PDA

View Full Version : تغییر کانکشن های یک برنامه که با sql r2 & linq ساخته شده

bazikadeh
چهارشنبه 26 آذر 1393, 00:12 صبح
1-چطو میشه کانکشن های یک برنامه با sql r2 & linq ساختم را تغییر بدم و express بشود ؟

2- حالا مشکلی ندارم و به خوبی کار میکند ولی میخواهم در جایی دیگر اجرا کنم باید r2 که 6 گیگ هست تقریبا را کامل نصب کنم.
نمیشه یه راهی پیشنهاد بدین که دیگر نیازی به نصب r2 کاملش نباشه ؟

omid nasri
چهارشنبه 26 آذر 1393, 12:54 عصر
Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename="C:\Users\Omid Nasri\Documents\Express.mdf";Integrated Security=True;Connect Timeout=30
این کد بالا رشته ارتباط با بانک اطلاعاتی نسخه اکپرس هستش، شما برای ساخت یک کانکشن استرینگ باید برای خودت یک کلاس بسازی که یکی از ممبر آن رشته شما رو برگردونه، خوب تنها کاری که شما باید انجام بدی ادرس بانک هستش که میتونی از کلاس System.File ادرس بانک رو کنار برنامه برگردونه، و یا مثلا شما هنگام نصب بانک اکسپرس رو در درایو C کپی میکنی شما میتونی طراحتا ادرس اون مکان رو بر گردونی و اگر برنامه شما هر جای دیگه و از سیستم دیگه اجرا شه این مشکل شما برطرف خواهد شد . و همان گونه که شما قبول داری وقتی کانکشن رو داشته باشی میتونی به دیتابیس دسترسی داشته باشی خوب تموم دیگه امیدارم متوجه شدیه باشی اگه هم نه بزار دوستان دیگه جواب بدن . . .

Yanehsar
پنج شنبه 27 آذر 1393, 19:17 عصر
Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename="C:\Users\Omid Nasri\Documents\Express.mdf";Integrated Security=True;Connect Timeout=30
این کد بالا رشته ارتباط با بانک اطلاعاتی نسخه اکپرس هستش، شما برای ساخت یک کانکشن استرینگ باید برای خودت یک کلاس بسازی که یکی از ممبر آن رشته شما رو برگردونه، خوب تنها کاری که شما باید انجام بدی ادرس بانک هستش که میتونی از کلاس System.File ادرس بانک رو کنار برنامه برگردونه، و یا مثلا شما هنگام نصب بانک اکسپرس رو در درایو C کپی میکنی شما میتونی طراحتا ادرس اون مکان رو بر گردونی و اگر برنامه شما هر جای دیگه و از سیستم دیگه اجرا شه این مشکل شما برطرف خواهد شد . و همان گونه که شما قبول داری وقتی کانکشن رو داشته باشی میتونی به دیتابیس دسترسی داشته باشی خوب تموم دیگه امیدارم متوجه شدیه باشی اگه هم نه بزار دوستان دیگه جواب بدن . . .
سلام
اگر امکانش هست یه نمونه سورس بذارید که باید چیکار کنیم ؟داخل linq تنها کانکشنی داریم داخل datacontext هستش جطوری می تونیم تغییرش بدیم ؟کلاسی که گفتید باید شامل چی باشه ؟
126690

bazikadeh
پنج شنبه 27 آذر 1393, 22:09 عصر
اره دقیقا نمیدونیم چطوری به express تبدیل کرد

bazikadeh
شنبه 29 آذر 1393, 18:53 عصر
من میخوام جایی دیگه بتونم به راحتی برنامم را اجرا کنم sql کامل سنگینه خیلی

bazikadeh
پنج شنبه 04 دی 1393, 11:35 صبح
کسی نمیتونه راهنمایی کنه ؟

khokhan
پنج شنبه 04 دی 1393, 13:02 عصر
کسی نمیتونه راهنمایی کنه ؟

با هر نگارشی از sql که برنامه رو طراحی می کنی , توی سیستم مقصد هم بایستی از همون نگارش نصب کنی

اگه نگرانی شما از نصب sql _R2 در مقصد هست حتما لزومی نداره از این نگارش استفاده کنی
راه حل ساده دیگه , اینه که از sql r2 sp2 compact 4.0 استفاده کنی :لبخند: با این نوع از sql ، کافیه تا چند تا dll رو توی سیستم مقصد داشته باشی ....

به عنوان مثال در این لینک (http://www.codeproject.com/Questions/704993/What-all-is-required-for-SQL-server-compact-to) راجع به نحوه نصب و استفاده از sql compact در سیستم مقصد توضیح می ده و می نویسه که چکار کنین تا از نصب برنامه هایی که لزومی نداره خلاص بشین

وهمچنین در این لینک (http://www.codeproject.com/Articles/33661/Creating-a-Private-Installation-for-SQL-Compact) براتون توضیح می ده که چگونه برای پروژه ای که با sql compact کار شده ، setup تهیه کنین و چه فایلهایی برای سیستم مقصد نیاز هست

bazikadeh
پنج شنبه 04 دی 1393, 14:40 عصر
ممنون حالا چرا sp2 ؟
این را از کجا میتونم دانلود کنم ؟
باید کانکشن ها و app.config هم عوض کنم درسته ؟