابل صرفا به دنبال پول هست